Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
14-04-2009, 07:19
304 - ogólna dyskusja
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-08-2010, 21:56   

No i jeszcze jest Pętla, czyli przystanek WIELICZKA znajdujący się Przy skrzyżowaniu Piłsudskiego z Niepołomska
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 14-08-2010, 21:31   

Dzisiejsza Kronika Krakowska ( po południowa) wyemitowała materiał filmowy na temat zamachu na linie 304.
I to dosłownie.
Jak wiecie nieznani sprawy oddali strzał z broni w czwartkowy wieczór przed godziną 21 w autobus zmierzający w kierunku Krakowa. Ja wracając z Krakowa minąłem pechowy pojazd. Stał na wysokości garaży przy os. Asnyka ( te z wysprejowanym napisem Sekcja Wieliczka). Policja już zajechała na miejsce. A kierowca na pętli mi powiedział co się stało.

Sprawcy są poszukiwani. Swoją droga co za idioci. Czy zdawali sobie sprawę co wyprawiają ?
 
     
.
Gość
Wysłany: 15-08-2010, 09:02   

czyli w Wieliczce ktoś urządził sobie taką rozrywkę ? 0_0
też w czwartek przed 21 wracałam, tyle że z Krakowa.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2010, 15:47   Rozkład jazdy 304 - rok szkolny

Jakoś nikt nie ma ochoty podjąć tematu, więc może ja. Od 28.08.2010 obowiązują nowe rozkłady jazdy MPK. Również 304 wraca do częstszych kursów. Dziwne tylko że w komunikacie o zmianach wyszczególniono wszystkie linie .... za wyjątkiem 304. Poza tym polecam stronę z mobilnym rozkładem jazdy http://www.mmpk.info/ Sam używam na komórce. Program pozwala na wyszukiwanie dowolnych połączeń w obrębie miasta i aglomeracji.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2010, 16:26   

Dodać należy że zmieniono czasy odjazdów.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 01-09-2010, 18:01   

Jeżeli ktoś posiada telefon z Androidem to polecam Trasportoid (http://transportoid.com )dostępny w Markecie za free lub w wersji płatnej m.in z mapami linii.

Polecam
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
mmozg
Gwarek


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 12
Wysłany: 13-11-2010, 11:08   Ile minut 304 jedzie spod rynku pod galerie?

Ile minut 304 jedzie spod rynku pod galerie?
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 13-11-2010, 11:18   

Wiesz... jeszcze super by było jak byś podał, np. godzinę i czy weekend czy dzień powszedni. Inaczej można podać: pierwszy kurs jedzie około 40 minut.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-11-2010, 11:32   

zależy w jaki dzień i o jakiej porze, ale przeważnie w okolicach godziny 10 zajmuje mi to jakieś 40-45 min
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-11-2010, 11:48   

Gdy 304 jeździł przez Piłsudskiego, zdarzało mi się po wejściu na przystanku na Matecznym sprawdzać o ile jest opóźniony(kierowcy mają zwykle na tablicy rozkład swojego kursu). Wsiadam zazwyczaj pomiędzy 15 a 16. Rekordowy kurs miał 45 minut opóźnienia, ale zwykle było to pomiędzy 10 a 15 minut. Po powrocie na starą trasę pewnie się to poprawiło, ale ja bym bezpiecznie liczył +10 do czasu rozkładowego w szczycie.
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 13-11-2010, 23:19   

50 minut minimum :) nigdy nie udało mi się szybciej ;-)
Raz rekord - 1,5h. Ludzie prawie wyli ze złości i nudów. :D
 
     
mmozg
Gwarek


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 12
Wysłany: 22-01-2011, 20:14   Ile mam płacić za bilet 304?

Spotkałem trzy sprzeczne opinie i już sam nie wiem ile mam płacić... Mam legitymację studencką - płacę za przejazd 1,70zł, 1,50zł czy 1,25zł z WLCZ -> KRK? I jaki mam kupować bilet? Wydaje mi się że aglomeracyjny ulgowy ustawowy, tak? Za 1,50zł?
 
     
czu86 
Warzelnik



Osiedle: Lekarka
Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: 22-01-2011, 20:27   

tak
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 10-02-2011, 12:12   

http://krakow.gazeta.pl/k..._Wieliczki.html

Zaplanowaliśmy z żoną wyjazd linią autobusową 304 do Wieliczki. Poszukiwania przystanku autobusowego tej linii zajęły nam trochę czasu.

Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Autobus linii 304
Mylna informacja widnieje w Internecie na stronach MPK w: "rozkłady jazdy" i na przystanku Dworzec Główny Tunel, że autobus odjeżdża z przystanku Dworzec Główny Zachód, Galeria. Przystanek autobusu nr 304 zlokalizowany jest bardzo blisko placu Matejki, przy ulicy Kurniki. Utrudnia to wszystkim pasażerom MPK dojazd, a nawet pytani przechodnie w pobliżu przystanku nie orientowali się, skąd można odjechać do Wieliczki. Błędna informacja dotycząca zakupu tzw. biletów aglomeracyjnych znajduje się w Internecie, że bilety można kupić wyłącznie u kierowcy, a przecież bilet można kupić w automacie w autobusie.

Należałoby też uwidocznić w pojazdach cenę na trasie Kraków-Wieliczka, co pomogłoby licznym turystom, zwłaszcza zagranicznym w nabyciu biletu bez narażania się na nieprzyjemności ze strony kontrolerów.



Z poważaniem,

Joerg Brunner, Austria
 
     
Gaaabsx
Kopacz


Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: 23-01-2012, 19:45   304 - jaki bilet ?

Witam,
nurtuje mnie pewna sprawa, bowiem mam wykupioną kartę na wszystkie linie komunikacji miejskiej. Autobusem 304 jeżdżę codziennie do szkoły. Wsiadam na przystanku Wieliczka CPN i wracając ze szkoły wysiadam na tym samym. Przed wykupieniem karty, kasując bilet na przystanku Wieliczka CPN, pisało mi "KRAKÓW *godzina*". Raz kupowałam bilet u kierowcy, prosząc go o bilet aglomeracyjny (również wsiadałam na CPNie), a ten powiedział, że wystarczy jak kupię miejski, bo jesteśmy już na terenie Krakowa. Ostatnio jadąc autobusem jechałam niedaleko kierowcy i przeczytałam, że strefa zaczyna się od przystanku Prokocim CPN w stronę Wieliczki. Zastanawia mnie fakt czy jeśli kontrolerzy wsiądą na przystanku Prokocim CPN to dostanę mandat? Koleżanka mówiła mi, że jakieś 2 lata temu, kontrolerzy sprawdzali w 304 dwa razy, wsiedli na przystanku Prokocim Szpital i sprawdzali ludzi do Wieliczka CPN - karta i bilety miejskie, natomiast zaczęli sprawdzać drugi raz jak autobus ruszył spod przystanku Wieliczka CPN dalej - musiały byś już bilety aglomeracyjne. Tylko wtedy 304 nie zatrzymywało się na przystanku Prokocim CPN. Jeśli się ktoś orientuje to bardzo proszę o odpowiedź.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18