Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-09-2007, 20:43

niestety znów porażka, tym razem 0:2
Bramki dla Kolejarza Bałuszyński - 59' i Haftowski 89'
Górnik od początku drugiej połowy grał w osłabieniu bo za drugą żółtą kartkę zszedł Sendorek.

Wysłany: 24-09-2007, 09:55

Właśnie...pytanie retoryczne...jak na razie nawet jednego punkcika nie zdobyli na własnym stadionie...póki co 10 miejsce w tabeli i koniec marzeń na grę w II lidze po reorganizacji...

Wysłany: 24-09-2007, 23:59

Normalnie w szoku jestem !!! Ten górnik jest tak słaby jak nigdy. Mam nadzieje ze to sie zmieni choć nie jestem kibicem tego klubu. Ciekaw tylko jestem gdzie jest źródło tych nie powodzeń.

Wysłany: 30-09-2007, 16:07

Narazie w Górniku bez zmian-tzn. wciąż przywozi punkty tylko z wyjazdów(marne to pocieszenie,ale zawsze coś).Wczorajszy mecz 11 kolejki:

Stal Watkem Rzeszów - Górnik Wieliczka 0-1 (0:0).
Bramkę zdobył w 85 minucie Sendorek.

Skład Stali Watkem:
Petrykowski, Tyrpuła Ż, Emeka, Duda Ż (46. Bubiłek), Szymański, Adranowicz (61. Niemczyk), Kloc Ż, Grębowski (87. Jędryas), Hus (46. Kumah-Doe), Quaye, Wolański

Skład Górnika:
Sotnicki, Górski, Szymonik, Pawłowicz, Gruszka (90. Kubik), Kisiel (63. Nowak), Leśniowski Ż (88. Miekina), Lipecki, Piszczek, Kędzior, Skiba (63. Sendorek Ż)

Trener Górnika Wieliczka Robert Kasperczyk:
"Cieszymy się ogromnie ze zwycięstwa – zwłaszcza, że spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Nie braliśmy pod uwagę poprzednich nieudanych występów Stali. Znaliśmy atuty przeciwnika i wiedzieliśmy, na czym opiera się gra rzeszowskiej drużyny. Reżyserem wydarzeń na boisku w dużym stopniu był wiatr, który bardzo nam przeszkadzał. Gdybyśmy zachowali więcej zimnej krwi moglibyśmy pokusić się o prowadzenie już dużo wcześniej. Do drugiej połowy wyszliśmy nieco uśpieni. Stal była zespołem zdecydowanie lepszym. My nie stworzyliśmy ani jednej klarownej sytuacji poza tą jedną, którą Kamil Sendorek zamienił na zwycięską bramkę. Podobnie jak Stal przeszliśmy wiele zmian, dlatego uważam, że na lepsze wyniki zarówno nasze, jak i Stali, powinniśmy poczekać do wiosny."

Pozwoliłem sobie wyróżnić ostatnie zdanie P.Kasperczyka,gdyż mam nadzieję,że wie co mówi...chodzi oczywiście o tę część odnioszącą się do Górnika, bo Stal to raczej niewiele mnie obchodzi.

Wisłoka Dębica - Górnik Wieliczka 0:2
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP

Madafaker
Mina

Posty: 1716
Wysłany: 14-10-2007, 08:42

Najbliższy mecz Górnik rozegra na własnym obiekcie w dniu 19 października z Hetmanem Zamość...jak "tradycyjnie" przegra to już będzie cyrk... :D

dębol
Sztygar

Wiek: 42
Posty: 66
Wysłany: 15-10-2007, 13:28

Abrakadabra napisał/a:

WISŁOKA: Zarychta, Kleinschmidt, Konrad, Jędrusiak, Król, Kantor, Michał Wolański, Bieszczad (46. Kubisztal), Mateusz Wolański, Kalita, Zołotar (82. Mądro).

Górnik: Sotnicki, Kędzior (31. Musiał), Piszczek, Górski, Szymonik, Pawłowicz, Gruszka, Leśniowski (88. Nowak), Lipecki, Skiba (66. Wojcieszyński), Kisiel (78. Warmuz).

Sędzia główny: Jacek PIERONKIEWICZ (Śląski ZPN). Asystenci: Sławomir Kowalewski, Stanisław Biernat.

Żółte kartki: Zarychta, Zołotar oraz Wojcieszyński.

Widzów: około 500.

"Bardzo słaby mecz zobaczyli nieliczni kibice, którzy w sobotnie popołudnie mimo przenikliwego zimna zjawili się na Parkowej 1. Już w 5 minucie meczu Wisłoka straciła pierwszego gola. W polu karnym nieprzepisowo trzymany był zawodnik gości i konsekwencją tego był rzut karny pewnie zamieniony na bramkę przez Lipeckiego. Ten szybko zdobyty gol przez Górnika Wieliczka ustawił, jak się później okazało, cały mecz. Po naszych zawodnikach wyraźnie widać było zmęczenie. Brakowało im świeżości i pewności siebie. Każdy wie, że terminarz ułożony jest w ten sposób, że gramy z wypoczętymi drużynami, które są po pauzie. W meczu z Górnikiem widać to było gołym okiem. Goście w pierwszej połowie przewyższali nas na każdym odcinku boiska. Przy podaniach wyprzedzali naszych zawodników, mieli lepszy start do piłki i niestety wykorzystali swoje atuty. W 31 minucie meczu po składnej akcji drużyny z Wieliczki było już 0:2. Skiba wszedł w pole karne i nie dał szans wychodzącemu Zarychcie strzelając płasko w prawy róg. Jak się później okazało była to ostatnia bramka meczu. Do przerwy nic się nie zmieniło, a szanse na zdobycie kolejnych bramek mieli tylko goście.

Po przerwie Wisłoka zagrała o wiele lepiej. Całkowicie przejęliśmy inicjatywę spychając Górnika do obrony. Sporo ożywienia wniósł Kubisztal. Cały czas brakuje nam jednak tego co najważniejsze – skuteczności. Co z tego, że raz za razem gościliśmy pod polem karnym gości? Co z tego, że z biegiem czasu coraz częściej kotłowało się w polu karnym Górnika? Nie było nikogo kto potrafiłby pokonać bramkarza z Wieliczki. Za dużo było kombinacji i podawania bez końca. Nasze ataki były waleniem głową w mur. Broniący się goście wybijali tylko piłkę daleko przed siebie, a my nie mieliśmy na to recepty. Nasi piłkarze zatracili to co było ich największym atutem: prędkość, ambicję i prostotę gry. Próżno było szukać szybkich akcji z prostymi podaniami zakończonymi STRZAŁAMI. Tego właśnie nam brakowało. Wąska kadra Mirosława Kality wydaje się być po prostu zmęczona. Mamy nadzieję, że to przejściowy kryzys, bo do zimowej przerwy jeszcze daleko ... .
Krótko podsumowując Górnik wygrał zasłużenie.

Po raz kolejny nie popisał się również arbiter prowadzący zawody. Sędzia Jacek Pieronkiewicz musi być bardzo wrażliwym człowiekiem. Reagował na każdy krzyk zawodników z Wieliczki. Bez względu na to, czy potykali się na własnych nogach, czy na piłce gdy tylko słyszał ich aktorskie jęki i postękiwania od razu gwizdał faule na ich korzyść. Mam nadzieję, że mając tak dobry słuch słyszał też co o jego marnej pracy sądzili kibice. Dwa razy mógł i powinien odgwizdać rzuty karne dla nas, ale z sobie wiadomych przyczyn tego nie zrobił.
Drugą bramkę strzeloną dla gości zainicjował piłkarz przyjmujący piłkę ... ręką. Arbiter stał metr od niego i patrzył na to z bliska, ale nie przerwał gry. Zaczynam powoli wierzyć, że tylu słabych sędziów pod rząd nie może przyjeżdżać do Dębicy przypadkowo."

Abrakadabra
Zawalisko

Wiek: 45
Posty: 891
Wysłany: 20-10-2007, 13:37

Górnik Wieliczka - Hetman Zamość 1-1 (1-1)

Bramki:
1-0 Pastuszka 7 (sam.)
1-1 Osuch 44

Górnik:
Sotnicki - Szymonik, Piszczek, Górski, Kubik - Skiba (66' Sendorek), Wojcieszyński, Lipecki - Gruszka, Kisiel (66 Nowak), Leśniowski (59' Filipowski).

Hetman: Misztal - Sowa, Tomasik, Pastuszka, Sękowski - Cieciura, Kiema, Bartos, Łuczywek - Osuch (90' Jaworski), Onyekachi (70' Sawa).

Widzów: 150

dębol
Sztygar

Wiek: 42
Posty: 66
Wysłany: 20-10-2007, 14:56

I w końcu stało się. Górniczek zdobył pierwszy punkt w tym sezonie przed własną publicznością. Jeden punkt zdobyty w domu to bardzo niewiele,ale zawsze wstyd mniejszy :)

Bramka:Kisiel (68)

Sandecja:Bodziony, Polański, Kandyfer, Frohlich, Szczepanik, Gryźlak, Damasiewicz, Łukasik, Wańczyk, Ostalczyk, Pająk

Górnik:Sotnicki, Szymonik, Górski, Piszczek, Gruszka, Lipecki, Lesniowski, Skiba, Kisiel, Pawłowicz, Kędzior

almayer

Posty: 382
Wysłany: 29-10-2007, 23:11

dębol napisał/a:

zadziwiająca passa Górnika trwa - znowu 3 pkt na wyjeździe. Jak by tak u siebie grali to znowu liczyli by się w walce o II ligę.

Cytat:
Zwycięzca ligi uzyska awans do nowej I ligi.
Zespoły z miejsc 2-5 uzyskają awans do nowej II ligi.

Na 1500% pozostanie tylko "walka" o "nową" II ligę...chyba nikt nie jest na tyle "szalony" iż wierzy w zajęcie przez Górnika w swojej grupie I miejsca... :one:

almayer

Posty: 382
Wysłany: 31-10-2007, 21:33

czepiasz się :-) tak mi się z przyzwyczajenia napisało. Z drugiej strony ciekaw jestem jak to będzie wyglądało po reorganizacji. Według mnie powinna być Ekstraklasa powiększona do co najmniej 20 drużyn a nie na siłę zapychać terminarz jakimś pucharem ekstraklasy.