Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-09-2009, 21:09   

Kasia K. napisał/a:
znajomy słodki aromat


ładne. jak tytuł powieści. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-09-2009, 21:43   

W wątku tych co twierdzą, że Tam nie śmierdzi

http://www.wieliczka24.in...11,45.htm#28000

wrzuciłem propozycję na
Cykl Imprez Powonieniowych "Wielkie wąchanie" lub "Wieczory z Baryczą" ewentualnie "Festiwal Czucia"

Powinna pogodzic wszystkich.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 03-09-2009, 22:42   

Taki wykaz znalazłem na:http://www.wieliczka.eu/pl/11212/0/Rady_osiedli.html
Myślę że na początek należy tym ludziom dać zajęcie i pozwolić się wykazać.
W końcu to Rady zainteresowanych osiedli. Ciekawe czy widzą problem i czy potrafią go rozwiązać?

OSIEDLE KRZYSZKOWICE: Akacjowa, Wstydliwego, Chabrowa, Probusa, Jaśminowa, Krakowska od nr 14 do końca /parzyste/, Kaczeńce, Kasztanowa, Krzyszkowicka, Kopce, Lipowa, Leśna, Łany, Mieszka I, Modrzewiowa, Ochota, Parkowa, Podleśna, Podgórska, Różana, Sadowa, Słoneczna, Sobótki, Strzelców Wielickich, Solna, Św. Barbary, Św. Kingi, Zacisze.

Przewodniczący osiedla - Damian Konieczny tel. 012 288-17-84
Zarząd osiedla: Zbigniew Florek, Jacek Grabowski, Anna Gruszecka, Maria Najder, Bożena Nowak, Piotr Paździor, Paweł Zaczyk.

OSIEDLE KOŚCIUSZKI - PRZYSZŁOŚĆ - SZYMANOWSKIEGO: Jedynaka /parzyste/, osiedle Kościuszki, ulica Kościuszki od nr 21 do końca /nieparzyste/, nr 20 do końca /parzyste/, Krakowska /nieparzyste/ i 2-12 /parzyste/, Krakowska, Boczna, Kubusia Puchatka, osiedle Przyszłość, osiedle Szymanowskiego.

Przewodnicząca osiedla - Halina Sinkunas tel. 012 278-23-79
Rada osiedla: Mirosław Brachowicz, Witold Gorzkowski, Marian Kęsek, Stefan Kisielowski, Ewa Paździora, Zbigniew Poznański, Jarosław Romański, Halina Sinkunas, Marta Słowik, Leszek Strzelecki, Grzegorz Supron, Henryk Uhryński, Roman Węgrzynowicz, Janusz Woźniak, Włodzimierz Żmuda.
Zarząd osiedla: Witold Gorzkowski, Stefan Kisielowski, Halina Sinkunas.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-09-2009, 22:49   

bondo napisał/a:
Myślę że na początek należy tym ludziom dać zajęcie i pozwolić się wykazać.
W końcu to Rady zainteresowanych osiedli. Ciekawe czy widzą problem i czy potrafią go rozwiązać?


Uuuuuuuuuuu Bracie, widzę że właśnie pozyskałeś duże grono przyjaciół. :P
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 03-09-2009, 23:06   

solniak, z tymi przyjaciółmi to pojechałeś na wyrost :diabel: . W tym wątku nie szukam przyjaciół. Szukam rozwiązań.
 
     
Kasia K. 
Gwarek


Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-09-2009, 08:37   

Solniak, nikt nie twierdzi, że nie śmierdzi (nawet się zrymowało :D ) Problem jest uciązliwy i należy o nim głośno mówić, ale nie należy też popadać w przesadę, bo z wątku o osiedlu św. Barbary wynika, że w Krzyszkowicach ludzie mdleją od całodobowego fetoru i próbują uciekać przed szczurami i insektami :kosci: Prawdą jest, że składowisko regularnie wypuszcza gaz w eter późnym wieczorem i nad ranem, a władze Wieliczki mają to głęboko w nosie. Zarząd osiedla twierdzi, że z tym fantem nie da się nic zrobić, bo względne jest pojęcie smrodu, jednemu śmierdzi, drugiemu nie. Zatem definicję smrodu można interpretowć w zależności od punktu siedzenia: śmierdzi mieszkańcom, władzom Wieliczki nie :diabel:
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-09-2009, 09:13   

Gazu nie wypuszcza bo go spala, a siarkowodoru nie da sie ujac i spalic ( bo jets prawie nie palny ) i wydostaje sie kazda szczelina z kompostownikow jak to wczesniej opisywalem.
Nie tworzcie juz mega katastroficznych wizji :)
_________________
 
     
gajowy
Gwarek


Osiedle: ul.Leśna
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 10
Wysłany: 04-09-2009, 09:31   

Ja mam "dobrą" informację dla tych którzy chcą zorganizować bezwonnego grila dla znajomych z zewnątrz - w przyszłym tygodniu będą prowdzone pomiary zanieczyszczenia powietrza i odoru. Mogę się tylko domyślać że w związku z tym iż są prowadzone z inicjatywy dyrekcji wysypiska to w czasie w którym będą prowadzone nie będzie podejrzanych emisji do powietrza i wynik będzie rewelacyjny.
A tak poważnie, badania będą prowadzone pod okiem komisji składającej się podobno z autorytetów naukowych które to mają zastanowić się jak problem rozwiązać.
Myślę że to o tyle dobrze że problem w jakimś stopniu istnieje w świadomości odpowiedzialnych za składowisko - jednak czy są one zainteresowane aby istotnie sytuację doprowadzić do normalności - wątpię, bez oporu nas mieszkańców nikt nie zrobi radykalnego kroku.
A tak poza tym, wiem że kompostownia na składowisku działa od kilku zaledwie lat i w okresie od wiosny do jesieni (wtedy kiedy są zielone odpady roślinne). Czy ktoś jest w stanie powiązać na tej podstawie odór z kompostownią która działa sezonowo do 2-3 lat? Mój kontakt z odorem tutejszym jest zdecydownie krótszy - mieszkam od niedawna.
_________________
gajowy
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2009, 10:40   

gajowy napisał/a:
badania będą prowadzone pod okiem komisji składającej się podobno z autorytetów naukowych

To chyba nie z polskich bo u nas takowych deficyt.
 
     
Dzidek
Poprzecznia


Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 127
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2009, 11:19   

Nie mamy specjalistów ale żadko daje im sie prawo do głosu. :D
Ostatnio ktoś z przedstawicieli świata nauki ocenił wyciek miny i powstała mała burze, nie pamietam jak się skończyła (sprawa była opisana w jakiejs gazecie chyba jakiejś lokalnej).
Otoczenie AGH i Politechniki wypuściło naprawde wspaniałych specjalistów i profesorów.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2009, 11:49   

Naukowców mamy, ale autorytetów naukowych nam brak. Wszystkie autorytety naukowe w Polsce na palcach można policzyć.
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 04-09-2009, 21:34   

Kasia K. napisał/a:
Zarząd osiedla twierdzi, że z tym fantem nie da się nic zrobić, bo względne jest pojęcie smrodu, jednemu śmierdzi, drugiemu nie. Zatem definicję smrodu można interpretowć w zależności od punktu siedzenia: śmierdzi mieszkańcom, władzom Wieliczki nie :diabel:

POWIETRZE jest bezbarwne, nietoksyczne, bezwonne, bez smaku- taka prosta szkolna definicja tego czym chciałbym oddychać. Pomijam spaliny samochodowe bo to inna bajka.
Więc jeżeli to co mnie otacza ma jakiś zapach to już jest smród. Nawet gdyby fiołkami woniało.
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 05-09-2009, 15:27   

Przemo ,tys z ta niepalnoscia siarkowodory dal popalic.W szkole tos chyba kamieniami rzucal .
Siarkowodor jest skrajnie palny ,tworzy w szerokim zakresie miezaniny wybuchowe..Gaz trujacy.Smierdzi jak zgnile jaja ale w duzych stezeniach poraz nerw wechowy .Sprawca wielu tragedii.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-09-2009, 18:49   

Kasia K. napisał/a:
nikt nie twierdzi, że nie śmierdzi


ewidentny talent literacki ;)

gajowy napisał/a:
będą prowdzone pomiary zanieczyszczenia powietrza i odoru. Mogę się tylko domyślać że w związku z tym iż są prowadzone z inicjatywy dyrekcji wysypiska


i znalazlo sie cos wesolego w calej sprawie
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-09-2009, 19:45   

W takim stezeniu jakim jest w powietrzu jesy niepalny :)
I tyle :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 18