Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana nazwy Osiedla Kościuszki-Przyszłość -Szymanowskiego
Autor Wiadomość
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2013, 18:58   Zmiana nazwy Osiedla Kościuszki-Przyszłość -Szymanowskiego

Czas zmienić niewygodną trzechczłonową nazwę Osiedla (dzielnicy) Kosciuszki-Przyszłość-Szymanowskiego!
Zarząd Osiedla prosi o nadsyłanie propozycji nowej, jednoczłonowej nazwy dla tego Osiedla (dzielnicy), wspólnie wybierzemy najlepszą!
Moja propozycja: Osiedle Zielone
_________________
2011
  cukiereczek
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-09-2013, 11:32   

Osiedla czy dzielnice?
Cytat:
Przewodnicząca Osiedla Kościuszki-Przyszłość-Szymanowskiego, Halina Sinkunas chce zmienić niewygodną nazwę swojego Osiedla.


Halina Sinkunas od początku pełnienia swojej funkcji myślała o tym, że należałoby
zmienić nazwę osiedla, która jest za długa, niewygodna i czasem też myląca dla mieszkańców.


– Nie wiem kiedy zapadła decyzja o podziale Wieliczki na dziewięć obszarów, które są teraz nazywane Osiedlami. Moim zdaniem nazwa dwóch z nich została dobrana trochę niefortunnie, ponieważ składają się z trzyczłonowych nazw osiedli mieszkaniowych, które wchodzą w skład tego obszaru. Inne obszary miasta posiadały swoje zwyczajowe nazwy wywodzące się z tradycji lub wcześniejszych podziałów administracyjnych, jak Krzyszkowice, Bogucice czy Lekarka. Osiedle Kościuszki-Przyszłość-Szymanowskiego i Sienkiewicza-Asnyka-W.Pola to nazwy za długie i zupełnie niewygodne w użyciu. Przewodniczący drugiego Osiedla Piotr Marzec, także planuje starać się o zmianę tej nazwy. Dawno mówiłam o tym, że słowo osiedle to nieporozumienie ponieważ odnosi się zarówno do poszczególnych osiedli mieszkaniowych jak i do całego obszaru. Najwygodniej byłoby zmienić nazewnictwo z osiedli na dzielnice i nadać tym obszarom krótszą nazwę. Mieszkańcy nigdy nie mówią, że są z Osiedla Kościuszki-Przyszłość-Szymanowskiego, tylko wymieniają nazwę swojego osiedla lub ulicę, często nawet nie wiedzą, że pełna nazwa tak właśnie brzmi. Wystąpiłam do Komisji Statutowej z propozycją zmiany nazw obszarów w Wieliczce na dzielnice, co pozwoliłoby na nadanie tym dwóm Osiedlom bardziej przyjaznych nazw, lecz Komisja Statutowa przerwała prace nad moją propozycją. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że Wieliczka jest za małym miastem, aby posiadać dzielnice.

Dla Haliny Sinkunas proponowana zmiana nie wydaje się taka trudna do przeprowadzenia i uważa, że jeżeli coś jest niewygodne to należy to zmienić. Przewodnicząca nie chce niczego narzucać mieszkańcom i planuje zorganizowanie konkursu na nową nazwę.

– Jeżeli nie możemy mieć dzielnic, to chociaż zmieńmy nazewnictwo Osiedli. Zdarza się dużo pomyłek przy używaniu trzyczłonowych nazw, niektórzy używają tylko jednego członu i wtedy naprawdę nie wiadomo jakiego obszaru dotyczy rozmowa czy pismo urzędowe. Ostatnio dostaliśmy dokumenty dotyczące budowy kanalizacji na Osiedlu Przyszłość, a ten obszar jest już dawno skanalizowany. Autor miał na myśli Osiedle Kościuszki-Przyszłość-Szymanowskiego. Chcę już we wrześniu zwołać zebranie osiedla i ogłosić poszukiwanie nowej nazwy. Jeżeli mieszkańcy poprą ten pomysł to wspólnie może uda się nam coś zmienić.
źródło: http://www.glos24.pl/wiad...a-czy-dzielnice
 
     
skanerek5
Solanka


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: 18-09-2013, 11:56   zmiana nazwy

Mi nazwa nie przeszkadza w niczym.

Natomiast przy głównym skrzyżowaniu jadąc od Krakowa w stronę LIdla/Os Kościuszki to przed przejściem dla pieszych powinno sie przynajmniej na połowie wprowadzić progi zwalniające - bardzo niebezpieczne to przejście ze względu na prędkość niektórych kierowców


Idąc od ulicy Krakowskiej nadal nie ma chodnika w stronę ul. Barbary .....

Więc albo mnie i moje dzieci potrąci na pasach auto. albo utoniemy w błocie po kolana na odcinku może 50 m .......

Przepraszam, że nieco nie na temat

Pozdrawiam
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-11-2013, 17:17   

Z ciekawości - na czym ostatecznie stanęło? Zmieniono nazwę osiedla czy póki co nadal jest trójczłonowa nazwa?
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-12-2013, 17:04   

Bronku, 27 listopada odbyło się posiedzenie Rady Osiedla, projekt uchwały o zmianie nazwy Osiedla został zaakceptowany przez Radę, ale uchwała jeszcze nie ''doszła'' do Urzędu!
To nie działa tak szybko! Powiadomię wszystkich o ostatecznej decyzji Urzędu natychmiast!!!
_________________
2011
  cukiereczek
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 03-12-2013, 17:08   

Skanerek5!
Pamiętam doskonale Twoją prośbę o chodnik. Natychmiast napisałam do Zarządu Dróg Powiatowych i..... nadal cisza!! Będę ich gnębić , ale załatwienie tego problemu widzę w czarnych kolorach!
_________________
2011
  cukiereczek
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-12-2013, 18:16   

Halina, a można wiedzieć jaka nazwa została zaproponowana chociaż?
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-12-2013, 21:20   

Proponowano: Dzielnica :Bajkowa, Zachodnia, Zielona, Wieliczanka.
_________________
2011
  cukiereczek
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16