Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 08:39
Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce
Autor Wiadomość
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 28-04-2017, 12:07   

Urzedasie przestań cwaniakowac wiedzą że słownika itd. Z języka zasiegnietego u osób bliższych urzędowi jest prawdopodobnie na etacie 1/1 i tu i tu. Co do finansów to już tego nie wiem. Co do logicznego zadawania pytań to skoro taki cwaniaczek z ciebie to odpowiedź mi czy bierze za dwa pełne etaty pieniądze? Chyba to jest pytanie logiczne. Sam nie umiesz czytać i rozumowac bo w poście nie zadałem wprost pytania. Jedynie refleksja czy podwójna pensja jest za 2 etaty.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 28-04-2017, 12:22   

Joshua napisał/a:
Co do finansów to już tego nie wiem.


Skoro nie wiesz, że jest tu nieprawidłowość to nie ma o czym rozmawiać.
Nie wiem czy się zajmujesz, ale wielu specjalistów typu: lekarz, prawnik, informatyk, kierowca pracuje na kilku etatach i spokojnie daje radę. Nie ma w tym nic nagannego.
Co do urzędników - jeśli ktoś bierze po pół pensji w 2 miejscach a ogrania dwa stanowiska to korzyść dla podatników jest. Bo mniej urzędników trzeba.

Nadążasz ?
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 28-04-2017, 14:02   

Nadążam tylko z tych zawodów co wymieniasz nikt za darmo nie robi na kolejnym etacie, a wątpię by ktoś dodawał sobie roboty za taką samą kasę.
_________________
Joshua
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 28-04-2017, 19:29   

@up
A oczekujesz, ze na drugim etacie będzie za darmo, pro publico bono robił? Nie rozumiem w czym jest problem. Jeśli pracuje na dwóch etatach i wywiązuje się z powierzonych mu zadań i oczywiście pobiera za to wynagrodzenia to gdzie tu jest jakiś problem?
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 11-01-2018, 15:03   

Ale nam sie kadra zarządzająca w Wieliczce rozrosła. Byłem ostatnio w gminie coś załatwić i zostałem z kwitkiem bo okazało się że jest kierownik nad nim dyrektor ale nie ma zwykłego pracownika a on tylko wie co i jak trzeba napisać. Kpina totalna z ludzi. Nie dało mi to spokoju i przeglądałem strukturę umig Wieliczka i zdumialem wydziałem gospodarki komunalnej kieruje dyrektor pod nim są 3 referaty powstałe z podziału w/w wydziału i każdy ma kierownika i pod soba np.jednego pracownika.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 29-01-2018, 15:16   

Joshua napisał/a:
Ale nam sie kadra zarządzająca w Wieliczce rozrosła.


Mamy unikatową możliwość śledzenia on-line jak działa w realnym świecie prawo Parkinsona :-)
wiki
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 30-01-2018, 00:38   

W naszym przypadku raczej chodzi o zasadę TKM, która przyjmuje dociera do najniższych szczebli. Długo nie trzeba szukać:
http://www.dziennikpolski...-soli,12837662/
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 06-02-2018, 09:53   

Na stronie gminy jest info o uchwaleniu "budżetu" na rok 2018.

Na początku dokumentu czytamy:

"Budżet Gminy na rok 2018 określa wydatki na poziomie 284.255.131,88 zł. Planowane wydatki bieżące na rok 2018 stanowią 222.584.183,59 zł."

budżet

Czy ktoś rozumie te 2 zdania?

Budżet to zestawienie wpływów i wydatków. Niestety nic nie wiemy o stronie przychodowej. Nie wiemy również nic o deficycie. Na stronach gminnego BIP-u ostatni budżet jest z 2015 roku. Czyli gmina ignoruje obowiązki płynące z ustawy o dostępie do informacji publicznej.
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 06-02-2018, 17:50   

Informacje o budżecie są w BIPie, tyle, że nie umieszczone tematycznie. Trzeba się przez uchwały doszukiwać.
https://bip.malopolska.pl/umigwieliczka,a,1399319,uchwala-nr-xlv5382017-rady-miejskiej-w-wieliczce.html
Obowiązek więc gmina spełnia, ale można odnieść wrażenie, że jest to działanie celowe. Jakoś inne informacje są szczególnie eksponowane. Ostatnia strona jest ciekawa, deficyt i owszem jest ale przydałoby się wiedzieć jaka jest całkowita kwota zadłużenia gminy. Deficyt w roku bieżącym tylko powiększy istniejące zadłużenie.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-02-2018, 08:31   

Darek napisał/a:
Deficyt w roku bieżącym tylko powiększy istniejące zadłużenie.


Faktycznie, trzeba się przekopać. Zakładka "budżet" w BIP-ie nie zawiera informacji o aktualnym budżecie - jedynie te z ubiegłych lat.


Gmina wyemituje 15 mln obligacji z czego ponad 8,5 mln przeznaczy na spłatę zadłużenia. Planowany deficyt to 6,3 mln. Rośnie rzeczywiście zadłużenie.
Według najświeższych danych Wieliczka z łączną kwotą zadłużenia ponad 127 mln jest w pierwszej setce najbardziej zadłużonych gmin w Polsce.

zadłużenie gmin_2017

Czyli gmina żyje coraz bardziej na kredyt. Nie jest w stanie spłacać aktualnego zadłużenia z dochodów. Aby to zrobić musi zaciągnąć następne długi w postaci obligacji.
Kto to wszystko spłaci? Z tego samego zestawienia wynika, że już w tej chwili na każdego mieszkańca gminy przypada dług w wysokości 2200 złotych. Już teraz zatem, każda czteroosobowa rodzina, będzie musiała spłacić zadłużenie w wysokości prawie 9000 złotych. Przypomnijmy:
" Przedstawiłem Papieżowi Franciszkowi ogromny wkład całej społeczności i władz Miasta i Gminy Wieliczka w przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży. Ojciec Święty uznał ten nadzwyczajny wkład i podjął decyzję, by Burmistrzowi Wieliczki, panu Arturowi Koziołowi, przyznać wysokie papieskie odznaczenie: Order św. Sylwestra – Ordo Sancti Silvestri Papae."
order

Burmistrz wypiął pierś po order za ŚDM w Brzegach a teraz każda rodzina w gminie dostanie za to konkretny rachunek. Drogo nas kosztuje ten order burmistrza ;)
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 07-02-2018, 11:04   

Nie chciało mi się szukać wielkości zadłużenia, ale faktycznie jesteśmy wysoko w zestawieniu.
Natomiast w wywiadzie:

http://www.dziennikpolski...edzie,11532740/

burmistrz twierdzi, że:

"W 2018 roku zostanie do spłacenia 110 mln zł. Mamy długi, ale spłacamy je regularnie, w ciągu tych dziesięciu lat oddaliśmy 90,8 mln zł. Pożyczamy na inwestycje, nigdy na pokrycie wydatków bieżących. A na zadłużenie trzeba spojrzeć także z innej strony. Od 2006 roku wartość majątku gminy wzrosła z 211 mln zł do 593 mln zł. Różnica wynosi prawie 400 mln zł. To mówi samo za siebie."

Do odznaczeń chętni ustawiają się w kolejce, koszty fanaberii zawsze ponoszą mieszkańcy.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-02-2018, 12:17   

Darek napisał/a:
burmistrz twierdzi, że:"W 2018 roku zostanie do spłacenia 110 mln zł.


Twierdził tak w grudniu 2016 roku. To była optymistyczna prognoza. :) Faktyczny stan zadłużenia gminy na koniec 2017 wyniósł 127 mln.
 
     
Darek
Szyb


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 171
Wysłany: 07-02-2018, 12:52   

A pod koniec 2018 jest prognozowane tyle:

"Powyższy wynik wpłynie na zwiększenie kwoty długu do kwoty 132.816.987,24 zł na koniec roku 2018. Spowoduje to również zwiększenie przychodów  roku2018 o kwotę15.000.000,00 zł ze sprzedaży emitowanych papierów wartościowych-obligacji komunalnych. "

to tekst z ustawy budżetowej.
Kto bogatemu zabroni.....żyć na kredyt :) .
 
     
driverRS 
Solanka


Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 43
Wysłany: 17-12-2018, 14:55   

Skład Rady Miejskiej w Wieliczce:

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce:

Tadeusz Luraniec, KW Kozioł

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce:

Lizak Bogdan, POKO
Skowronek Robert, POKO
Ślęczka Rafał, KW Kozioł

Radni Rady Miejskiej w Wieliczce:

Czajka Barbara, POKO
Dyga Andrzej, KW Kozioł
Dziedzic Stanisław, PiS
Gawor Ludwik, KW Kozioł
Hartabus Włodzimierz, KW Kozioł
Jastrzębski Kamil, PiS
Klimczyk Piotr, PiS
Kordula Joanna, POKO
Krasoń Małgorzata, KW Kozioł
Krochmal Krzysztof, KW Kozioł
Krysa Paweł, PiS
Przetaczek Małgorzata, PiS
Ptak Piotr, KW Kozioł
Roehlich Michał, PiS
Sendor Elżbieta, KW Kozioł
Sendorek Grzegorz, PiS
Sikora Elżbieta, KW Kozioł
Słowik Marek, KW Kozioł
Windak Kazimierz, PiS

Kozioł - 11
PiS -8
POKO - 4

Rządzi - Kozioł + POKO,
PiS - opozycja.


Zastępca Burmistrz ds. Inwestycji - Piotr Krupa, 124 głosy w wyborach do rady gminy z KW Kozioła
Zastępca Burmistrza ds. Społecznych -Agnieszka Szczepaniak, 449 głosy do rady powiatu z PS Kozioła
Sekretarz - Adam Panuś, 272 głosy do rady powiatu z PS Kozioła

ostatnia trójca się nie dostała do rad
 
     
driverRS 
Solanka


Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 43
Wysłany: 21-07-2019, 19:12   

Kozioł się lansuje, pewnie będzie startował do sejmu



 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17