Poprzedni temat «» Następny temat
Wielicki fotoradar
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-10-2009, 09:33   

Tsubasa napisał/a:
takie moje zdanie pewnie dość kontrowersyjne..

Słusznie uważasz że kontrowersyjne. Przepisów ruchu drogowego należy przestrzegać. A jeżdżenie 30-50 km/h wiecej niz pozwalają przepisy - to dla mnie po prostu usiłowanie zabójstwa. Przejedź sie w Austrii lub w Niemczech w obszarze zabudowanym z taką prędkością - ani się obejrzysz znajdziesz się na komisariacie - i jeśli skończy się na 500 Euro - to znaczy że Cię potraktowali ulogowo. Ten, co tak jeździ stanowi w normalnych społeczeństwach zagrożenie porządku publicznego.
U nas taki czyn stanowi powód do dumy dla dresów, zaś sam sprawca w swoim środowisku uchodzi za "macho".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Dzidek
Poprzecznia


Wiek: 48
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 127
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 09:39   

ygrek napisał/a:
Tak przypuszczałem że taka akcja nie zwiększy popularności policji :diabel:


Nie chodzi o popularnosc ale o powazanie i szacunek a tego nie ma ....
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 09:42   

To zależy. Jeżeli to ustrojstwo stoi w terenie faktycznie zabudowanym, to jest to prewencja i karanie. Jeżeli stoi w miejscu, gdzie można już się zapomnieć, że to teren zabudowany, lub w miejscu gdzie robotnicy 2 lata temu zostawili 40 i zapomnieli ściągnąć to jest to złodziejstwo.

Lokalnie jeżdżąc kierowca zna na pamięć gdzie jest teren zabudowany, gdzie ograniczenia.

Ale przyznaję, że jadąc przez Polskę parę godzin (może jestem kiepskim kierowcą) mimo prób skupienia się, nie jestem w stanie cały czas kontrolować czy jest ograniczenie czy nie. Zdarza mi się zapewne nie raz przegapić teren zabudowany i wtedy widząc zagęszczenie budynków sam zwalniam do okolic 50 - zapewne czasem niesłusznie bo być może znaku nie było. I odwrotnie, widząc pustą drogę w szerokim polu jadę 90. I wtedy zwykle jestem łapany, na szczęście nie częściej niż raz na rok ;)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 14:23   

Osobną sprawą jest zasadność wszelakiego rodzaju ograniczeń, których mamy (nie tylko na drogach) zdecydowanie za dużo, a osobną ich respektowanie. Dla praworządnego obywatela nie ma znaczenia czy na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości jest fotoradar, czy go nie ma. Znaczenie ma samo ograniczenie, które praworządny obywatel przestrzega. Ja nie miałbym nic przeciwko takim akcjom, chociaż sam czasem przekraczam dozwoloną prędkość :P Oczywiście, jak wspomniałem, są okoliczności łagodzące. Pierwsza - XXX niektórych zakazów. Druga - częste chodzenie na łatwiznę przez policję, czyli łapanie na radar w miejscach o małym zagrożeniu życia i zdrowia, kosztem ścigania prawdziwych piratów wyprzedzających na pasach, wymuszających pierwszeństwo, czy wyprzedzających "na trzeciego" . Trzecia - ogólne, często podtrzymywane przez media, mylne przeświadczenie że zagrożeniem numer jeden w ruchu drogowym jest nadmierna prędkość (a nie brak wyobraźni). Ale chyba trzeba zacząć od siebie i stosować się do ograniczeń, nawet najbardziej XXX :zly: , wytykając je ustawodawcom.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2009, 16:43   

Brawo Lechu i Trybunał
http://wiadomosci.gazeta....drogowych_.html
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-10-2009, 16:51   

Czasami to się zastanawiam, czy nasza konstytucja jest zgodna z ... konstytucją.
Nie odnosząc sie do argumentów w artykule - którym trudno odmówić logiki - wyobrażam sobie taką ustawę, która wprowadza mandat zależny od zarobków - tak jak w Skandynawii. To przecież z daleka pachnie nierównością wobec prawa i u nas nigdy nie będzie mogło być wprowadzone. A jednak na świecie w krajach wolnych i demokratycznych - działa. To co oni tam mają w konstytucji? - że człowiek ma takie prawa na jakie zezwoli mu Państwo?

P.S. Chciałem w tekście użyc słowa a-b-s-t-r-a-h-u-j-ą-c i mi wykropkowało - to juz chyba przesada? Przecież przez samo 'h' - to i tak błąd ortograficzny :-)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 15-10-2009, 09:47   

kiotari napisał/a:
P.S. Chciałem w tekście użyc słowa a-b-s-t-r-a-h-u-j-ą-c i mi wykropkowało - to juz chyba przesada? Przecież przez samo 'h' - to i tak błąd ortograficzny :-)


Nie ważne przez jakie 'h'.
Program trafnie wykrył, że i tak będzie Ci się kojarzyć. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2009, 15:29   

;)

 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-11-2009, 14:13   

http://lublin.gazeta.pl/l...y_niewazne.html
Jaja panie. Wniosek - należy obłożyć wszystkie fotoradary workami z odpadkami i mandaty można od razu wyrzucać do kosza :P Normalne jaja.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-11-2009, 16:00   

Ale policjanci okazali się sprytniejsi. Zaczęli ukrywać radary np. w koszach na śmieci. Tylko jeden "zarobił" w ciągu weekendu ponad 200 tys. zł. Gdy gazety napisały o "śmieciowych fotoradarach", sprawą zajęło się MSWiA. W piątek policja poinformowała, że kierowcy przyłapani przez fotoradar w śmietniku nie będą musieli płacić mandatów, bo według prawników "umieszczenie fotoradaru w koszu na śmieci było nieprawidłowym użytkowaniem urządzenia".

Policja dziękuje za obywatelską postawę

Ale do piątku kierowcy o tym nie wiedzieli. Wzburzeni pisali do nas. Jeden z czytelników "Gazety" odkrył: policjant z drogówki jeździ "na motocykl", czyli bez przedniej tablicy i naklejki na szybie. Fotoradar jest więc wobec niego bezradny. Nagłośniliśmy to. Policjant dostał 300 zł mandatu i przeniesienie z drogówki do patrolowania ulic. - Nie powinien pozwalać sobie na takie zachowanie - mówił rzecznik lubelskiej policji Janusz Wójtowicz i dziękował czytelnikowi za obywatelską postawę.

Ale do redakcji nadchodziły kolejne e-maile. Jeden z kierowców spisał numery czterech cywilnych aut zaparkowanych przed III komisariatem policji przy ul. Kunickiego. Były bez naklejek z numerem na przedniej szybie. Internauta długo czatował, żeby zobaczyć, kto wsiądzie do tych samochodów. Każdym odjechał policjant.

Następnego dnia kolejny e-mail. Tym razem ze zdjęciem prywatnego auta policjanta z drogówki. Naklejki brak. "Ten funkcjonariusz kilka miesięcy wcześniej wlepił mi mandat, bo przyciemniłem sobie szyby. Przecież prawo powinno być równe dla wszystkich" - napisał internauta.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2012, 20:56   

Rewelacja! Biznes dla jednych, swawola dla innych. Tylko gdzie sie podzialy szczytne idealy motywujace stawianie fotoradarow?
Cytat:
Do właścicieli aut trafiają gotowe blankiety informujące ich o możliwości niewskazania sprawcy popełnienia wykroczenia, a co za tym idzie, uniknięcia punktów karnych. Mogą oni skorzystać z takiej "opcji" pod warunkiem jednak, że zapłacą wyższy mandat!
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/masz-kase-nie-dostaniesz-punktow-karnych,1746207
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2012, 22:49   

dostałem taki z Brzeszcza.. na szczęście tylko 100pln i 4pkt więc nie musiałem nadużywać prawa ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2012, 23:20   

Tsubasa napisał/a:
tylko 100pln i 4pkt
Zawalidroga :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-01-2012, 11:26   

dokładnie.. jak pojechałem do tej straży miejskiej to gość stwierdził że "cienki bolek" z pana.. rekordzista miał 154 a ja tylko 72.. ehh podłechtał mą ambicję ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-10-2013, 07:28   

http://motoryzacja.interi...z-mniej,1954475
A najlepsze:
Cytat:
Kwotę prognozowanych 1,5 mld zł zastąpiła nowa suma, nieco ponad 80 mln zł, czyli aż 17-krotnie mniej.
Resort finansów winą za błędne wyliczenia obarcza Ministerstwo Transportu, ...

Biznes nie wypalil?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17