Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
27-03-2010, 22:22
Regulamin Forum
Autor Wiadomość
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 03-02-2007, 22:46   Regulamin Forum

Forum www.wieliczka24.info poświęcone tematyce związanej z Wieliczką, jej okolicami i nie tylko

Regulamin forum wieliczka24.info

§1. Postanowienia ogólne:
1. Forum wieliczka24.info jest forum otwartym i niekomercyjnym, za korzystanie z niego nie są pobierane żadne opłaty.
2. Przez otwartość rozumiemy również ewentualną możliwość pisania wiadomości przez osoby niezarejestrowane lub niezalogowane, jednakże osoba taka nie może rościć pretensji z tytułu dokonanych przez Administratora i Moderatorów operacji kasowania, przenoszenia lub modyfikowania treści wiadomości. Powyższe wynika z braku możliwości jakie daje rejestracja oraz zalogowanie się na forum. Włączenie wspomnianej możliwości pisania wiadomości jest uzależnione od decyzji administratora.
3. Użytkownik forum, to osoba, która dokonała rejestracji na forum oraz pisze wiadomości po zalogowaniu się.
4. Użytkownicy forum zobowiązani są do przestrzegania netykiety http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta i zachowania kultury osobistej.
5. Wypowiedzi stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem.
6. Każdy użytkownik odpowiada za treści napisanych przez siebie wiadomości.
7. Administrator i Moderatorzy czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem forum. Mają decydujący wpływ na przebieg dyskusji dotyczących forum.
8. Administrator i Moderatorzy mogą usuwać bądź przenosić do śmietnika treści niezwiązane z tematem danego wątku. Decyzja o usunięciu bądź przeniesieniu jest ostateczna, chyba że Administrator stwierdzi inaczej.
9. Administrator i Moderatorzy mają prawo zmieniać, przenosić i usuwać wiadomości o treści sprzecznej z prawem i regulaminem. W przeciwnym wypadku nie ingerują w wypowiedź.

§ 2. Zabrania się:
1. Używania słów i zwrotów wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, obraźliwych i zawierających groźby w stosunku do użytkowników forum i innych osób.
2. Umieszczania na forum treści sprzecznych z prawem a przede wszystkim: naruszających uczucia religijne, normy społeczne, etyczne i obyczajowe oraz wzywające do nienawiści.
3. Umieszczania na forum reklam produktów i usług niezgodnych z prawem.
4. Podszywania się pod innych użytkowników oraz tworzenia wielu kont dla jednego użytkownika.
5. Rejestracji konta użytkownika poprzez tzw. bramki proxy, oraz za pomocą innych narzędzi i metod ukrywających użytkownika. Konta takie oraz ewentualne wiadomości będą usuwane.

Złamanie tych zasad może być przyczyną zablokowania konta użytkownika tymczasowo lub trwale. Administrator forum informuje, że rejestrowane są adresy IP autorów, a dane te mogą być po spełnieniu zapisów prawnych udostępnione właściwym organom państwowym.

§ 3. Sugerujemy:
1. Pisz schludnie, rzeczowo, jasno i zrozumiale i przede wszystkim na temat. Staraj się nie pisać z błędami.
2. Przed napisaniem czegokolwiek zapoznaj się z zasadami ogólnymi panującymi na forum (FAQ ), z tematyką poszczególnych działów oraz wcześniejszymi wypowiedziami. Rozpoczynając nowy temat WPISZ poprawny i czytelny temat dla swojej wypowiedzi.
3. Jeśli Twoja wypowiedź jest skierowana do jednego użytkownika napisz do niego prywatną wiadomość. Nie zaśmiecaj forum prywatną dyskusją.
4. Odpowiadając innym użytkownikom pisz na temat, używaj opcji "odpowiedź z cytatem" lub "cytowanie selektywne".
5. Cytując ze źródła zewnętrznego podawaj zawsze link bezpośredni do źródła, a cytowany tekst cytuj za pomocą składni BBCode.
6. Jeśli chcesz zareklamować swoją stronę lub forum zrób to w podpisie i profilu.
7. Kolor podczas pisania postów stosuj tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Nie używaj ich do kolorowania całych wypowiedzi.
9. Nie "krzycz". Nie stosuj w całej, bądź sporej części wypowiedzi, wielkich liter, w szczególności o powiększonym rozmiarze. Stosuj akapity tak aby wypowiedź była bardziej czytelna.
8. Jeśli chcesz korzystać z innych znaczników BBCode typu pogrubienie, kursywa czy rozmiar czcionki zapoznaj się najpierw z zazadami ich stosowania - opisanymi w przewodniku BBCode.

§ 4. Awatary, zdjęcia i podpisy
1. Avatary (Ikonki) są to niewielkie pliki graficzne pokazujące się pod nickiem autora obok wysłanej wiadomości. Avatary mogą mieć maksymalny rozmiar 100 x 100 pixeli, a ich waga nie może przekraczać 12 kilobajtów.
2. Użytkownik może dodać własne zdjęcie w ustawieniach profilu. Maksymalny rozmiar to 200 x 200 pixeli, a jego waga nie może przkraczać 40 kilobajtów.
3. Użytkownik może dodać własny podpis widoczny pod postem. Maksymalna długość podpisu to 255 znaków. Maksymalny rozmiar obrazka podpisu to 400 x 50 pixeli, a jego waga nie może przekraczać 30 kilobajtów.
4. Avatary, zdjęcia i podpisy nie mogą prezentować treści obraźliwych, wulgarnych, pornograficznych oraz innych niezgodnych z polskim prawem.
5. Użytkownik nie może używać awatarów, zdjęć i podpisów przypisanych do administratora i moderatorów.

§ 5. Galeria zdjęć
1. W galerii można umieszczać zdjęcia tylko i wyłącznie o tematyce związanej z Wieliczką i okolicami. Za zdjęcie odpowiada jej autor. Maksymalny rozmiar obrazka to: 800 X 800 pixeli.
2. Prawa autorskie należą do autora zdjęć, niemniej jednak zastrzegamy sobie prawo do dowolnego ich wykorzystania w obrębie forum i wortalu wieliczka24.info oraz na profilach portalu w serwisach społecznościowych.
3. W galerii nie można umieszczać zdjęć niezgodnych z polskim prawem, naruszających uczucia religijne, normy społeczne, etyczne i obyczajowe. Wszelkie inne zdjęcia będą kasowane. Nałogowe dodawanie zdjęć niezgodnych z powyższym regulaminem grozi zablokowaniem użytkownika.

§ 6. Załączniki
1. Użytkownik do swojego komentarza może dodać załącznik. Maksymalny rozmiar załącznika to 256 kilobajtów. Dopuszczalne są następujące rozszerzenia plików archiwum: ace, gtar, gz, rar, tar, zip, rozszerzenia plików graficznych: gif, jpg, jpg, png, tga, tif, oraz rozszerzenia plików dokumentowych: ai doc dot pdf ppt ps xls.
2. Dodawane załączniki nie mogą zawierać treści sprzecznych z polskim prawem, normami religijnymi, obyczajowymi, etycznymi i społecznymi. Wszystkie inne załączniki będą usuwane.

§ 7. Fora lokalne
1. Fora lokalne służą wymianie opinii i komentarzy dla pojedynczych osiedli, sołectw, małych wspólnot lokalnych itp.
2. Każdy zarejestrowany użytkownik forum wieliczka24.info może założyć Forum lokalne. Dopuszczalne jest założenie tylko jednego Forum lokalnego przez użytkownika.
3. Aby założyć Forum lokalne należy zgłosić się do Administratora.
4. Założyciel Forum lokalnego zostaje jednocześnie jego moderatorem. Moderator Forum lokalnego odpowiada za swoje forum zgodnie z założeniami Regulaminu Forum.
5. Moderator Forum lokalnego zobowiązany jest do samodzielnego promowania swojego Forum lokalnego.
6. Jeśli na pojedynczym Forum lokalnym nie pojawiają się żadne wpisy, Administrator zastrzega sobie prawo usunięcia Forum lokalnego. Likwidacja Forum lokalnego odbywa się po uprzednim poinformowaniu i rozpatrzeniu ewentualnych odwołań.
7. Decydujący głos w moderowaniu For lokalnych ma zawsze Administrator.

Wszelkie osoby nieprzestrzegające regulaminu zostaną najpierw ostrzeżone, a w dalszej kolejności: banowane bądź nawet usuwane z forum. Treści niezgodne z regulaminem i netykietą będą usuwane bądź przenoszone w odpowiednie miejsce.


* jeśli znalazłeś gdzieś w regulaminie jakąś lukę, bądź chciałbyś coś do niego dodać, bo twoim zdaniem czegoś brakuje, poinformuj o tym Moderatora albo Administratora.

** Moderatorzy oraz Administratorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzania zmian do powyższego regulaminu.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 11