Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
02-09-2009, 10:32
zerówka
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 09:28   zerówka

Ale idio_tyzm teraz wyczytałem:



Cytat:
Przede wszystkim ta reforma to kompletne nieporozumienie. Jednym z jej celów było przyspieszenie edukacji maluchów. Ale w rzeczywistości wygląda to tak, że w zerówkach jest zakaz uczenia dzieci pisania i czytania. Podobno mają być przeprowadzane kontrole czy jest on przestrzegany. Teraz dziecko w zerówce, będzie tylko ślaczki kreślić. Nie ma dla nich podręczników. Nie zostały jeszcze wydrukowane lub nie uzgodniono jakie wybrać. Na dzień dobry trzeba dziecku kupić masę kolorowanek. Zresztą lista potrzebnych przedmiotów to niekończąca się opowieść. A tak na marginesie podobno szkolnictwo (przynajmniej to obowiązkowe) jest za darmo. Cała ta kolejna reforma to jedno wielkie nieporozumienie, mające głównie jedyny powód, aby kolejne dzieci szybciej weszły w dorosłe życie i odprowadzały podatki. Można natomiast być pewnym, że kolejny minister edukacji odtrąbi kolejny sukces


Okazuje się, że mój dzieciak będzie chodził do szkoły, po to, żeby sobie kolorwanki malować :/ Jakby nie było, zerówka do tej pory oswajała dzieciaki ze szkołą, pokazywała już jakieś literki i cyferki, wydaje mi się, że trochę zrównywała szanse startu, bo są dzieci, którym udało się coś wynieść z domu, jak i dzieci, które są totalnie zielone. Tymczasem materiał w pierwszej klasie leci, nie pyta. Różnice się pogłębiają.

Jak dla mnie to jakiś absurd.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 09:32   

Dobrze, że w domu jeszcze kontroli nie robią i nie zabraniają mi uczyć dzieci.
Czemu ten zakaz ma służyć, niech mnie ktoś oświeci, bo za tępy jestem.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 10:08   

zgadzam się z Toba pablo, dlatego ja nie zdecydowałam się puścić małego wcześniej do szkoły. Jeszcze się chłopak w zyciu pouczy> :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 10:14   

Ja puściłem do zerówki, nie do pierwszej, zerówka jako połączenie przedszkola i szkoły zawsze była ok, jako przygotowanie. A teraz okazuje się, że zrobili z tego przedszkole :/
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 10:36   

Cytat:
A teraz okazuje się, że zrobili z tego przedszkole :/
wiem o tym że tak jest.
Puściłeś 5 latka do zerówki czy normalnie 6 latka?
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-09-2009, 11:18   

normalnie 6 latkę
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-09-2009, 12:35   

Cytat:
Ale w rzeczywistości wygląda to tak, że w zerówkach jest zakaz uczenia dzieci pisania i czytania.

Rozmawiałem z wychowawczynią i na szczęście nie jest to do końca prawdą. Tzn. program zerówki ułożony pod 5latków tego nie przewiduje (przewiduje głoski etc.), ale jeżeli grupa daje sobie radę, wychowawca może wprowadzić więcej.
Dla 5 latka jest to słuszne, jednak obecnie uczą się z w zerówce 6latki, więc oswajanie z literkami jest jak najbardziej ok.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18