Poprzedni temat «» Następny temat
polaczenia kolejowe Wieliczka - Warszawa Centralna
Autor Wiadomość
Baton
Gość
Wysłany: 15-11-2009, 14:31   polaczenia kolejowe Wieliczka - Warszawa Centralna

Witam Szanownych Forumowiczow!

Pytanie zadaje nie z lenistwa, ale szczerze piszac to sie pogubilem w rozkladzie i cenniku PKP. Prawdopodobnie w najblizszym czasie przyjdzie mi kilka razy w tygodniu pokonywac trase Kokotow---> Wieliczka (dworzec PKP) - z tym to sobie jakos poradze w koncu posiadam samochod. Ciekawi mnie natomiast czy mozna gdzies w okolicy dworca pozostawic samochod... ale to juz mniejszy problem.

Wiekszy to jak ksztaltuja sie polaczenia jak w temacie? Jakie sa ceny biletow? Czy mozna wykupi abonament albo cos w tym rodzaju?

Generalnie prace zaczynam od 8.00 (Kokoto) , koncze ok. 19-20...

Bardzo Was prosze o informacje.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-11-2009, 15:51   

Sory ale ja wogole nei wiem o Co Ci chodzi ???
Temat Wieliczka, Warszawa, w opisie kokotow wieliczka
Zaczynasz o 8 w kokotowie konczysz o 19-20 w Warszawie ?
Nie kapuja kompletnie spróbuj to jakos dokladniej opisac :<
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-11-2009, 17:05   

Przemo rusz głową - piłeś coś?

na mój rozum chodzi o trase Kokotów Wieliczka (samochodem), Wieliczka Kraków (pociągiem), Kraków Warszawa (pociągiem).. tyle ze kolega nie używa googla..

może www.pkp.pl wyjaśni sprawę ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 15-11-2009, 20:26   

Skroce: Chodzi o trase Wieliczka ---> Warszawa. Googla uzywam dosc intensywnie... przewidzialem taka zlosliwosc w swoim poscie :fakyou:

Pytanie skierowane jest raczej do 'praktykow' pokonujacych te trase dosc regularnie... w kilku watkach zauwazylem iz sa takie osoby na forum...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-11-2009, 21:00   

od jakiegos czasdu zdecydowanie wole jezdzic samochodem :)
Koszty nizsze od podrozy intercity a czas prawie ten sam.
Jadac DK 7 ( omijajac janki przez Łoś i Piaseczno ) aż na ul.Grochowska ( za Wisła ) 4:15
Powrót podobnie :)
Może się bardziej umęczysz ale są i zalety :)
_________________
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 15-11-2009, 21:38   

Testowalem ten wariant, ale jest kosztowniejszy, bardziej meczacy, 4h to jak sie ma bardzo duzo szczescia, a jak sie nie ma to moze byc roznie... no i najwazniejsze: podczas podrozy pociagiem moge pracowac: laptop + net, a to dla mnie najwazniejsze!!!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-11-2009, 22:16   

no to musisz w wieliczce zostawić auto poza strefą (ulica goliana jak znajdziesz miejsce ;) ).. tylko sprawdź połączenie powrotne bo jak zamierzasz wracać wieczorem do krakowa to może Ci tylko bus zostać.. mimo wszystko wolałbym na Twoim miejscu zostawić auto w okolicach dworca w krakowie (najbliżej poza strefą są okolice zjazdu z alei 29 listopada - 300m do dworca na piechura ;)

ja też jestem zdecydowanie za opcją samochodową mimo wszystko.. jak sobie liczyłem to koszt jest taki sam a fakt poruszania się samochodem po warszawie a nie komunikacją jest nieoceniony..

a no i jeszcze jedno apropos czasu to policz sobie dojazd do wieliczki plus pociąg na dworzec to masz minimum godzinę.. potem pewnie z 30 min czekania na intercity i 2,50 do warszawy.. wychodzi że jakbyś pojechał od razu na warszawę to byłbyś szybciej niż pociągiem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
g55
Gość
Wysłany: 15-11-2009, 22:33   

Baton napisał/a:
Pytanie skierowane jest raczej do 'praktykow' pokonujacych te trase dosc regularnie... w kilku watkach zauwazylem iz sa takie osoby na forum...


Regularnie to w moim przypadku conajmniej raz w miesiącu. 7.07 jest pociąg z Wieliczki, który jakoś 7.30 jest w Płaszowie a 7.37 jest na KRK Gł. IC do Warszawy czasem łapię w Płaszowie a czasem na Głównym. Zwykle umawiam się w Wa-wie na 12.10 - o tej porze nie ma korków i taksówką dojeżdżasz w każde rozsądne miejsce w obrębie centrum w ciągu 20 minut. Powrotny to 15.15 (wariant optymistyczny) lub 17.15 - oba jadą do Płaszowa. 15.15, 16.15 i 17.15 - można się załapać na powrotny pociąg do Wieliczki (trzeba poczekać do 20 minut a w praktyce często pociąg z Wa-wy się spóźnia i czasu jest tyle, żeby przejść na 2 peron i wsiąść do odjeżdżającego składu. Dlatego warto mieć bilet na całą trasę: Wieliczka - Warszawa - Wieliczka, unikasz stresu z zakupem biletu strefowego w ostatniej chwili. Zakup w pociągu z KRK Gł gdy wracam w garniturze bankowo oznacza dodatkowe 5 pln, konduktorzy są z reguły nieugięci w tym względzie.
Do Wieliczki rano podwozi mnie rodzina, sąsiad czasem taksówka. Sporadycznie jadę samochodem i parkuję gdzieś w okolicach Wieliczki Stacji. Ale odkąd straciłem kołpaki i antenę na takim postoju staram się nie zostawiać samochodu na cały dzień, więc tego wariantu już nie praktykuję od paru miesięcy. Powrót z Wieliczki - analogicznie: rodzina, sąsiad lub taxi w ostateczność. Taksówkarze z Wieliczki są bardzo elastyczni: można umówić kurs poprzedniego dnia na konkretną godzinę rano. Kurs (6 km od stacji Wieliczka Rynek) kosztuje ok. 25 złotych.

Mam nadzieję, że o to Ci chodziło :) .
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 16-11-2009, 01:40   

Baton napisał/a:
jak ksztaltuja sie polaczenia jak w temacie

Przede wszystkim nalezy pamietac, ze od 13.12.09 wchodzi w zycie nowy Rozklad Jazdy. Obecne polaczenia znajdziesz w necie na stronie pkp. Nowy rozklad jest w tym kraju utajniony jak bron jadrowa koreanczykow polnocnych, tym nie mniej prawie pewne godziny odjazdow podalem juz na tym forum:
Wieliczka R.-Krakow Gl:
http://www.wieliczka24.in...-vt324,1005.htm
Krakow Gl-Wwa C. (przez CMK, sa wprowadzone korekty 3 minutowe na TLK, ale nie chce mi sie nic poprawiac ;) ):
http://www.wieliczka24.in...g-vt324,990.htm

Baton napisał/a:
Jakie sa ceny biletow?

II kl: od 19 zl do 107 zl ( czas przejazdu ten sam lub bardzo podobny, szczegoly ponizej)

Baton napisał/a:
Czy mozna wykupi abonament albo cos w tym rodzaju?

Bazowa cena w pociagach spolki Intercity jest 82zl za przejazd plus a) 25zl miejscowka z poczestunkiem w pociagach intercity (nazwa klasy pociagu jest XXX zbiezna z nazwa spolki, ktora go uruchamia), lub plus b) 15 zl za miescowke w pociagu Ex.
Sa jeszcze pociagi TLK, ktore miejscowek nie maja i kosztowac beda ok. 60 zl (taryfa ma byc modyfikowana).
Generalna zasada w pociagach spolki IC jest, ze placi sie za bilet jednorazowy i tyle...
Jednakze, mozna skorzystac z kilku promocji, z ktorych jedna jest rewelacyjna, a pozostale udaja, ze sa promocjami.

Rewelacyjna promocja jest "Tani Bilet" - bilet kosztuje na w/w pociagi 107- lub 97- zlotowe... tylko 19 zl. Pula biletow jest jednak ograniczona, wiec najlepiej z gory wykupic na te terminy, ktore juz znasz. Bilety mozna kupic na stacji Wieliczka Rynek, gdyz ta stacja jest wyposazona w nowoczesny terminal IRPOS.

Inna promocja jest "Bilet Abonamentowy" - placi sie za 5 przejazdow, mozna jechac 7 razy. Cena biletu spada wiec ze 107 do 83.50 zl.

Kolejna promocja jest "im Wczesniej, tym Taniej" - jej wada jest, ze bilet nalezy wykupic 14 dni przed podroza i bedzie on kosztowac 59, 69 lub 79 zl w II kl, a w I kl - 99zl.
Szczegoly tych 3 ofert znajdziesz tu: http://www.intercity.pl/index.php?
page=Oferta_krajowa

PS. Jakbys nie wiedzial, to sa jeszcze 3 pociagi dziennie w relacji KRK GL - Wwa C- KRK GL uruchamiane przez inna spolke - Przewozy Regionalne. Jezdza one tez CMK, czas jazdy ok 3h20, a wagony... to "kible", czyli ezt (takie jak jezdza z Wieliczki do Oswiecimia :D ). Cena: 40 zl. Szczegoly na stronie pkp.pr.pl - ale ci tez utajnili nowy RJ. :) (Stary mozna ogladac).

PS2. Czas jazdy IC/Ex do 12.12.09 - to 2h55, a od 13.12.09 - 2h29 (TLK ok 2h50).
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 16-11-2009, 12:27   

W poscie powyzej napisalem oryginalnie:
nazwa klasy pociagu jest XXX zbiezna z nazwa spolki, ktora go uruchamia

Przyslowek "XXX" zostal zastapiony przez "XXX".
Rozumiem, ze system iksow zastepuje wulgaryzmy... Slowo "XXX" absolutnie nie jest nim, a poniewaz w moim poscie nie odnosi sie w zadnym wypadku do konkretnej osoby- nie jest wiec nawet epitetem (obrazliwym).
I pytanie: czy "XXX" wstawia skrypt automatycznie na podstawie zdefiniowanych przez wlasciciela slow, czy tez robi to mod recznie?
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 16-11-2009, 12:30   

Ooo, widze, ze automatycznie..
Slowem wyiksowanym jest "oksnyterk" (czytaj wspak, czyli od tylu...)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-11-2009, 12:36   

Sposobem na obejście jest czeski błąd, ale generalnie opcja słuszna, przynajmniej jest kulturalniej, aczkolwiek algorytm wycina czasami całkowicie bez sensu :)
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 17-11-2009, 22:05   

Szanowni Forumowicze:

Bardzo dziekuje za pomoc. Sprobuje ustosunkowac sie do poszczegolnych postow w wolnym czasie, pytanie na teraz (zapewniam ze googlalem) - czy jest do kupienia karnet na polaczenia kolejowe Wieliczka - Warszawa ? Kwartalny, Polroczny, Roczny ???

Moze w ten sposob bedzie ciut taniej... kupie na firme, odlicze vat, wpuszcze w koszty...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-11-2009, 22:14   

Sa bilety polroczne imienne okolo 6000 zł na wszystkie linie.
Czy na jedna da sie takie cacko zrobic nie wiem , ale raczej tak :)
_________________
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 17-11-2009, 22:17   

Uzupelnie swoj charakter pracy:

Pracuje w Kokotowie, okolice sklepu 'Szelag'. Jestem w stanie niskim kosztem zorganizowac dojazd do i z dworca kolejowego w Wieliczce... poprosze pracownika... :mikolaj:

Podroz samochodem odpada, XXX od kosztow, wygody, etc. Po prostu musze byc online 12-15h na dobe, ot taka praca...

Prosze o rade:

Jak zorganizowac polaczenie, przy zalozeniu iz spedzam weekendy w Wawie + 2-3 wieczory i noce w trakcie tygodnia. Moge do pracy przyjechac ciut pozniej (9-11), wzglednie wczesniej wyjsc... 17-19
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16