Poprzedni temat «» Następny temat
Osiedle Przy Parku - pytania zainteresowanych krakusów :)
Autor Wiadomość
ladzior 
Kopacz


Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 05-08-2007, 09:43   Osiedle Przy Parku - pytania zainteresowanych krakusów :)

Witamy.

Jako, ze niewiele jesteśmy w stanie sami sie dowiedzieć postanowiliśmy napisać do najlepiej poinformowanych :)

Zastanawiamy sie nad zakupem mieszkania w nowej inwestycji "Mieszkania Przy Parku". Interesuje nas wszystko co sądzicie o tej lokalizacji - sąsiedztwo, łatwość dotarcia do komunikacji (PKP, busy itp) oraz wszystko, co może okazać sie istotne w perspektywie 30 lat spłacania mieszkania :)

Czy w tym miejscu możemy sie spotkać z "zapachem" z Baryczy ?

pozdr,
krzysiek i iza
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 05-08-2007, 09:56   

Z zapachem napewno nie...
Co do mediów komunikacyjnych...kilkanaście minut spacerkiem do przystanku z niezliczoną ilością busów w kierunku Krakowa...do PKP to już większa odległość.
Generalnie spokojna okolica,nie wyróżniająca się "in minus"...myślę iż warto przemyśleć zakup mieszkania w tym miejscu...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
ladzior 
Kopacz


Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 05-08-2007, 10:03   

Madafaker napisał/a:
Z zapachem napewno nie...
Co do mediów komunikacyjnych...kilkanaście minut spacerkiem do przystanku z niezliczoną ilością busów w kierunku Krakowa...do PKP to już większa odległość.
Generalnie spokojna okolica,nie wyróżniająca się "in minus"...myślę iż warto przemyśleć zakup mieszkania w tym miejscu...
Obrazek


Starałem się studiować mapkę - czy stacja kolejowa mieszcząca się za parkiem to aż tak daleko ? Chyba, że mam niezbyt aktualną mapę, ale widzę dwie stacje: Wieliczka oraz Wieliczka Rynek. Czy do tej pierwszej (Wieliczka) koło parku opłaca się podejść "z buta" ? :)

Na jakiej ulicy mają gniazdo busy ? :)

pozdr,
krzysiek i izka
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 05-08-2007, 10:12   

Pociągi zatrzymują się / i dojeżdżają / tylko na stacji Wieliczka-Rynek...a to już jest kawałek drogi do przejścia.
Co do busów...przystanek o którym wcześniej pisałem znajduje się na ul.Krakowskiej...kilkadziesięt metrów od skrzyżowania z drogą E-4...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 05-08-2007, 15:24   

Zapraszamy nowych mieszkańców do Wieliczki ;) Bliziutko do komendy policji, a 5 minutowy spacerek do Busa- da się przeżyć .
 
     
ladzior 
Kopacz


Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 05-08-2007, 15:42   

miki napisał/a:
Zapraszamy nowych mieszkańców do Wieliczki ;) Bliziutko do komendy policji, a 5 minutowy spacerek do Busa- da się przeżyć .


Ależ dziękujemy za zaproszenie :)
Ile czasu trzeba liczyć na dojazd busem z ul. Krakowskiej do Krakowa na dworzec ?
Często jeżdżą busy rano w dni powszednie ?

A napiszcie nam co tam sie w pobliżu mieści ? :)
W którymś z wątków o tej inwestycji czytałem o fabryce opakowań foliowych (?).
Wybaczcie serię pytań, ale przy tak długoterminowej decyzji staramy się dowiedzieć wszystkiego co może mieć znaczenie :)

pozdr,
krzysiek
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 05-08-2007, 16:14   

ladzior napisał/a:
Ile czasu trzeba liczyć na dojazd busem z ul. Krakowskiej do Krakowa na dworzec ?

W dni powszednie rano dojazd do dworca (może lepiej pod Pocztę) to około 30 minut. Oczywiście może bardziej przystawić w korkach, ale nie jest źle :)
ladzior napisał/a:
Często jeżdżą busy rano w dni powszednie ?

Z reguły rano nie czekasz więcej niż 5 minut. Ogromny plus jest taki, że przez przystanek Wieliczka CPN (czyli Krakowska) przejeżdzają WSZYSTKIE busy, jakie w ogóle jeżdzą przez Wieliczkę. Powrót jest równie łatwy :P
A może myślisz o wieczorze na Kazimierzu?? Zatem ostatni bus z Krakowa jedzie bodajże 23.30 w dni powszednie i grubo po 1.00 w soboty :)
ladzior napisał/a:

A napiszcie nam co tam sie w pobliżu mieści ? :)

Cukiernia, 2 zakłady fryzjerskie, piekarnia, dentystka (polecam)
ladzior napisał/a:
W którymś z wątków o tej inwestycji czytałem o fabryce opakowań foliowych (?).

Ano też jest, niestety. Zaraz przy drodze jak się wjeżdza do salonu Skody. Pracuje na 3 zmiany 7 dni w tygodniu :/

Dla równowagi mogę powiedzieć, że będzie basen, no i park faktycznie bliziutko :diabel:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-08-2007, 17:07   

w sumie to chyba do Krakowa na rynek to najlepiej sobie szybkim pociagiem pojechac.. koszt chyba taki sam wychodzi - nieprawdaz??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jacekrys 
Warzelnik



Osiedle: os.Szymanowskego
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 05-08-2007, 21:57   

ja wole jechac busem, mam prawie prosto z osiedla no i bezposredni odo krakowa praktycznie do centum
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 09:25   

Tardas napisał/a:
ladzior napisał/a:

A napiszcie nam co tam sie w pobliżu mieści ? :)

Cukiernia, 2 zakłady fryzjerskie, piekarnia, dentystka (polecam)


a do tego Lidl, Avita, spożywczy na osiedlu, solarium :diabel: i otoczenie wspaniałych mieszkańców w pobliżu, no a najważniejsze, że za jakis rok/póltora tuż przy parku będzie baseeeeen :diabel: :diabel: :diabel:
 
     
ladzior 
Kopacz


Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 06-08-2007, 10:16   

dzaga napisał/a:
Tardas napisał/a:
ladzior napisał/a:

A napiszcie nam co tam sie w pobliżu mieści ? :)

Cukiernia, 2 zakłady fryzjerskie, piekarnia, dentystka (polecam)


a do tego Lidl, Avita, spożywczy na osiedlu, solarium :diabel: i otoczenie wspaniałych mieszkańców w pobliżu, no a najważniejsze, że za jakis rok/póltora tuż przy parku będzie baseeeeen :diabel: :diabel: :diabel:


Tak zachwalacie i zachwalacie, że chyba zaraz pójdę kredyt zalatwiać :-)
A ten basen to ma być kryty czy nie :D

pozdr,
krzysiek
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-08-2007, 10:23   

Kryty poszukaj wątka na forum są nawet wizualizacje :)
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 10:54   

no z full wypasem, z brodzikiem, jackuzzi, zjeżdżalnią itp.

więcej na ten temat znajdziesz tu:
http://www.wieliczka24.in...-basen-vt58.htm

budowa podobno ma ruszyć już w tym roku :)

w każdym razie zapraszamy do wlck!!!
 
     
ladzior 
Kopacz


Wiek: 43
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 06-08-2007, 10:55   

Muszę przyznać, że bardzo mnie kusi, by tam zakupić mieszkanie.
Ceny nieruchomości w Krakowie osiągnęły absurdalny poziom...

A z tego co piszecie wychodzi na to, że dotarcie rano do pracy nie dość, że nie stanowi żadnego problemu to jeszcze może okazać się szybsze niż z niektórych nowobudowanych bloków jeszcze przed tabliczką Kraków :)

Nie powiem, że Tardas trafił w czuły punkt odnośnie wracania wieczorem w sobote z Kazimierza :-)

pozdr,
krzysiek
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 11:57   

ladzior napisał/a:
A z tego co piszecie wychodzi na to, że dotarcie rano do pracy nie dość, że nie stanowi żadnego problemu


naprawdę nie ma z tym problemu. Busy jeżdzą rano bardzo często - tych do dworca jest o wiele więcej, więc nie są aż tak zapchane jak te które jadą przez aleje - ale z tymi też da się przeżyć. Ewentualnie możesz wskoczyć w 104 i pod tesco się przesiadać na coś do dworca jadącego, ale busy - chyba lepsze rozwiązanie. No i te 5 minut to trochę przesadzone - mnie spacerkiem z Szymanowskiego na przystanek zajmuje 10 minut :) W każdym razie teraz to mnie to lotto, bo siedzę na L4 w domq i czekam na dzidziusia :P

Serio - ja bym się nie zastanawiała, jesli oferta jest kusząca (nie wnikałam w metraże i ceny) to okolicą mieszkań się nie stresuj, jak dla mnie jest fajnie i wszystko wskazuje na to, że przemysł handlowo-usługowy rozwinie się tu w najbliższych latach ze względu właśnie na budowę wielu nowych mieszkań a więc i na większą liczbę mieszkańców. Wychodzi na to, że będzie jeszcze lepiej niż jest. Jak Ci przyjdą inne pytania do głowy - wal śmiało :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17