Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
06-02-2010, 22:53
Pełnomocnicy Burmistrza
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-09-2007, 21:23   

Nadchodza czasy kryptodudziańskie :diabel2:

aizuk napisał/a:
chociaż jeśli chodzi o rządy p. Dudy to większość w Wieliczce ma raczej wyrobioną opinię


No wlasnie o to mi chodzi.
Nie glosowałem na Dudę, a wręcz przeciwko Dudzie, więc czuję się lekko oszukany... :(
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 06-09-2007, 15:12   

Józef Duda lubił podróżować, w ten sposób zwiedził Europę. Teraz dalej będzie to robił, tak samo jak przedtem... za pieniądze podatników.

Na całą sprawę można spojrzeć różnie. Można dorobić jej ideologiczną otoczkę i pokazać jaka to wspaniała płaszczyzna pojednania pomiędzy dawnymi przeciwnikami politycznymi. A tak naprawdę jest to czysty pragmatyzm. Józef Duda przyjął propozycję bo nie mógł znaleźć pracy, co też jest dziwne, bo praca dla ludzi z doświadczeniem samorządowym na pewno by się znalazła. Teraz zrzeknie się mandatu radnego i wszyscy będą zadowoleni.

Pozostaje jednak niesmak zarówno dla tego konkretnego przypadku, jak i ludzi z otoczenia Dudy, którzy nadal pracują w urzędzie. W tym jest jakaś niesprawiedliwość. Dobitnie mówią o tym osoby, które doświadczyły "życzliwości" poprzedniego burmistrza. A o tym, że miał on wyjątkowo bezpardonowe podejście do osób, które go nie popierały nie trzeba nikogo przekonywać.

Gdy się odrzuci otoczkę ideologiczną, nie pozostaje nic innego jak słowo układ... który panowie zawarli.
 
     
Gość
Gość
Wysłany: 06-09-2007, 20:13   Były Burmistrz pełnomocnikiem

W całej rozciągłości zgadzam się z Pretekstem.Dodać należy, że wycznu zwiedzenia Europy dokonał bez zespołu d/s kontaktów z zagranicą, jak również bez powoływania pełnomocnika, z jednym tylko urzędnikiem znającym języki obce. Można było nawet odnieść wrażenie, że to najlepiej realizowane zagadnienie w całokształcie jego pracy samorzadowej, ze szczególną dbałością o zabezpieczenie w budzecie srodków na ten cel. Efektem tego jest to, że teraz zachwycamy się dynamicznym rozwojem i osiągnięciami Myślenic czy Bochni, zestawiając z bardzo skromnym dorobkiem smaorządu wielickiego, co podnoszone jest w toczącej się na forum dyskusji. Faktycznie, zdumiewajace jest, że przez bezmała rok, osoba z tak dobrym wykształceniem i praktyką samorządową nie znalazła zainteresowania żadnego pracodawcy. Utworzenie przez Burmistrza nowego stanowiska pełnomocnika, obsadzonego tą osobą, nie stoi w sprzeczności z przepisami lecz w sprzeczności z szacunkiem do podległych urzędników i wielickiego społeczeństwa.Dlaczego ten Pan chcąc realizować się w swoich zamiłowaniach nie zatrudnił sie biurze podróży? Może Pan Burmistrz będzie uprzejmy poinformować mieszkańców ile kosztuje Urząd, a tym samym podatnika, utworzenie takiego stanowiska, którego zakres realizowanych zagadnień jest dodatkowym, wręcz marginalnym w całokształcie zagadnień priorytetowych i istonych z punktu widzenia tak Wladz Samorządowych jak i mieszkanców. Cóż, pozostaje podobno jeszcze bezrobotny były v-ce burmistrz. Może by tak dla niego utworzyć stanowisko d/s kontaktów z pełnomocnikami. Kwalifikacje ma podobno znakomite.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 06-09-2007, 20:59   

Poprzedni gość ma duzo poczucia humoru :diabel2:
Oczywiście jest to z pewnością zagranie polityczne zapewniające Burmistrzowi zdecydowaną wiekszość polityczną w Radzie Miejskiej i pewnie nie pozostające bez znaczenia w Radzie Powiatu Wielickiego. Przypomnę, że to Rada decyduje ostatecznie o wydatkowaniu środków a póki co Burmistrz miał w radzie koalicyjną małą przewagę. Klub związany z burmistrzem Koziołem liczy 10 radnych na 21. Przypominam, że Przewodniczącego wybrano dopiero w drugim głosowaniu i to jednym głosem.
Zaplecze polityczne w Radzie Miejskiej jest ważne w skutecznym realizowaniu swej polityki.
Dla mnie wazne jest jedno skuteczność w zrealizowaniu celu jakim jest poprawa roli i wizerunku Wieliczki, jako miasta i gminy. Sam sens istnienia jednostki samorządu to zaspokajanie podstawowych potrzeb społeczeństwa.
Polityka równiez samorządowa jest grą interesów. Ważne aby skutecznie zrealizować interes mieszkańców.
Oczywiście mozna miec pewne obiekcje. Jedno jest pewne politycznie burmistrz Artur Kozioł zyskał. Wielu to nie jest na ręke bo przecież w sumie w wyborach startowało kilka list wyborczych.
Co do całokształtu jego kadencji to za 3 lata zostanie rozliczony przez społeczeństwo i zapewne, ma tego świadomość.
Wkrótce mija pierwszy rok burmistrza Kozioła i myślę, że burmistrz podsumuje swoją działalność.
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 06-09-2007, 21:33   

Rada Miejska i Rada Powiatu Wielickiego to dwie odrębne płaszczyzny i na pewno utrata mandatu przez Józefa Dudę nie będzie miała żadnego przełożenia praktycznego, co nawyżej propagandowe.

Niewątpliwie cała sytuacja jest zagraniem taktycznym. Ale czy Artur Kozioł zyskał na tym politycznie? Moim zdaniem jedynie pozornie. Owszem, zapewnił sobie większość w radzie, pytanie tylko kto wejdzie na miejsce Dudy i co zrobią radni z jego listy samorządowej - pewnie nie przyklasną panu Dudzie, tylko określą go odpowiednim mianem.

Ciekawi mnie również co powiedzą radni z klubu Artura Kozioła, mogą mieć przecież tak samo negatywne odczucia jak część mieszkańców Wieliczki. Nie to w końcu walczyli z poprzednim burmistrzem, by teraz go zatrudniać. W tym jest zupełny brak konsekwencji.

Polityka rządzi się swoimi prawami, zatem ciekawe co za trzy lata? Czy Józef Duda da sobie spokój z polityką czy też będzie miał okazję przygotować się spokojnie do kolejnej edycji, siedząc "wewnątrz" urzędu.

Ciekawi mnie czy Artur Kozioł będzie miał do niego zaufanie. Czy w ogóle można mieć do takiej osoby zaufanie? Niby teraz wspólnie, ale na ile wspólnie albo jak długo?

Nie chciałbym obstawiać, ale założę się, że grupa burmistrza Kozioła już musi się z tego tłumaczyć. Może okazać się, że polityczna taktyka nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-09-2007, 22:15   

Nord napisał/a:
Klub związany z burmistrzem Koziołem liczy 10 radnych na 21.


To chyba jednak dużo tłumaczy.

Trochę światła może rzucić też to co znalazłem w wikipedii:

"Dudy to instrument muzyczny z grupy aerofonów stroikowych. W Polsce - zwane też kozłem, gajdami, kozą lub mylnie kobzą - występują na Podhalu, w Żywieckiem, na Śląsku Cieszyńskim a przede wszystkim w Wielkopolsce, w której występują:
-dudy wielkopolskie
-kozioł biały (weselny)
-kozioł czarny (weselny)"

Że mamy do czynienia z układem, jest teraz czarno na białym ;)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 06-09-2007, 22:46   

... a mialem nadzieje ze ten czlowiek znikl na zawsze z zycia publicznego ...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-09-2007, 05:49   Wieliczka: Tanie państwo na opak

Zachęcam do lektury GW

http://miasta.gazeta.pl/k...98,4484322.html
_________________
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-09-2007, 07:56   

to juz było w innym watku.... :diabel2:

Zatrudnienie Dudy wiadomo polityka i zapewnienie wiekszości w Radzie Miasta ...

Zatrudnienie Lassoty, po raz pierwszy zatrudniono w Wieliczce znany garnitur z I ligi krakowskiej ....
ale zawsze cos komuś nie pasuje .... i dobrze niech patrza władzy na ręce ..
w ZGK zatrudniono osobę która jeszcze nidawno była szefen Małoposkiej Agencji Rozwoju Regionalnego ...
Zatrudnianie znanych twarz to tez polityka personalno promocyjna ...
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-01-2008, 10:20   zastanawia mnie brak inf. w temacie.

Witam.

Miasto Dębica rozpoczyna realizować program polegający na bezpośredniej współpracy społecznośći 27 miast partnerskich , po jednym z każdego kraju UE.
Jednym z elementów, które powstaje w ramach programu, jest portal informacyjny (kontakty w sprawach biznesowych, turystycznych, kulturalnych, edukacyjnych oraz personalnych).

Ciekawa jestem, jakie działania w ramach współpracy zagranicznej zostały podjęte w Wieliczce. Bardzo interesują mnie konkretne fakty.

W Wieliczce mamy pełnomocnika od współpracy zagranicznej.......oj łezka się w oku kręci.
 
     
Zenon Wąski
Gość
Wysłany: 27-01-2008, 12:15   

To idz kobieto do urzędu i sie spytaj.
Bo tu raczje nikt nie udzieli Ci informacji.
Pozatem biorąć pod uwage Dębice ( jej wygląd i rozwój ) to wole mieszkac w Wieliczce.
Danke
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-02-2008, 18:50   

Jeżeli taki projekt powstaje jak w przypadku Dębicy, to dla mnie jest to projekt, którego jedynym wynikiem będą "służbowe" podróże po Europie naszych kochanych mróweczek z urzędów. Jak dla mnie bez sensu.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-02-2010, 22:58   

Odkurzam stary temat pod nieco inną nazwą.

Pojawił się kolejny pełnomocnik: Krzysztof Pakuła
Zarządzenie Nr 11/2010 Burmistrza Miasta i Gminy z dnia 29 stycznia 2010 r.
Data: 2010-01-29, Numer: 11, Kadencja: 2006 - 2010
w sprawie: powołania Pełnomocnika Burmistrza ds.Komunalnych.
http://www.wrotamalopolsk...nie2010nr11.htm

http://www.wrotamalopolsk...nie2010nr12.htm
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-02-2010, 07:52   

Prosze jaki Awans :)
Kto by sie spodziewal :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17