Poprzedni temat «» Następny temat
Pomniki w Wieliczce
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 20-08-2008, 21:54   

Jakby ktoś jeszce nie widział dzieła, to tak wygląda:







_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-08-2008, 07:42   

dzieła ?? buhaha
_________________
Pozdrawiam
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2008, 07:53   

Nie chciałbym być złośliwy ale mimo wszystko pozwolę sobie wyrazić własne zdanie z przymrużeniem oka ;)

1. Rzeźba Mitoraja na Rynku Głównym przy tym dziele jest arcydziełem.

2. Przypomina mi ta rzeźba scenę bodajże z Terminatora 2, jak pod koniec Arnold strzela do androida stojącego na rampie i on się właśnie zamienia w coś takiego jak na zdjęciu, a potem spada w kocioł z płynną stalą. Szkoda że u nas to niemożliwe, no chyba że będzie jakaś katastrofa w kopalni i patronka zabierze swoją rzeźbę pod ziemię ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
osmosis
Gość
Wysłany: 21-08-2008, 08:32   

Hmmm...
Czy to jest koszmar senny jakiegos XXX ?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 21-08-2008, 10:28   

http://www.italia-italia....008-07-01&r=697
http://www.veronabuilding...nrico_muscetra/
http://www.mhk.pl/wystawyczasowe_muscetra.php
http://www.dziennik.krako...tura/12/12.html
http://www.artbiznes.pl/j...=1290&Typ=detal
http://www.kurier.stary.sacz.pl/ks177-9.pdf

Enrico Muscetra istnieje - jak określa Bronisław Chromy - w dwóch miejscach: swoim rodzinnym Lecce, barokowym mieście na południu Włoch, i w Krakowie, z którym związany jest od blisko dwóch lat.

Wystawę malarstwa i rzeźby Enrico Muscetry można obecnie oglądać w galerii autorskiej Bronisława Chromego, w Parku Decjusza, na Woli Justowskiej. Wśród obrazów największym i najbardziej kunsztownym malarsko cyklem są prace z motywem serca. "W sercach, które maluje, wypełnionych przemożnym pragnieniem światła, odbija się płomień, pierwotny żar, który tylko wszechogarniający kosmiczny ogień może przywieść na myśl. (...) Używa malowniczego języka, dzięki któremu z jednej strony udaje mu się uchwycić aurę wewnętrznej ulotności równowagi estetycznej, podczas gdy z drugiej strony zatrzymuje się na ostatecznej granicy niewidzialnego lecz możliwego zagrożenia metafizycznego" - komentuje malarstwo swojego gościa gospodarz galerii, prof. Bronisław Chromy.


Kilka informacji o Bronisławie Chromym http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Chromy


Przypomnę, że kidys ten obraz tez budził kontrowersje w Bochni i dlatego znalazł sie w Wieliczce
http://www.malarze.com/obraz.php?id=829&l=pl

Myślę, że kiedyś z ta rzeźba choć obecnie kontrowersyjna będzie atrakcją miasta i parku.
Sztukę nowoczesną nie jest łatwo odebrać, ale to nie znaczy, że trzeba ją negować. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, ale proszę o rozwagę wspomnianych wyżej linków.
 
     
Tomek
Gość
Wysłany: 21-08-2008, 13:28   

XXX- rzeźba świętej Kingi patronki
górników może zamiast opisu co ta rzeźba przedstawia napisać kto wydał zgodę na realizację. Zgaduję Prezes Zarębski, myślę że jeśli zgadłem to powinien pan się wstydzić.

XXX

Wizerunkowi świętej czy świętego powinien towarzyszyć należyty szacunek i z tym stwierdzeniem O. Ludwik napewno by się zgodzil
 
     
DjHorwi 
Gwarek


Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2008, 18:14   

Nie będę się zbytnio rozpisywał...
Bleeee... :/
Jak można tak zdeformować ludzką twarz ??
OKROPNE !
 
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 21-08-2008, 20:20   

XXX
Ta rzezba? nie ma nic wspolnego z artyzmem .To po prostu bazgrol nie majacy jakiejkolwiek wartosci artystycznej .
Sa pewne kanony sztuki i rzezby . I raczej trudno mi bedzie przetlumaczyc ,ze to co widac ma coklolwiek wspolnego ze sztuka. Chyba ,ze wgre wchodzi sztuka "myslacych inaczej".
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 21-08-2008, 20:26   

Mysle ,ze lepiej prezentowaly by sie przyslowiowe "treblinki" ( rola Jerzego Treli jako "zaopatrzeniowiec Zygmunt Baczyk z Sulęcic") z kultowego filmu "Nie Lubie Poniedziałku".
Przypomne ,ze te treblinki( czesc do kombajnu zbozoqwego?)przypadkowo trafily na wystawe sztuki i zdobyly uznanie jury .
 
     
XXX
Gość
Wysłany: 22-08-2008, 16:55   XXX

Szanowni Panstwo .
Z tego powodu ,ze moderator "master7" krytyczne słowa pisane przez internautow zastapi trzema krzyzykami XXX wcale nie wynika ,ze to "piekne dzielo sztuki " ktore moim zdaniem mozna nazwac "koszmarem sennym XXX" stanie sie jeszcze pieknejsze .
Nie sadze ,aby równiez osoby krytykujace to " dzielo sztuki rzezbiarskiej XXX" dostrzegly w tym "dziele" nowe ukryte piekno .
Czy za tym "pieknem" stoja "wysoko postawione XXX". ktore pewnie nie zycza sobie krytyki ?.
A w sumie to nie ma sie czego czepiac .
Zaplacil za to XXX ,zarobil XXX ,przylepil sie do tego dziela wybitny XXX. Tylko dlaczego te niezadowolone ludzie z Wieliczki XXX ?
Problem w tym ,ze to dzielo mialo byc dla mieszkancow a wyszlo jak zwykle XXX.
Mysle ,ze w Wieliczce bedzie coraz wiecej "dziel" ,ktore trzeba bedzie opisywac jako XXX.
Im blizej wyborow tym wiekszy nacisk tzw.XXX na uciszenie niewygodnych XXX.
Uklony XXX

Uklony ...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2008, 17:32   

Oceniać rzeźbę, artystę i fundatora można nawet bardzo krytycznie.
Tyle że jak się to robi to trzeba to umieć robić, a nie pisać co ślina na język przyniesie.
Wydaje Ci się że im ostrzej napiszesz, im bardziej agresywnie komuś dokopiesz i ludzie to przeczytają to będzie lepiej? Moim zdaniem się mylisz.

Będziesz miał okazję się niebawem wykazać przy drugiej edycji "Ohydy" i wtedy zobaczymy co potrafisz ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
osmosis
Gość
Wysłany: 22-08-2008, 20:29   

Szanowny Panie Master7.
Od kiedy to jestesmy na ty ? Brudzia nie pilismy wiec ....
Kazdy ma prawo do oceny sztuki .
Jak Panu wiadomo ,nie ma uniwersalnego wzorca sztuki .Kazdemu sie podoba co sie podoba.
Niemniej duza liczba negatywnych komentarzy swiadczy ,ze ta proponowane przez XXX sztuka mija sie z oczekiwaniami odbiorcy.
Mysle ,ze tu nie chodzi o tego koszmarka. Osobiscie mi nie przeszkadza .
Wszystkie takie atrakcje sa po to ,aby politycy - dotyczy to wszystkich opcji politycznych - mogli sie ew.wyborcom przypomniec.
Nalezy rozgraniczyc dzialania dla spoleczenstwa od dzialan pozornych .
Moze jako mieszkancy Wieliczki bedziemy oceniac politykow nie po postawionych i odslonietych pomnikach a po efektach dla gospodarki ?
Tego sobie i Panstwu zycze ...
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2008, 20:31   

master7: miałem dokładnie to samo skojarzenie, plagiat z terminatora2 jak nic ;)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 22-08-2008, 21:59   

master7, oceniając sztukę ludzie wypowiadają właśnie to co im ślina przyniesie na język jest to tak zwane pierwsze wrażenie. Ja zgadzam się z Panami choć jako kobiecie nie wypada mi brzydko się wypowiadać Dzięki Panom za dosadne słowa opisu tej maszkary.Choć mnie się bardziej kojarzy z filmem "Obcy" :D
Moim skromnym zdaniem kandydat do ohydy roku jak nic.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Marek
Gość
Wysłany: 23-08-2008, 08:17   

Bylem wczoraj na spacerze aby przekonać sie co to za dzieło i wrażenia fatalne nie co komentować.
Artysta z tego co wiem ma taki styl i dziwie sie że Kopalnia która jest znana z tradycji zamówiła takie dzieło, osoba która dokonała takiego wyboru musi dziś mieć sporego KACA
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17