Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:48
Warszawa akceptuje grant.
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-07-2007, 08:07   

Wiesz jakos media strasznie lubia naginac rzeczywistosc :)
Kazd ma wlasna opinie ja nie pryzpisuje zaslug komos po 6 miesiacach :)
Niektorzy natomiast lubia sobie sami zaslugi przypisywac :)
Nie bede mowil kto :) ale sa tacy w tym kraju.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2008, 15:14   

No proszę, okazuje się że "Mikołaj" się zarejestrował jednak jako fundacja:

http://pdi.cors.gov.pl/KR...rkrs=0000290050

Informacje o podmiocie
Numer KRS0000290050
REGON
RejestrPOZYCJA KRS W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ
Aktualna NazwaFUNDACJA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I IDEE PONADCZASOWE
Forma PrawnaFUNDACJA
WojewództwoMAŁOPOLSKIE
PowiatWIELICKI
GminaWIELICZKA
MiejscowośćROŻNOWA
Ulica
Nr domu74
Nr lokalu
Kod pocztowy32-020
PocztaWIELICZKA
Data wpisu do rejestru przedsiebiorców
Data wpisu do rejestru stowarzyszeń 2007-10-29
Data wykreślenia z rejestru przedsiebiorców
Data wykreślenia z rejestru stowarzyszeń
Status OPP
Data przyznania statusu OPP
Nazwa organu reprezentacjiZARZĄD FUNDACJI
Sposób reprezentacjiPREZES JEDNOOSOBOWO
Członkowie reprezentacji
Nazwisko lub NazwaNazwisko drugi członImię pierwszeImię drugieFunkcja
CZYŻOWSKA BOGUSŁAWAZOFIAPREZES
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-06-2008, 08:33   

Szkoda na tą panią słów ... ale poparcie ma "jednoosobowe" w społeczeństwie :D :D :D
wstydu oszczędź
Ostatnio zmieniony przez Nord 13-06-2008, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-06-2008, 12:20   

Nord napisał/a:
wstydu oszczędź

A co to według kolegi jest wstyd?
Mogę sobie wymyślić skalę wstydu od 1 do 10:
1.lekkie zaróżowienie,
2.trochę większe,
.
6.czerwony
.
9. ciemno-buraczkowy,
10.spalić się ze wstydu.
Na której pozycji kolega umieściłby panią Czyżowską? Ciekaw jestem oceny, bo później chętnie zapytam o ocenę innego prezesa odnośnie pojęcia wstydu.
Nord napisał/a:
Szkoda na tą spania słów ... ale poparcie ma "jednoosobowe" w społeczeństwie :D :D :D

A skąd masz takie dane?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-06-2008, 12:39   

W skali 1 do 10 dla Fundacji Pani cz 10.
Poparcie po tym co wyczynia jest moze jedno moze 2 osobowe.
Każdy umie wyłudzać pieniądze pod płasszczykiem cudzej pracy :)
Pozdrawiamy piszącą jako gość Pani Cz.

PS teraz omamia uzytkowników w węgrzcach wielkich :) Bo tu sie nie dało :)
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-06-2008, 14:22   

przemo napisał/a:
Pozdrawiamy piszącą jako gość Pani Cz.

Co prawda pani Cz. może być postrzegana jako kontrowersyjna ale jest kobietą z tego co obserwuję odważną. I swoje wypowiedzi firmuje swoim nazwiskiem.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-06-2008, 14:26   

Według polskiego prawa Fundacja jest zakładem (osobą prawną typu zakładowego), a więc - w odróżnieniu od np. stowarzyszeń, związków zawodowych, partii, samorządów zawodowych i innych korporacji - nie ma członków (jest bezosobowa). Jest przez to bardziej niezależna niż korporacja od osób fizycznych, o celu, majątku, zasadach działania decyduje jej twórca. W związku z tym - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem NSA - nie zaliczano fundacji do organizacji społecznych, co uzasadniano właśnie tym, że fundacja nie jest korporacją obywateli, ale wyodrębnioną masą majątkową (Postanowienie NSA w Warszawie z dnia 12 stycznia 1993 r.; I SA 1762/92, ONSA 1993/3/75). W związku z tym odmawiano fundacjom np. prawa uczestnictwa w postępowaniach administracyjnych na prawach strony

Czy dobrze rozumiem KRS ? - że jest pani założycielem, zarządem, prezesem i jednoosobowo reprezentuje fundację, a sprawozdanie prezesa składa pani przed lustrem gdyż tylko wówczas rada fundatorów widzi prezesa :diabel:
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-06-2008, 17:26   

A ten kolega Nord ciekawy. Tylko kto w tym mieście wie co to Święty Mikołaj i pani Czyżowska?
Ja ostatnio w sumie dzięki Masterowi przeglądam stare Panoramy w MBC.
I w Panoramie 2005 nr 3 str 13 w temacie Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Plan działania na 2005 rok (polecam artykuł) wyczytałem o rezygnacji z funkcji prezesa WLOT z pobudek bardzo zdrowych i klarownych ( w grę wchodziły pieniądze ) dobrze znanego wszystkim prezesa.
Wielkie było moje zdziwienie gdy na stronie Wrót Małopolski w chwili obecnej znowu widzę tego samego dobrze wszystkim znanego prezesa.
Dla niewtajemniczonych dodam, że WLOT to organizacja pożytku publicznego uprawniona do otrzymywania 1% podatku.
Ponieważ kolega Nord dobrze poinformowany w tych wszystkich sprawach (ja niestety nie wszystko do końca łapię )więc może odpowie:
Dlaczego pan prezes w 2005 roku dla przyzwoitości, przejrzystości i przypuszczam zasad demokratycznych zrezygnował a w dniu dzisiejszym znowu jest? Być może coś się zmieniło w tym czasie? Nie rozumiem więc szufladkuję do skali wstydu raczej na te wyższe pozycje
A jak się czepiamy to może traktujmy wszystkich tą samą miarką.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-06-2008, 19:56   zaglądnęłam ...

Witam
Bardzo się cieszę, że rozmawiacie Państwo o fundacji. Mnie zaskoczył fakt podany przez ministerstwo, ze istnieje organizacja pozarządowa jako spółka akcyjna o statusie OPP.

Namiast chciałam Państwa zaprosić do rozmowy w temacie: ‘’Fundacja Świętego Mikołaja i idee ponadczasowe’’ nie wyklucza wystąpić z wnioskiem o powierzenie zadania na prowadzenie przedszkola w Wieliczce. (tego nowego co się buduje).

Pozdrawiam.
 
     
wojtek123 
Warzelnik


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 28
Wysłany: 15-06-2008, 20:14   

[ usunięto inwektywę, Tardas ] chcesz wystąpić o prowdzenie przedszkola? nie umniejszając, bo znamy się po sąsiedzku, bezrobotna żyjąca z pomocy opieki społecznej "prezeska" egzotycznego Mikołaja ...może łaskawie (jako pozal się mikołaj dowartościujesz się w jakiś inny sposób, a nie kosztem naszych dzieci :)

Uprzejmie proszę o zachowanie szacunku do rozmówcy i nie podawanie nie sprawdzonych informacji.
Tardas
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 15-06-2008, 20:25   

ZDECYDOWANIE NIE :!!: :!!: :!!:
Na szczęście, myślę że ani Rada Miejska ani Burmistrz na to się nie zgodzą. Chce Pani prowadzić przedszkole społeczne czy prywatne ok ale swoje i w swoim lokalu - aby Pani za wszystko odpowiadała. Myślę, że wtedy może Pani liczyć nawet na subwencje ze strony gminy.
Ale zdecydowanie bardzo proszę zająć się inną działalnością niż wychowanie dzieci.
:!: :!: :!:
 
     
gość
Gość
Wysłany: 16-06-2008, 10:29   

A ja życzę pani Czyżowskiej powodzenia jeżeli ma do tego odpowiednie przygotowanie zawodowe, chociaż mam pełną świadomość, że w tej kadencji nie ma żadnych szans.
Bo jak obserwuję obsadzanie stanowisk w Wieliczce to przygotowanie zawodowe w wielu przypadkach nie ma żadnego znaczenia.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 16-06-2008, 22:26   

Nord napisał/a:
wstydu oszczędź

Z Panoramy:
nformacja w sprawie
nieopłaconych grobów ziemnych
Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce przypomina dysponentom nieopłaconych grobów ziemnych zlokalizowanych na cmentarzu komunalnym w Wieliczce o konieczności dokonania opłaty cmentarnej.
Opłata ta jest dokonywana raz na 20 lat. Groby nieopłacone będą wykorzystane do ponownego pochówku. Informacje można uzyskać w biurze Zarządu Cmentarza Komunalnego tel. (012) 278-30-04.
Dyrektor
Antoni Sowa


Ze strony gminy:
Wieliczka, 27 marca 2008r.
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
na stanowisko Inspektora w Wydziale Gospodarki Komunalnej
w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka
Informuję, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego na stanowisko Inspektora został
wybrany Pan Antoni Sowa zamieszkały Kraków.
Czy to ta sama osoba? Bo jak tak to się nazywa ekspresowy awans. Czy ktoś się zaczerwienił? Nie sądzę. Więc te dobre rady niech kolega zostawi dla siebie.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-06-2008, 23:05   

gość napisał/a:
Nord napisał/a:
wstydu oszczędź

Dyrektor Antoni Sowa
Pan Antoni Sowa
Czy to ta sama osoba? Bo jak tak to się nazywa ekspresowy awans. Czy ktoś się zaczerwienił? Nie sądzę. Więc te dobre rady niech kolega zostawi dla siebie.

Nie kumam, czy chodzi Ci o awans dyrektora na pana, wstydu na zaczerwienienie czy też rady dla siebie. A może uważasz, że to Pani B. Cz. winna zostać dyrektorem cmentarza?
 
     
gość
Gość
Wysłany: 17-06-2008, 09:11   

nacomito napisał/a:
A może uważasz, że to Pani B. Cz. winna zostać dyrektorem cmentarza?

Jak sobie poradzą obecni dowódcy jednostek pomocniczych Gminy (ZGK, ZCK, ZBK ) czas pokaże. Z wieści obiegowych poprzedni szef ZGK o mało go nie zatopił. Wydaje mi się, że na te stanowiska powinny być konkursy a o takich nie słyszałem. I jakoś w tych sprawach ani Nord, ani Wojtek 123 nie protestuje.
Tylko pani Cz. działa na nich jak płachta na byka i znają dobrze jej cv i jej umiejętności.
A co wiedzą o szefach tych jednostek? Bo ja nic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18