Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
18-04-2011, 07:03
SZTUKI WALKI
Autor Wiadomość
Mirek 
Kopacz


Dołączyła: 17 Mar 2011
Posty: 4
Wysłany: 16-04-2011, 21:04   SZTUKI WALKI

Witam,mam pytanie czy w Wieliczce sa treningi sztuk walki tkj...: MAI TAI lub KRAV MAGA ???
Prosze o odpowiedzi,z góry dziekuje.. i pozdrawiam :) :D :)
 
     
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 20-04-2011, 14:27   

Chyba Muay Thay ? Z tego co wiem to nie ma.
Sam jestem instruktorem Jujitsu i jeśli chcesz się pokopać w Wieliczce to idź na taekwondo do Michalika. Był kiedyś w gimnazjum i sam chodziłem do niego pół roku. Polecam
 
     
ewa1980 
Szyb
Ewa


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 163
Skąd: Trąbki-Wieliczka
Wysłany: 20-04-2011, 15:31   

W Wieliczce Krav Magi brak - link do Krakowa http://www.morylteam.pl/
Muay Thai brak - link do Krakowa http://www.fight-club.pl/muaythai/treningi/
_________________
Ewa
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 24-04-2011, 00:57   

Krav maga jest najskuteczniejsza.
Jest tego na youtube.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Z tego co wiem spec służby szkolą się w kombat56.
To taka nasza polska krav maga :-)

Reszta jest fajna i widowiskowa .
Kolega chodzi na kravmagę do moryla to osoba która szkoli siły specjalne w Polsce jest naprawde dobry.
Wyjeżdzają juz na szkolenia w Polskę, ostatnio chyba gdzieś za granicę, maja zajęcia z bronią naprawdę super szkoła do tego szkola psychikę, gość naprawdę jest mocny psychicznie znam go i widać jak się zmienił, nie boi się ciemności, ciemnych zaułków itp.
Chodzi chyba 2lata albo 3 jest na takim etapie że potrafi się obronić skutecznie przed 2-3 osobami, umie obronić się przed nożem, bronią, zblokować jakieś kopnięcia, ciosy.
Naprawdę fajna sprawa tyle że traning to masakra po 1 trenningu 3/4 osób pakuje manatki i wychodzi.
Pamietam jakie miał siniaki na goleniach, łokciach, czole :-)

Muay thay jest chyba w Niepolomicach ale to sport bardzo konzuzjogenny, nie polecam.
Polecam niezawodny styl Kendyucic. ;-)
 
     
jackoi
Magnum Sal


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 96
Wysłany: 24-04-2011, 08:46   

Nie właśnie Muay Thai jest bardzo dobre i z tego co ludzie mówią najlepsze do samoobrony, najszybsze likwidowanie przeciwnika + bardzo bliski kontakt walki + duża wytrzymałość. No i też pewność siebie duża jest bo są sparingi.
Jedno jest blisko bo prawie pod samym przystankiem 304 na matecznym http://muayboran.pl/ ale dużo innych też jest np. http://www.thaiboxing.pl/ :)
Polecam.
 
     
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 24-04-2011, 10:10   

Piotrex: Krav maga jest najskuteczniejsza.

No to żeś poszedł po całości.
Nie ma najskuteczniejszej sztuki walki.. Są tylko ludzie którzy je ćwiczą. I albo są w tym dobrzy albo ćwiczą dla siebie i własnego dobrego sampoczucia. Nie każdy ma predyspozycje do każdego stylu. Każdy styl ma swoją specyfikę ruchu i nierzadko trzeba mieć do nich predyspozycje nie tylko fizyczne ale i psychiczne.
Dla Ciekawych zapytam czy wiecie kto to jest Terry Wingrove i czy wiecie co to jest Yawara.
Terry Wingrow
 
     
jackoi
Magnum Sal


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 96
Wysłany: 24-04-2011, 23:38   

Wystarczy przeczytać http://budo.net.pl/viewto...t=15757&start=0 :)
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 25-04-2011, 00:30   

Ja się nie znam to powiem od razu.
Ale rozmawiałem z kilkoma osobami ktore sie znają i uważam je za autorytet w pewnych zagadnieniach.
Zalezy czy chcesz komus zrobić krzywdę, połamać ręce, obić solidnie itp.
Bo wtedy owszem różne mocarne techniki klasy boksu tajskiego, kiksboxingu zdają egzamin w przypadku jak wygrana jest oczywista i ma się do czynienia z jednym lub dwoma słabszymi przeciwnikami do tego po kielichu.
Prym wiodą tutaj zawodnicy którzy wyniesli swoje umiejętności ze stadionów, ulicy, lub dyskotek.
Ale jak dojdzie do tego że zatakuje nas 2-3 przeciwników którzy sa zaprawieni w jakiś ulicznych walkach, zadymach wtedy jest problem do tego wiedzą jak chwycić, obezwładnić..
Kravmaga sie sprawdza, ale to nie jest styl do walki aby ich rozłożyć ale żeby się od nich uwolnić i obronić oraz uciec a przy dobrych umiejętnościach to:

http://www.youtube.com/watch?v=OY8qVQPI21o

W sytuacjach kiedy jednak trzeba stanać do walki o życie,nóż, broń, lub w obronie drugiej osoby i nie ma przelewek wtedy z tego co wiem nasz kombay 56 z elemtami military, czy comat daje rade, to samo kravmaga ale po któryms juz stopniu.
Chodzi o wiedzę z zakresu uderzeń w konkretne punkty człowieka, odpowiednie dzwignie.
To są elementy które daja szansą całkowicie zlikwidować 3-4 przeciwników w ciągu 5-10sek. i są z tego zakresu szkoleni agenci służb specjalnych, niektore jednostki militarne w tym GROM itp.
Ja bym dla sportu chetnie cos sobie poćwiczył ale takie sprawy jak robia na specjalistycznych kursach nie uczą wszystkich bo ludzie czesto zapisują sie na takie warsztaty aby później kozakować w towarzystwie po kilku kielichach.
Zobaczcie np. techniki Mikhail Ryabko itp.
I to w połaczeniu z innymi stylami daje swój własny skuteczny.
Może faktycznie za szybko pochwaliłem kravmagę ale to własnie ona czesto w połączeniu z kilkoma innymi technikami daje pełna formę .
To co szkola na kursach to takie głównie podstawowe sprawy, przecież nie będą szkolić w jaki sposób kogos pozbawić możliwości funcjonowania po jednym ciosie bo niosło by to za soba zbyt duże niebezpieczenstwo.

W Wieiczce jest jeszcze Jarek Hebda ma czarny pas karate.
Prowadzi zajęcia w ogólniaku.
Fajna sprawa dla dzieci :-)
 
     
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 25-04-2011, 22:43   Modern JJ - this is my life

Ja to bym nie zamierzał kozakować jak by mi ktoś nożem wywijał. Nigdy nie wiesz czy on tylko szpanuje bo jest z kolegami czy po prostu jest świr. Pół biedy jak spotkamy cwaniaków. Na takich faktycznie wystarczy pokazanie im że się ich nie boisz- w wielu wypadkach to wystarczy. Szczeniaki po prostu karmią się Twoim strachem i go wykorzystują przeciwko Tobie. Mimo wszystko wolał bym oddać portfel i komórkę niż ryzykować że będę musiał min. spędzić parę dni w szpitalu.
Naprawdę duże jest prawdopodobieństwo, że mógłbym skopać tyłek 2-3 laikom. Ale niech tylko jeden coś umie a już dwóch innych może mnie za plecami zdzielić pałą. A już nigdy bym nie ryzykował gdy bym miał przy sobie ukochaną osobę.
I niech nikt Ci nie mówi kolega, że by pokonał po 3 latach ćwiczenia 2-3osoby. Bo co innego jak stajesz z każdym z tych trzech po kolei a co innego jak Ci trzej zaatakują cię równocześnie.
Kraw maga jest faktycznie dobra na ulicę nie przeczę. Z ciekawości zapytaj kolegę czy zna różnicę miedzy "kravmaga" od kravmagen".


W Wieliczce było kiedyś jeszcze Kung Fu w Ekonomiku, nie wiem czy jeszcze jest ale bardzo fajna sprawa dla dzieci.

W Sztukach walki ważne jest by pokochać to co się robi a nie tylko skopać kogoś leżącego i wtedy można ćwiczyć całe życie. Bo np. w aikido taki płynnych ruch wykonany z gracją jest jak taniec przy którym prowadzisz swoją "ofiarę" jak chcesz. Dla laików aikido zazwyczaj to "strata czasu" gdyż jest "nieskuteczne'. A prawda jest taka że aikido ćwiczone z bronią może być naprawdę śmiertelne, ale jest TRUDNE. Tu nie wystarczy parę razy wykonać kopnięcie czy uderzenie w powietrze. Po trzech latach zna się co najwyżej dobrze podstawy. Prawdziwa "zabawa" zaczyna się po 5-6 latach treningu.
Ale to tylko taka mała dygresja o tym co lubię. Bo i choć i kopać też lubię to nie ma jak włożyć palec komuś w oko ;)


Pozdrawiam
 
     
boniekgpml3 
Kopacz


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 37
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: 25-08-2011, 21:49   

Tak wiem odkopuje kolejnego trupa ale spoko ma to swój cel mianowicie co do wspomnianej w pierwszym poście Krav-magi z początkiem nowego roku szkolnego otwierane są nowe sekcje dla początkujących na terenie Wieliczki i Prokocimia z mojej strony powiem tyle ze mam zaszczyt pobierać lekcję w tej szkole już prawie rok i gorąco polecam a instruktor to właściwy człowiek na właściwym miejscu z dobrym podejściem do szkolenia nie ma się do czego doczepić co do samego systemu walki to chyba nie trzeba nic mówić

jak coś to zapraszam na stronę jest kilka zdjęć z naszych treningów ostatnio pokazał się filmik z treningu nocnego w Zakopanem

http://www.akademiakravmaga.pl/




A tu pełne info co do zapisów

http://www.akademiakravmaga.pl/news/29/56/.html

serdecznie zapraszam zwłaszcza ze pierwszy trening jest bezpłatny można obejrzeć co i jak a później zdecydować
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 29-08-2011, 13:04   

Na ulicę najlepszy jest rozsądek i szybkie nogi. Jak ktoś mi mówi że się umie obronić przed nożem to najwyżej mogę się mu zaśmiać w twarz. Nie ma obrony przed nożem. Chyba że przed leszczem który nei wie jak używać noża. Ale i wtedy można mieć pecha i gość cię może trafić. Były w stanach robione badania, na policjantach (ludziach raczej sprawnych fizycznie), polegające na prostym cwiczeniu:
- Policjant stał, przygotowany do ataku napastnika, z pistoletem w kaburze (odpiętej)
- pozorant miał za zadanie zaatakować z zadanej odległosci, i zadać cios nozem (oczywiscie makieta)
- policjant miał się obronić pistoletem
Z odległosci 2-5m, "przeżywalność" policjantów oscylowała w okolicach kilku procent. Dopiero z odleglosci ok. 7m mieli jakies szanse (widziałem to juz dawno, wiec moge sie mylic).

A teraz do sedna. Jesli chcesz cwiczyc sztuki walki dla przyjemnosci (ja cwiczylem i uwazam to za znakomite hobby), to wybierz taka ktora ci sie podoba i da ci przyjemnosc z cwiczenia. Krav maga nawet nie jest sztuka, tylko systemem, który moze byc fajnym wpomozeniem, ale rownież może dać złudne poczucie bezpieczeństwa.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 29-08-2011, 15:28   

Czyli co najlepszy jednak okazuje sie japoński styl kendy-ucic ? ;)

Chyba że trafi na takiego szybkiego strzelca:

http://www.youtube.com/watch?v=aKcsfg7Qtdw
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 30-08-2011, 07:39   

No szybki jest.. Najlepszy na ulice jest rozsądek, i przewidywanie;) A do ćwiczenia, jest dobre wszystko, co poprawia kondycję i daje radość z treningu.
 
     
boniekgpml3 
Kopacz


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 37
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: 01-09-2011, 11:16   

cepeen napisał/a:
Na ulicę najlepszy jest rozsądek i szybkie nogi. Jak ktoś mi mówi że się umie obronić przed nożem to najwyżej mogę się mu zaśmiać w twarz. Nie ma obrony przed nożem


w zupełności się z tobą zgadzam nie ma co ryzykować lepiej wziąć nogi za pas i spierdzielać nie warto ryzykować życie mamy tylko jedno

cepeen napisał/a:
A teraz do sedna. Jeśli chcesz ćwiczyć sztuki walki dla przyjemności (ja ćwiczyłem i uważam to za znakomite hobby), to wybierz taka która ci się podoba i da ci przyjemność z ćwiczenia. Krav maga nawet nie jest sztuka, tylko systemem, który może być fajnym wpomozeniem, ale również może dać złudne poczucie bezpieczeństwa.


dokładnie mi o to chodzi ćwiczyć dla przyjemności i podnoszenia sprawności fizycznej przez same treningi w ciągu 4 miesięcy schudłem około 10 kilogramów nie mówiąc ze kondycja dość mocno się podniosła do tego działanie w stresie a kravka bardzo dobrze tego uczy czy daje złudne poczucie bezpieczeństwa nie wiem nie miałem okazji przetestować i mam nadzieje ze nie będę miał ale nie powiem bo dodaje pewności siebie
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 01-09-2011, 15:29   

boniekgpml3 napisał/a:
w zupełności się z tobą zgadzam nie ma co ryzykować lepiej wziąć nogi za pas i spierdzielać nie warto ryzykować życie mamy tylko jedno


tylko co jak jesteś z kobietą, żoną, dzieckiem nie dasz "nogi" ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17