Poprzedni temat «» Następny temat
Ruszyła komunikacja Niepołomice - Wieliczka - Kraków
Autor Wiadomość
wieliczanie.pl 
Skrzat


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 34
Wysłany: 15-04-2010, 21:07   Ruszyła komunikacja Niepołomice - Wieliczka - Kraków

Wrażenia z pierwszej jazdy nową Niepołomicką komunikacją na wieliczanie.pl
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 02-06-2010, 09:53   

Cytat:
Taniej i z nowym przystankiem

MAŁOPOLSKA. Od wczoraj w funkcjonowaniu gminnej komunikacji publicznej obowiązują istotne zmiany

Fot. Jolanta BiałekNajważniejsze korekty to: obniżenie cen biletów o 0,5 zł, wyznaczenie przystanku przy placu Bohaterów Getta w Krakowie oraz zwiększenie ilości kursów na trasie Kraków - Niepołomice w godzinach szczytu.

- Nie sądzę, by był to koniec zmian. Ta komunikacja jest nadal testowana. Będziemy nadal monitorować sytuację i słuchać uwag pasażerów - twierdzi Sebastian Ramenda, prezes krakowskiej spółki PKS, która obsługuje niepołomicką gminną komunikację publiczną.

Retusz rozkładu jazdy i zakończone sukcesem starania o możliwość zatrzymywania się "niepołomickiego" PKS-u przy krakowskim placu Bohaterów Getta, to wynik uwag zgłaszanych przez pasażerów. Podróżni upominali się także o zmianę krakowskiej trasy niepołomickich autobusów: chciano, by kursowały one m.in. ulicami Starowiślną, Wielopole i Westerplatte do Dworca Głównego. Temu życzeniu nie udało się zadośćuczynić.

- Chodzi między innymi o to, że przy tych ulicach nie ma infrastruktury przystankowej. Projektując nową trasę po Krakowie musieliśmy brać pod uwagę, gdzie znajdują się przystanki oraz - gdzie nie ma zbyt wielkich korków, mogących opóźnić przejazd autobusów. Na ten moment wybraliśmy optymalne rozwiązanie - tłumaczy Sebastian Ramenda.

Od wczoraj "niepołomicki" PKS kursuje po grodzie Kraka ulicami m.in. Wielicką, Starowiślną i Dietla, a dalej przez ronda Grzegórzeckie i Mogilskie do Dworca Głównego (Wschód).
Jolanta Białek
Dziennik Polski


Ta obniżka cen, to ewidentna wojna z Mat-Busem, który chce wykończyć PKS'a obniżając ceny do poziomu dumpingowego i podbierając pasażerów. Już nie mówię tutaj o chamskim zajeżdżaniu drogi i nagłym hamowaniu za co dostali ostatnio kilka mandatów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-06-2010, 10:04   

nietopesh napisał/a:
Ta obniżka cen, to ewidentna wojna z Mat-Busem, który chce wykończyć PKS'a obniżając ceny do poziomu dumpingowego i podbierając pasażerów.


Kilka lat temu taka wojna busiarzy zakończyła sie "dziwnymi" pożarami autobusów na parkingach. Mam nadzieję, że tym razem do tego nie dojdzie.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 02-06-2010, 10:06   

Znając właścicieli Mat-Busa i ich poczynania, śmiem twierdzić, iż byli by oni do tego zdolni.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2010, 18:12   

nietopesh napisał/a:
Znając właścicieli Mat-Busa i ich poczynania, śmiem twierdzić, iż byli by oni do tego zdolni.


czyżbyś ferował wyroki ?? albo miał podstawy by tak podejrzewać ??

co do jazdy kierowców to juz od samych kierowców zależy.
a co do cen ... powiem tylko że to WOLNY RYNEK w ten sposób korzystamy na konkurencji.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 02-06-2010, 18:18   

"lekmedwet" co do jazdy kierowców to juz od samych kierowców zależy.
Nieprawda. Pracownik ma pracowac jak mu pracodawca nakazuje a nie jak chce.

a co do cen ... powiem tylko że to WOLNY RYNEK w ten sposób korzystamy na konkurencji
Nieprawda. Pewne praktyki sa prawnie niedozwolone.
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2010, 19:07   

ArturSosin napisał/a:
"lekmedwet" co do jazdy kierowców to juz od samych kierowców zależy.
Nieprawda. Pracownik ma pracowac jak mu pracodawca nakazuje a nie jak chce.

a co do cen ... powiem tylko że to WOLNY RYNEK w ten sposób korzystamy na konkurencji
Nieprawda. Pewne praktyki sa prawnie niedozwolone.


A jak to ma zweryfikować pracodawca czy pracownik-kierowca jeżdzi właściwie ??
a skarzył sie ktos na kierowce do właścicieli ?? bo mnie wydaje sie ze nie ale psioczyk kazdy potrafi i osadzać.

Nieprawda ?? hmmm ciekawe .. a jakie to praktyki sa niedozwolone ??
a może bronia się poprostu przed konkurencja ?? i sa na granicy oplacalności ale nadal zarabiaja ... może tak należałoby pomyslec ??

w interesie kazdego jest by zaplacic jak najmniej ... i mysle ze tylko mieszkancy Niepołomic sie ciesza ...
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 02-06-2010, 19:11   

A pomysl chwile, postaw sie na miejscu wlasciciela, jeszcze raz pomysl i na pewno do czegos dojdziesz. A potem poczytaj np. USTAWA z dnia 23 sierpnia 2007 r.o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2010, 19:52   

ArturSosin napisał/a:
A pomysl chwile, postaw sie na miejscu wlasciciela, jeszcze raz pomysl i na pewno do czegos dojdziesz. A potem poczytaj np. USTAWA z dnia 23 sierpnia 2007 r.o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji


Do momentu opłacalności wszystko jest oki. Jezeli byłoby ponizej kosztow to juz jest nie tak.
z całym szacunkiem, to ja jestem właścicielem firmy i wiem jak ta ustawa funkcjonuje w praktyce.

podnieśc larum mozna jak sie okazuje ze ktos sprzedaje np cos poniżej Twojej ceny zakupu w hurtowni.
lub np jesli wykażesz ze koszt przejazdu powinien wynosic nie mniej niż 1.5 zł a ktoś daje cene 1.3zł.
A jak masz na wszystko papiery - rachunki to nikt nikogo nie ruszy. A w życiu nikt nie obniża kosztów tak by przynosiły straty najwyżej by zmiejszyć zysk a byc bardziej konkurencyjny i przetrwać na rynku. granica minimalna istnieje - spokojnie. No chyba że ma przysłowiową "pralnie".

A tak swoja droga zastanawia mnie fakt czemu tak Ci sie to nie podoba ???
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 02-06-2010, 20:18   

lekmedwet napisał/a:
A w życiu nikt nie obniża kosztów tak by przynosiły straty

Znowu nieprawda. To sie nazywa cena dumpingowa. Ale co mi sie nie podoba? PS Obnizanie kosztow zwieksza zysk a nie zmniejsza.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 02-06-2010, 20:20   

lekmedwet napisał/a:
czyżbyś ferował wyroki ?? albo miał podstawy by tak podejrzewać ??


Mam styczność z tym środowiskiem przewozowym i wiem jak wygląda sytuacja.

ArturSosin napisał/a:
Nieprawda. Pracownik ma pracowac jak mu pracodawca nakazuje a nie jak chce.


I tak to właśnie wygląda.

lekmedwet napisał/a:
skarzył sie ktos na kierowce do właścicieli ??


Owszem i to nie raz, ale właściciel ma to w pewnym ciemnym miejscu.

lekmedwet napisał/a:
i sa na granicy oplacalności ale nadal zarabiaja


Obniżając cenę z 3 zł na 1 zł i nadal zarabiać. Realne ale tylko gdy sie ma rozbudowaną sieć połączeń. Można sobie pozwolić na straty na jednej linii eliminując konkurencję.

lekmedwet napisał/a:
z całym szacunkiem, to ja jestem właścicielem firmy


Nie ty jeden na tym forum

lekmedwet napisał/a:
A tak swoja droga zastanawia mnie fakt czemu tak Ci sie to nie podoba ???


Jeśli o mnie chodzi to mi się podoba fakt konkurencji, bo to sprzyja pasażerom.
Problemem jest jednak agresywne wykonanie jednej strony o której inni przewoźnicy mają wyrobione własne zdanie i wolą ustąpić, niż skakać z nożami.

Podsumowaniem idealnym jest stwierdzenie z kilku postów wyżej że kierowca jeździ tak jak mu karzą.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2010, 23:57   

ArturSosin napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
A w życiu nikt nie obniża kosztów tak by przynosiły straty

Znowu nieprawda. To sie nazywa cena dumpingowa. Ale co mi sie nie podoba? PS Obnizanie kosztow zwieksza zysk a nie zmniejsza.


oki nie dopisałem - nikt normalny - lub nie "piorący" pieniedzy.
cwaniak, dobrze sie czepiasz ... wiec dopowiem
było kosztów w domyśle kosztów z biletów bo o tym byla mowa ale sprytnie wycieta została cała wypowiedź... trzeba całość czytać a nie wyrywać z kontekstu.

Ja zaproponuje założenie firmy własnej i chojrakowanie wtedy a nie czepianie sie słówek.
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2010, 00:10   

nietopesh napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
czyżbyś ferował wyroki ?? albo miał podstawy by tak podejrzewać ??


Mam styczność z tym środowiskiem przewozowym i wiem jak wygląda sytuacja.


ArturSosin napisał/a:
Nieprawda. Pracownik ma pracowac jak mu pracodawca nakazuje a nie jak chce.


I tak to właśnie wygląda.

lekmedwet napisał/a:
skarzył sie ktos na kierowce do właścicieli ??


Owszem i to nie raz, ale właściciel ma to w pewnym ciemnym miejscu.

lekmedwet napisał/a:
i sa na granicy oplacalności ale nadal zarabiaja


Obniżając cenę z 3 zł na 1 zł i nadal zarabiać. Realne ale tylko gdy sie ma rozbudowaną sieć połączeń. Można sobie pozwolić na straty na jednej linii eliminując konkurencję.

lekmedwet napisał/a:
z całym szacunkiem, to ja jestem właścicielem firmy


Nie ty jeden na tym forum

lekmedwet napisał/a:
A tak swoja droga zastanawia mnie fakt czemu tak Ci sie to nie podoba ???


Jeśli o mnie chodzi to mi się podoba fakt konkurencji, bo to sprzyja pasażerom.
Problemem jest jednak agresywne wykonanie jednej strony o której inni przewoźnicy mają wyrobione własne zdanie i wolą ustąpić, niż skakać z nożami.

Podsumowaniem idealnym jest stwierdzenie z kilku postów wyżej że kierowca jeździ tak jak mu karzą.


raz skoro siedzisz w tej branzy to wiesz wiecej niż ja :)
dwa jak zwracałes uwage to własciwej osobie ?? bo włascicieli z tego co ja wiem jest kilku
ale jak tak było jak mówisz to fakt nieładnie ...
trzy ale takie "promo" długo nie pociagnie - wybór należy do ludzi czy na prawde luksusowy autokar - bardzo ladny czy zapchany bus z jak twierdzicie szalonymi kierowcami.

co do prowadzenia działalności przez innych to sie domyslam ze sa - niepotrzebna uwaga ze nie tylko ja ...

podpisujesz sie pod stwierdzeniem "kierowca jeździ jak mu karza ??" jako mający styczność z branżą ?? można zapytać na czym polega styczność ??
Ostatnio zmieniony przez lekmedwet 03-06-2010, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-06-2010, 08:43   

lekmedwet napisał/a:
raz skoro siedzisz w tej branzy to wiesz wiecej niż ja


Współpracuje z kilkoma przewoźnikami i wiem jakie mają zdanie na pewne tematy.

lekmedwet napisał/a:
dwa jak zwracałes uwage to własciwej osobie ?? bo włascicieli z tego co ja wiem jest kilku


Właścicieli jest dwóch w tej firmie z tego co mi wiadomo i każdy ma podobne podejście, a sytuację znam z pewnej ostrej akcji pewnego kierowcy, która nie obeszła się bez afery.

lekmedwet napisał/a:
trzy ale takie "promo" długo nie pociagnie - wybór należy do ludzi czy na prawde luksusowy autokar - bardzo ladny czy zapchany bus z jak twierdzicie szalonymi kierowcami.


Po zmianie trasy, będzie to realne, gdyż do tej pory ludzie wybierali busy. Dlaczego?? Ponieważ piękny autobus omijał najpopularniejsze przystanki przeznaczenia. Skręcał w stronę Nowohuckiej, a następnie jechał na most Kotlarski i dalej do Dworca. Aktualnie trasa pokrywa się w naprawdę dużym stopniu z busami.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-06-2010, 08:48   

lekmedwet napisał/a:
co do prowadzenia działalności przez innych to sie domyslam ze sa - niepotrzebna uwaga ze nie tylko ja ...


sorrki, ale takie wrażenie odniosłem jakieś dziwne

lekmedwet napisał/a:
podpisujesz sie pod stwierdzeniem "kierowca jeździ jak mu każa ??"


Skoro tak napisałem to tak myślę.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16