Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzyżowanie pod Ochronką
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-04-2010, 00:13   

nietopesh napisał/a:
pojęcie wartości rynkowej jest regulowane przez jakąś tam ustawę

Zawsze myślałem że wartość rynkową ustala rynek. Jakaś tam ustawa może co najwyżej ustalić wartość ustawową. W tym konkretnym przypadku miasto powinno zapewnić rekompensatę która pozwoli, jak to ładnie pablo ujął, odtworzyć stan posiadania (metraż, zbliżona lokalizacja).
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-04-2010, 00:27   

Ustawa reguluje samo pojęcie, czyli mówi na jakich zasadach ma nastąpić wycena i co musi zostać uwzględnione, a nie jaka będzie wartość danego obiektu.

Sama wartość jest ustalana na podstawie wartości innych podobnych obiektów znajdujących się w podobnych warunkach w danym regionie, wraz z odniesieniem do stanu technicznego itp.

Jak już wcześniej pisałem przy takich wycenach nikt nie zdecyduje się na sprzedaż.

W całej tej sprawie - i nie tylko tej - kieruje się przeświadczeniem, iż powinno się w wielu inwestycjach odejść od jedynego obecnie słusznego wyznacznika jakim jest cena. Zgodnie z porzekadłem "Co tanie, to drogie", czasem lepiej jest dołożyć i w tej sytuacji wybudować, niż skąpić i nie zrobić nic.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 07-04-2010, 02:29   

Projekt padl, gdyz zaden jego wariant nie gwarantuje uzyskania 55 dB. Obecnie ludzie tam "mieszkajacy" maja pewnie ok 90 dB i drzenie serca, ze cos im wjedzie do kuchni lub sypialni. Po wybudowaniu ronda bez ekranow mieliby: 80 dB i brak ryzyka, ze tir lub mlodzian w 20. letnim BMW przebija im makatke nad lozem malzenskim.
Wybor dosc oczywisty, wydawac by sie moglo. Ale... to Polska wlasnie i zadnej przebudowy nie bedzie :D .
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-04-2010, 02:54   

I to się właśnie nazywa nieżyciowa biurokracja
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ulka
Gość
Wysłany: 03-08-2010, 00:51   

Moja siostra mieszka na rogu tego skrzyżowania po prawej stronie patrząc od asnyka (spory szary dom na rogu) często przesiadując w jej kuchni i pijąc sobie kawę przejeżdząjące jej 50cm od okiem tiry prawie zrzucaja mnie z krzesła a na kilka sekund robi się w niej ciemno, podobnie w pokoju jej dzieci.
Dom ten dzieli de facto 4 a chyba nawet 5 (sąsiedzi z tyłu) autonomicznych rodzin, których wysiedlenie do jednego bliźniaka jest niemożliwe.
Od kilku lat moja siostra śledzi plan zagospodarowania miasta i w obecnej chwili jej domu nie ma już na mapie, kiedyś przyjechała tam jakaś inspekcja i za tydzień chciała wprowadzić buldożery i złożyć tą ruderę zarośniętą grzybem i zawilgłą doszczętnie ale jakoś plany ucichły.
miejmy nadzieje, że pozbędą się go już niebawem !
Rondo byłoby najbardziej odpowiednim rozwiązaniem i może po remoncie dobczyckiej zaczną z nim ruszać. jak narazie przynajmniej niech ograniczą ruch dla tirów bo na zakręcie w kierunku dobczyc niejeden może wjechać komuś w okna.
nie wspomnę o pieszych którzy praktycznie nie mają możliwości przedostania się na drugą stronę. z jednej strony niebezpiecznie i nie widać nic zza zakrętu a z drugiej strony (pod ogrodzeniem przedszkola) nie ma chodnika :/
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 03-08-2010, 11:03   

ulka napisał/a:
Moja siostra mieszka na rogu tego skrzyżowania po prawej stronie patrząc od asnyka (spory szary dom na rogu) często przesiadując w jej kuchni i pijąc sobie kawę przejeżdząjące jej 50cm od okiem tiry prawie zrzucaja mnie z krzesła a na kilka sekund robi się w niej ciemno, podobnie w pokoju jej dzieci.


Ja kiedys stanołem na chodniku pod oknem tego budynku osobówką aby odebrac cos od krawcowej na przeciwko, głowe zaa okna wychylił złosliwy typek i zaczoł się burzyć,przeszkadzało mu wszystko nawet to że podjechałem na "jego chodnik" pół metra za daleko.... jak widać takie natężenie ruchu sie odbiją niektórym nie tylko na komforcie popijania herbatki czy kawki w tym domu .... :P


Mi sie obiło o uszy ze podobno proponowano tamtym mieszkancom jakiś dom, czy lokum zastepcze a tam miało byc wybudowane rondo ale nie doszli do porozumienia odnośnie warunków i wysokości zadośćuczynienia .....
Nie wiem ile w tym prawdy
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-08-2010, 11:08   

Cytat:
Mi sie obiło o uszy ze podobno proponowano tamtym mieszkancom jakiś dom, czy lokum zastepcze a tam miało byc wybudowane rondo ale nie doszli do porozumienia odnośnie warunków i wysokości zadośćuczynienia .....
Nie wiem ile w tym prawdy


Coś w tym jest, bo ja słyszałem podobnie i to nie z tego forum.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 03-08-2010, 11:13   

nietopesh napisał/a:
Cytat:
Mi sie obiło o uszy ze podobno proponowano tamtym mieszkancom jakiś dom, czy lokum zastepcze a tam miało byc wybudowane rondo ale nie doszli do porozumienia odnośnie warunków i wysokości zadośćuczynienia .....
Nie wiem ile w tym prawdy


Coś w tym jest, bo ja słyszałem podobnie i to nie z tego forum.


Ja to słysząłem od chyba dwóch osób ale nie moge skojarzyć kiedy i w jakich okolicznościach.
Było to chyba wtedy kiedy zabierali się za "rewitalizacje" 964 :-)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-08-2010, 11:30   

No ja słyszałem od wujka, który pracuje ponoć z którymś z mieszkańców. Za rewitalizacje zabierali się gdzieś rok temu więc w sumie to by się zgadzało też czasowo.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-08-2010, 11:53   

Piotrex napisał/a:

ulka napisał/a:
Moja siostra mieszka na rogu tego skrzyżowania po prawej stronie patrząc od asnyka (spory szary dom na rogu)

Ja kiedys stanołem na chodniku pod oknem tego budynku osobówką aby odebrac cos od krawcowej na przeciwko, głowe zaa okna wychylił złosliwy typek i zaczoł się burzyć,

Nie dziwię sie ze gostek po Tobie wiązanką pojechał. Przecież stanąłeś prawie na środku skrzyżowania. O blokowaniu chodnika juz nie wspominając.
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 03-08-2010, 11:55   

Stałem na chodniku tak ze kazdy mógł swobodnie przejsc, ale ta mala zatoczka jest jego .. :D
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-08-2010, 12:07   

To się ciesz że za parkowanie Ci nie policzył
 
 
     
ulka
Gość
Wysłany: 03-08-2010, 13:39   

Haha chyba nawet wiem który, faktycznie mieszka tam taki złośliwiec :D
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 08-08-2010, 22:37   

Doszły mnie słuchy, że nie będzie remontu tego skrzyżowania ani drogi w Gdowie bo kasa ma być przekazana na remont Klasztoru reformatów...
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 08-08-2010, 23:35   

A czy klasztor nalezy do Zarzadu Dróg Wojewódzkich, bo 966 i 964 tak. Przecież to z róznych sakrbonek jest finansowane.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16