Poprzedni temat «» Następny temat
Wybudują chodnik od Rożnowej do Pawlikowic
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-11-2010, 00:25   Wybudują chodnik od Rożnowej do Pawlikowic

W sumie to już zaczęli od Rożnowej :one:

http://www.pawlikowice.in...uj-chodnik.html

Nurtuje mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie dlaczego na odcinku od Rożnowej do przystanku Pawlikowice-Brzeziny znajdującego się na szczycie wzniesienia nie instaluje się od razu rur przeznaczonych pod kanalizację ściekową, która na tym odcinku jest zaplanowana :?:

No tak zapomniałem, że trzeba dać zarobić firmie która za jakiś czas będzie rozbierać chodnik, aby wsadzić tą jedną brakującą rurę.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-11-2010, 09:41   

nietopesh napisał/a:
No tak zapomniałem, że trzeba dać zarobić firmie która za jakiś czas będzie rozbierać chodnik, aby wsadzić tą jedną brakującą rurę.

Nie sadze, aby źródłem tego była korupcja - raczej polska orgazniacja pracy i polska myśl techniczna.

I to jest wpieniające. W zasadzie mój głos w wyborach dostanie ten, kto przedstawi jasną wizje rozwoju - ale taka, w której pieniądze publiczne nie będą marnowane w nieprzemyślanych i źle zorganzowanych inwestycjach. Czy przypadkiem ul. Zamkowej nie remontowano w schyłkowym okresie dudajskim? Teraz jest roz.pieprzona od nowa. ja rozumiem, że nowe projekty, fundusze Unii itd. - ale nie wierzę, że mądry gospodarz nie potrafi pewnych wydatków przewidzieć i ustalić taki harmonogram prac, aby koszty były jak najmniejsze. A jeżeli pracami zarządza kilka podmiotów (województwo, powiat, gmina) - to konieczna jest współpraca i synchronizacja robót.
Pokażcie mi gospodarza, który wiedząc, że potrzeba wyremontować dach - zaczyna od remontu rynien i malowania wnętrza domu - a tak niestety wygląda organizacja wiekszości prac w gminach. I to bynajmniej nie jest bolaczką tylko Wieliczki.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2010, 10:01   

Cytat:
Nie sadze, aby źródłem tego była korupcja - raczej polska orgazniacja pracy i polska myśl techniczna.

niestety dokładnie tak


Cytat:
I to jest wpieniające. W zasadzie mój głos w wyborach dostanie ten, kto przedstawi jasną wizje rozwoju - ale taka, w której pieniądze publiczne nie będą marnowane w nieprzemyślanych i źle zorganzowanych inwestycjach.

Nie masz dużego wyboru. Generalnie są Ci co rozkopali Zamkową pierwszy raz lub Ci co ją rozkopali drugi raz :)
I raczej to jednak źle świadczy o tych pierwszych...
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-11-2010, 10:11   

pablo napisał/a:
Nie masz dużego wyboru. Generalnie są Ci co rozkopali Zamkową pierwszy raz lub Ci co ją rozkopali drugi raz
I raczej to jednak źle świadczy o tych pierwszych...


Nieprzemyślanych inwestycji było mnóstwo za kadencji wszystkich możliwych władz. Nie zamierzam nikogo rozliczać i ustalac winnych - bo nie o to w tym wątku chodzi. Problem jest nie tylko wielicki. A w uwazniejszym planowaniu i koordynacji leżą olbrzymie pieniądze. Wierzę, ze władze Wieliczki czytają to forum i być może do kogos to dotrze. Zamiast budować 2 razy 1km tego samego chodnika w Pawlikowicach mozna by tam wybudować 2 km chodnika ku uciesze wszystkich i chwale władz.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-11-2010, 10:37   

kiotari napisał/a:
Czy przypadkiem ul. Zamkowej nie remontowano w schyłkowym okresie dudajskim?

Nowa nawierzchnia kilku ulic w centrum Wieliczki byla rzutem na taśmę wyborczą porzednich władz.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-11-2010, 12:08   

nacomito napisał/a:
Nowa nawierzchnia kilku ulic w centrum Wieliczki byla rzutem na taśmę wyborczą porzednich władz.

Troche droga ta kiełbasa - a dzisiaj trąca padliną.....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-11-2010, 18:31   

kiotari napisał/a:
Nie sadze, aby źródłem tego była korupcja


Też uważam, że tu kwestia organizacji to główna wada, jednak kwestii korupcji również wykluczyć nie można. Zwłaszcza że praktycznie większość rzeczy wykonuje firma WAS-BUD z Gdowa. Rynek przebudowywał WAS-BUD. Chodnik Rożnowa - Pawlikowice również wykonują oni. Jechałem wczoraj ul. Wierzynka - a tu pracownicy WAS-BUD łatają dziury. Popołudniem wracałem od Swoszowic, a tu WAS-BUD.
Nie jestem pewien i nie chce mówić kto wykonuje remont Zamkowej i Daniłowicza.

Niemniej jednak skłaniał bym się również do opcji XXX zarządzania NASZYMI pieniędzmi, co doprowadza mnie do białej gorączki gdy jadę odcinkiem Pawlikowice - Rożnowa.
Najpierw Województwo remontowało mostki dojazdowe do posesji, które obecnie po ok miesiącu istnienia są rozbierane. Jak jeszcze pomyśle że odcinek od Rożnowej do przystanku Pawlikowice-Brzeziny zostanie rozebrany 3 raz to mnie trafia.

OK nie przewidzieli tego w przetargu, ale jest opcja wykonania zlecenia dodatkowego pomijającego tryb przetargowy.
Drugi XXX jaki zauważyłem przeglądając plany tego chodnika to głupota projektanta.
Koleś zaprojektował połączenie z drogą gminną nr 59 jako podjazd do posesji prywatnej, czyli obniżenie krawężnika, przejazd przez kostkę i kanalik z kratką, który rozpadnie się gdy przejedzie po nim kilka razy śmieciarka.

Projektanta zbiegiem okoliczności spotkałem, ale gość robił wizję lokalną samochodem jadąc od Dobczyc. Droga 59 odchodzi od drogi głównej pod kątem więc można się pomylić zwłaszcza że wówczas Poldim zerwał kawałek asfaltu z tej drogi przez co wydawać się ona mogło szutrowa, a nie asfaltowa.
Koło lewiatana droga jest dobrze widoczna, w związku z czym tam jest zaplanowane skrzyżowanie profesjonalne, czyli zawinięte krawężniki i asfaltowe połączenie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-11-2010, 20:13   

nacomito napisał/a:
Nowa nawierzchnia kilku ulic w centrum Wieliczki byla rzutem na taśmę wyborczą porzednich władz
A nie przypadkiem chodniki kostkowe?
nietopesh napisał/a:
Rynek przebudowywał WAS-BUD
Rowniez niekonczacy sie remont ulicy Slowackiego w centrum
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 03-11-2010, 22:02   

WąsBud skandalicznie długo wykonywał remont skrzyżowania Łokietka/Wybickiego w Krakowie.
Nota bene po remoncie (być może bardziej z winy projektu a nie wykonania) bardzo łatwo tam o stłuczkę.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 04-11-2010, 09:35   

nietopesh napisał/a:
Koło lewiatana droga jest dobrze widoczna, w związku z czym tam jest zaplanowane skrzyżowanie profesjonalne, czyli zawinięte krawężniki i asfaltowe połączenie.


Czy dobrze kojarze, że ta droga koło Lewiatana ma duzo mniejszy ruch niż wspomniania droga 59?

nietopesh napisał/a:
Drugi XXX jaki zauważyłem przeglądając plany tego chodnika to głupota projektanta.

Projektant - projektantem. Firmy zatrudniają różnych magików, bo prawdziwych fachowców brak. Ale ktos te projekty musial zatwierdzić, jest tez chyba jakiś nadzór inwestorski - i to opłacany przez nas, czyli z podatków. Czy ktos wogóle rozlicza te organy kontrolne?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-11-2010, 16:03   

kiotari napisał/a:
Czy dobrze kojarze, że ta droga koło Lewiatana ma duzo mniejszy ruch niż wspomniania droga 59?


Dokładnie, bo droga koło Lewiatana jest ślepa i szutrowa, a największy ruch jest generowany na pierwszych 10 metrach przez klientów sklepu.

Droga 59, czyli następna w lewo jadąc od Wieliczki to asfaltowa droga przelotowa :diabel2:

Parodia jednym słowem ;)

kiotari napisał/a:
ktos te projekty musial zatwierdzić, jest tez chyba jakiś nadzór inwestorski


Dzwoniłem do urzędu w celu zapytania, czy jest to celowe działanie, czy może niedopatrzenie. Polecono mi wysłać maila, ale odpowiedzi nie otrzymałem (jeszcze) :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pavello 
Siuda Baba


Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: N-H/Pawlikowice
Wysłany: 04-11-2010, 18:20   

T napisał/a:
WąsBud skandalicznie długo wykonywał remont skrzyżowania Łokietka/Wybickiego w Krakowie.

Oni też "guzdrali" się z remontem Klasztornej, znaczy się tego kawałka przy Klasztorze.
Więc mają chyba abonament na remonty :)
_________________
http://nh2010.pl
Był, będzie, jest, Hutnik HKS!
 
     
pavello 
Siuda Baba


Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: N-H/Pawlikowice
Wysłany: 04-11-2010, 18:22   

[/quote]

Droga 59, czyli następna w lewo jadąc od Wieliczki to asfaltowa droga przelotowa :diabel2:

[/quote]

I gdzie się wylatuje? Na dojazdówce do kościoła ta co był mostek ostatnio remontowany? :)
_________________
http://nh2010.pl
Był, będzie, jest, Hutnik HKS!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-11-2010, 19:42   

pavello napisał/a:
I gdzie się wylatuje? Na dojazdówce do kościoła ta co był mostek ostatnio remontowany?


Dokładnie tak - wyskakujesz między remontowanym mostkiem, a krzyżem.
Chyba że skręcisz na rozwidleniu w prawo jadąc od Taszyc i pojedziesz przez Kopalinę to wtedy wyjedziesz również na drodze Koźmice-Pawlikowice Kościół, ale przy dawnym stawie i krzyżówce z drogą na Zagaje :P

Tu ładnie to nawet jest namalowane

http://www.openstreetmap....2991333&zoom=16
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pavello 
Siuda Baba


Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: N-H/Pawlikowice
Wysłany: 04-11-2010, 19:58   

Dzięki za odp. bo moje rejony to Pawlikowice na górce pod krzyżem :)
_________________
http://nh2010.pl
Był, będzie, jest, Hutnik HKS!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16