Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:06
Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2007, 21:53   

Nord napisał/a:
Myśle, że opisałem Studium i Plan Zagospodarowania jasno i prosto, dlatego proszę aby w nastepnych dyskusjach nie mylić pojęć !!!
przeczytałem uważnie mam nadzieję że więcej gafy nie popełnię.

Jedno pytanko -
Nord napisał/a:
Jednak aby nie tracić czasu Rada Miejska podjęła na ostatniej sesji Uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania dla gminy Wieliczka.
co to oznacza? Czy można się spodziewać że nowy plan będzie jeszcze w 2008 roku i zastąpi ten z 2005. Mnie szczególnie interesuje plan dla miasta Wieliczka obszar A.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 28-12-2007, 07:50   

almayer napisał/a:
co to oznacza? Czy można się spodziewać że nowy plan będzie jeszcze w 2008 roku i zastąpi ten z 2005. Mnie szczególnie interesuje plan dla miasta Wieliczka obszar A.


Prawdopodobnie tak jak poprzednio wszystkie obszary będą uchwalane jednocześnie.. oczywiście będzie wiele wniosków do planu i część nie da się uwzględnić. Będą więc pytania i dodatkowe uzgodnienia a to potrwa, chciałbym aby nowy Plan Zagospodarowania został uchwalony w I poł. 2009, w 2008 to raczej niemozliwe. Uzgodnienia, procedury, wytyczne, wnioski, wyłożenie, uwagi ...to trwa i jest czasochłonne.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 29-12-2007, 19:39   

"Przemo napisał 19.06 o Studium
taaa i brakuje polowy ulic w wieliczce ?
Ida do wyburzenie i na ich meijsce domy ?
Ktos to tak marnie przygotowal ze szok !
Dla mnie to jest haniebny obraz nedzy i rozpaczy, nie ma polowy infrastruktury tele-technicznej, gazociagow wodociagow i kanalizacji.
Dramat"
W pełni się z tym opisem zgadzam.
Nord napisał/a:
Uzgodnienia, procedury, wytyczne, wnioski, wyłożenie, uwagi ...to trwa i jest czasochłonne.

Jeżeli nie poprawiono przyzwoicie to istnieją dwa zagrożenia;
1. Możliwość pobicia rekordu 2300.
2. Możliwość niezgodności Studium z Planem, a to grozi chyba unieważnieniem.
Nie mogę ocenić, nie mam dostępu.

I w dokumentach strategicznych (choć w mniejszej skali) też błędy się znalazły.
Po co się tak spieszą? Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Chociaż przeczytajcie to przed wprowadzeniem do obiegu publicznego.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 30-12-2007, 15:42   

brzeziniak napisał/a:
"Przemo napisał 19.06 o Studium
taaa i brakuje polowy ulic w wieliczce ?
Ida do wyburzenie i na ich meijsce domy ?
Ktos to tak marnie przygotowal ze szok !
Dla mnie to jest haniebny obraz nedzy i rozpaczy, nie ma polowy infrastruktury tele-technicznej, gazociagow wodociagow i kanalizacji.
Dramat"
W pełni się z tym opisem zgadzam.
Nord napisał/a:
Uzgodnienia, procedury, wytyczne, wnioski, wyłożenie, uwagi ...to trwa i jest czasochłonne.

Jeżeli nie poprawiono przyzwoicie to istnieją dwa zagrożenia;
1. Możliwość pobicia rekordu 2300.
2. Możliwość niezgodności Studium z Planem, a to grozi chyba unieważnieniem.
Nie mogę ocenić, nie mam dostępu.

I w dokumentach strategicznych (choć w mniejszej skali) też błędy się znalazły.
Po co się tak spieszą? Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Chociaż przeczytajcie to przed wprowadzeniem do obiegu publicznego.


brzeziniak - ręce opadają jak się czyta to co napisałeś
więcej optymizmu - tobie nic nie pasuje
twoje zagrożenia napisałeś bez przemyśleń i bez lektury mojego wcześniejszego wpisu wyjaśniającego co to Plan a co Studium
Bo inaczej nie pisałbyś głupoty :2. Możliwość niezgodności Studium z Planem, a to grozi chyba unieważnieniem.
Studium jest dokumentem wyższego rzędu i to Plan wynika ze Studium, więc twoja sugestia jest niemożliwa.
I ten cytat z czerwca Przema odnośnie nieuwzględnienia w Studium infrastruktury - chłopie w Studium są tylko powyznaczane główne kierunki rozwoju, szczegóły są w miejscowym planie zagospodarowania. Poza tym nie wystarczy czytać mapek gdyż to właśnie w części opisowej w/w dokumentów są wyjaśniane zasady uzyskiwania np. pozwoleń na budowę i tam są już uzgadniane szczegóły.
np. cóż z tego że ktoś ma działkę w obszarze zabudowy wielorodzinnej jak nie ma drogi o wymaganej szerokości.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 30-12-2007, 19:48   

Nord napisał/a:
brzeziniak - ręce opadają jak się czyta to co napisałeś
więcej optymizmu - tobie nic nie pasuje

1.Masz dostęp do Studium to poproszę egzemplarz, może zmienię zdanie.
2.Obejrzałem wszystkie mapki i przeczytałem obie części opisowe Projektu Studium i zdanie swoje podtrzymuje. Mnie nie chodzi o drogę dojazdową, małą działkę czy brak drogi, rurociągu, czy stacji benzynowej na Kościuszki (to widział Przemo). Mnie chodzi o osuwiska, szeroko rozumianą ekologię, jak i strefy ochrony konserwatorskiej. I to wszystko reguluje w tym kraju Prawo poprzez Akty Prawne (także w Studium i Planie).
Nord napisał/a:
Uzgodnienia, procedury, wytyczne, wnioski, wyłożenie, uwagi ...to trwa i jest czasochłonne.

3. Niestety nie we wszystkim Burmistrz ma poparcie,np. Parku Mickiewicza Wieliczanie nie pozwolą zniszczyć i stąd moja prognoza pobicia rekordu.
4. Na koniec trochę optymizmu :D dla wszystkich walczących o Park, może się przyłączysz?
 
     
Gość

Wysłany: 31-12-2007, 12:32   

Witam.Uważam że w tej chwili mieszkańcy gminy nie mają już żadnego wpływu na zagospodarowanie gminy.Bo na etapie tworzenia Planu Zagospodarowania żadne zmiany nie są możliwe.A informacja że można składać wnioski i uwagi to wprowadzanie ludzi w błąd.Tak było przy poprzednim Planie.Studium jest najważniejsze,i po uwzględnieniu wniosków mieszkańców powinno być teraz przedstawione mieszkańcom , ażeby mogli go zaopiniować.Bo tylko teraz można wnieść jakieś poprawki.A Plan Zagospodarowania powinien być tylko formalnością.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 02-01-2008, 14:07   

Nord napisał/a:
brzeziniak - ręce opadają jak się czyta to co napisałeś

W PRL 2007-2013 str 22
Podziemna Wieliczka to blisko 300 km chodników i około 3000 komór.
Na stronach Kopalni znajduję ok 2000 komór.
W dokumentach z czasów Dudajskich 2040.
Moje pytanie: dlaczego taka różnica?

W WPI znajduję 275 kart opisowych zadania inwestycyjnego (dwa zadania na nr 198)
Na każdej karcie uzasadnienie podjęcia realizacji uchwała LVIII/497/2006 Rady Miejskiej w Wieliczce z 28 czerwiec 2006. Być może to nie błąd, ale chcę zrozumieć i szukam tej Uchwały w BiP. I nie znajduję.
Więc pytam, co jest grane?

Nord napisał/a:
więcej optymizmu - tobie nic nie pasuje

Ja się tylko martwię o społeczne pieniądze i pozyskiwanie środków.

Jak są błędy (moim zdaniem są, twoim nie ma) to wszystko można łatwo zablokować.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-01-2008, 09:00   

Pojawiły się uchwały Rady Miasta odnośnie planu:

http://www.wrotamalopolsk...wala+nr165n.htm
http://www.wrotamalopolsk...wala+nr166n.htm
http://www.wrotamalopolsk...wala+nr167n.htm
http://www.wrotamalopolsk...wala+nr168n.htm

Uchwały Nr XIV/165/2007, XIV/166/2007, XIV/167/2007, XIV/168/2007 Rady Miejskiej w Wieliczce
w sprawie :
przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru funkcjonalnego wyodrębnionego w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla miasta i gminy Wieliczka
Odpowiednio do uchwał obszary A, B, C, D

Niestety brak tego co najważniejsze czyli załączników.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 02-02-2008, 19:22   

Miasto rozpisało przetarg na Wykonanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

A właściwie 4 projektów dla każdego z obszarów:
- obszar A - miasto Wieliczka
- obszar B - południowa część wsi: Kokotów i Węgrzce Wielkie wsie Czarnochowice, Śledziejowice, Mała Wieś, Zabawa, Sułków, Rożnowa oraz północna część wsi: Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów
- obszar C - południowa część wsi:Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów oraz wsie Janowice, Chorągwica, Raciborsko, Grajów, Dobranowice, Jankówka, Gorzków, Byszyce
- obszar D - wsie Brzegi, Grabie oraz północna część wsi Kokotów i Węgrzce Wielkie

Termin wykonania zamówienia: do 27 kwietnia 2009 r.

Wykonanie będzie przebiegać wg ściśle określonego harmonogramu:

FAZA 1
- podpisanie umowy z Wykonawcą: 25.02.2008,
- zebranie i analiza materiałów wyjściowych, inwentaryzacja urbanistyczna: 10.03.2008,
- przygotowanie propozycji rozpatrzenia wniosków do planów: 31.03.2008,
- sporządzenie projektów planów miejscowych wraz z innymi dokumentami (...): 31.08.2008,

FAZA 2
- uzyskanie uzgodnień i opinii projektów planów przez organy określone w ustawie: 31.10.2008,
- wprowadzenie ewentualnych zmian wynikających z opinii i uzgodnień z instytucjami zewnętrznymi: 21.11.2008,
- obsługa merytoryczna wyłożenia projektów planów do publicznego wglądu: od 24.11.2008 do 15.12.2008,
- opracowanie propozycji rozstrzygnięcia uwag, wprowadzenie korekt do projektów planów wynikających z rozpatrzenia uwag po wyłożeniu: 20.01.2009,
- opracowanie projektów planów w wersji do uchwalenia przez Radę wraz z załącznikami do uchwał: 10.02.2009,
- planowane podjęcie uchwał przez Radę: 19.03.2009,
- opracowanie materiałów do przekazania wojewodzie: 25.03.2009,
- opracowanie dokumentacji do publikacji: 27.04.2009,


Źródło: www.wieliczka.eu
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 03-02-2008, 17:04   

Abrakadabra napisał/a:
- obszar B - południowa część wsi: Kokotów i Węgrzce Wielkie wsie Czarnochowice, Śledziejowice, Mała Wieś, Zabawa, Sułków, Rożnowa oraz północna część wsi: Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów

Brakuje:
Lednica Górna, Siercza, Grabówki, Sygneczów, Pawlikowice, Strumiany.

master7 napisał/a:
Uchwały Nr XIV/165/2007, XIV/166/2007, XIV/167/2007, XIV/168/2007 Rady Miejskiej w Wieliczce w sprawie :przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Numery już nieaktualne, ktoś sobie zamienił od 166 do 169.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2008, 13:30   

brzeziniak napisał/a:
master7 napisał/a:
Uchwały Nr XIV/165/2007, XIV/166/2007, XIV/167/2007, XIV/168/2007 Rady Miejskiej w Wieliczce w sprawie :przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Numery już nieaktualne, ktoś sobie zamienił od 166 do 169.


Tak. Ale linki nadal prawidłowo prowadzą bo w BIP hiperłącza się nie zmieniły.

Przeskoczyła za to uchwała Uchwała Nr XIV/165/2007 Rady Miejskiej w Wieliczce:
http://www.wrotamalopolsk...wala+nr170n.htm

Jak widać z końcówki linka najprawdopodobniej wcześniej miała numer 170, a teraz ma 165.

Błąd wprowadzenia do BIP :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2008, 19:21   

mam pytanie do osób będących bardziej zorientowanych w przepisach nt. studium zagosp. przestrzennego. Na stronie www.krzyszkowice.za.pl pojawiła się mapka z uwzględnieniem uwag mieszkańców. Czy to jest mapka z uwagami do studium na podstawie którego ma być opracowany nowy plan? Jeżeli tak to gdzie można zdobyć całą mapkę obszaru A?
Z góry dziękuję za info. Ja się już w tych dokumentach pogubiłem.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-02-2008, 08:01   

almayer napisał/a:
Czy to jest mapka z uwagami do studium na podstawie którego ma być opracowany nowy plan?


Według mnie tak.

almayer napisał/a:
Jeżeli tak to gdzie można zdobyć całą mapkę obszaru A?

No z tym to chyba będzie problem, bo jak widać etap "publiczny" się zakończył i na stronie gminy są tylko uchwały z 2005 roku a na stronie BIP (linki wyżej) uchwały z 2007 roku.

Ale ze strony z Krzyszkowic wynika, że istnieją mapki po wniesieniu i uwzględnieniu uwag mieszkańców i to najwyraźniej też w formie elektronicznej. Zapytaj może w urzędzie ;)

ps. jak kogoś interesują stare dokumenty i mapki sprzed wniesienia uwag to mogę udostępnić.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
rosomak
Gość
Wysłany: 07-02-2008, 17:25   

znak sprawy: WGU.7320/1/2008 Wieliczka, 29 stycznia 2008 r.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU PUBLICZNYM
w trybie przetargu nieograniczonego
o wartości poniżej kwot określonych art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych
na
Wykonanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Zamawiający:
Gmina Wieliczka
ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka, woj. małopolskie
tel.: (12) 278-12-94, faks: (12) 278-68-60

Osoba upoważniona do kontaktów: mgr inż arch Jolanta Górska-Kowal, mgr Marian Braś tel.: 012 278-27-35 lub 278-26-05 - Wydział Geodezji i Urbanistyki UMiG Wieliczka ul. Limanowskiego 32
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.wieliczka.eu.
Określenie przedmiotu zamówienia oraz wielkości lub zakresu:
Wykonanie 4 projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujących;
- obszary A - miasto Wieliczka
-obszar B - południowa część wsi: Kokotów i Węgrzce Wielkie wsie Czarnochowice, Śledziejowice, Mała Wieś, Zabawa, Sułków, Rożnowa oraz północna część wsi: Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów
- obszar C - południowa część wsi:Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów oraz wsie Janowice, Chorągwica, Raciborsko, Grajów, Dobranowice, Jankówka, Gorzków, Byszyce
- obszar D - wsie Brzegi, Grabie oraz północna część wsi Kokotów i Węgrzce Wielkie

zgodnie z następującymi uchwałami Rady Miejskiej w Wieliczce: XIV/166/2007 z dnia 20.12.2007, XIV/167/2007 z dnia 20.12.2007, XIV/168/2007 z dnia 20.12.2007, XIV/169/2007 z dnia 20.12.2007 r.
KOD CPV - 74.25.10.00-3 Usługi planowania przestrzennego
Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty częściowej.
Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty wariantowej.
Termin wykonania zamówienia:
Zamówienie należy wykonać w terminie - 27 kwietnia 2009 r.
Uwaga : Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z załączonym od SWIZ harmonogramem.
Opis warunków udziału w postępowaniu i sposobu dokonywania oceny ich spełniania:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia następujące warunki udziału w postępowaniu:
1. spełniać wymogi określone w art.22 ust.1 uPzp
2. nie podlegać wykluczeniu zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2 uPzp
3. spełniać warunki określone w SIWZ
4. udokumentowanie należytego wykonania min. 2 usługi wykonania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego o powierzchni co najmniej 500 ha dla terenów miejskich oraz 1000 ha dla terenów wiejskich.
 
     
rosomak
Gość
Wysłany: 07-02-2008, 17:30   

Wieliczka, dnia 05.02.2008 r.

Znak: GU.7321/1/2008

O B W I E S Z C Z E N I E

o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka
Na podstawie art. 17, pkt 1 w związku z art.27 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poza. 717 z późniejszymi zmianami)
zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miejską w Wieliczce uchwał:
nr XIV/166/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka – obszar A obejmującego obszar miasta Wieliczki w granicach administracyjnych.
nr XIV/167/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka – obszar B obejmującego - południową część wsi: Kokotów i Węgrzce Wielkie wsie Czarnochowice, Śledziejowice, Mała Wieś, Zabawa, Sułków, Rożnowa oraz północną część wsi: Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów w granicach administracyjnych
nr XIV/168/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka – obszar C obejmującego - południową część wsi:Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe, Mietniów oraz wsie Janowice, Chorągwica, Raciborsko, Grajów, Dobranowice, Jankówka, Gorzków, Byszyce w granicach administracyjnych.
nr XIV/169/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka – obszar D obejmującego - wsie Brzegi, Grabie oraz północna część wsi Kokotów i Węgrzce Wielkie w granicach administracyjnych.

Wnioski do planów w formie pisemnej mogą być składane, w terminie do 07.03.2008 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce, ul. Powstania Warszawskiego 1
© Miasto i Gmina Wieliczka
realizacja: AISAK
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 18