Poprzedni temat «» Następny temat
Wirtualne Krzyszkowice
Autor Wiadomość
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 04-02-2008, 12:55   Wirtualne Krzyszkowice

W Wieliczce przybywa stron internetowych skupiających tematykę, która interesuje mieszkańców. Ostatnio powstała strona www.krzyszkowice.za.pl - na której można znaleźć informacje dotyczące jednego z wielickich osiedli.
Stworzeniem strony zajął się Zarząd Osiedla Krzyszkowice, który na bieżąco będzie publikował informacje o zebraniach Rady, dyżurach Przewodniczącego Zarządu os. Krzyszkowice i o wydarzeniach na osiedlu. Na stronie umieszczono też szereg praktycznych informacji, m.in. przydatne adresy i telefony, rozkład jazdy mikrobusów, plan osiedla i zdjęcia satelitarne. Rozbudowuje się galeria zdjęć, w której można będzie oglądać fotoreportaże z miejsc i wydarzeń z życia osiedla.

Twórcy strony zapraszają do zaglądania na stronę www.krzyszkowice.za.pl wszystkich zainteresowanych.

strona krzyszkowice
Plik ściągnięto 17539 raz(y)
17,34 KB
 
     
Gość

Wysłany: 05-02-2008, 17:58   

Stronka jak najbardziej pożądana :-) . Mam nadzieję, ze będzie to skarbnica wiedzy i tematów związanych z naszym osiedlem. Przewodniczący naszego osiedla będzie mógł za jej pośrednictwem czerpać inspirację do dalszych działań, dzięki temu będzie mógł się wykazać wśród lokalnej społeczności a co za tym idzie zostać doceniony. A wiele jest tutaj do zrobienia. Latami nic się tutaj nie działo, więc pokładamy wielkie nadzieje w nowym Zarządzie osiedla. Zdjęcia chodnika na ul. Krzyszkowickiej super, tylko martwi mnie, ze prace stanęły w połowie owej ulicy. Czyżby na tym koniec szanowny Zarządzie ?
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 05-02-2008, 18:23   

no wreszcie coś koło mnie :D
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Czoobek 
Skarbnik



Osiedle: Biedne :)
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 88
Skąd: z kątowni :)
Wysłany: 08-02-2008, 08:18   

Sajt totalnie niedopracowany, postawiony chyba na P3 w domu czlonka Zarzadu :) Co chwile wyskakuja errory przy laczeniu sie z baza danych... chociaz czego tu sie spodziewac po php fusion :)
Oczywiscie nie zmienia to faktu ze strona jest jak najbardziej potrzebna i sam pomysl jest bardzo dobry.
_________________
Pzdr,
Czoobek

 
  czoobek
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 08-02-2008, 15:24   

Dobija mnie, gdy ludzie biorą się za pisanie a nie potrafią tego robić. Sugerowałbym przewodniczącemu ponowne napisanie niektórych tekstów albo zlecenie komuś, kto umie pisać. Inaczej będzie to kolejna witryna propagująca analfabetyzm.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 08-02-2008, 20:08   

Pretekst napisał/a:
ponowne napisanie niektórych tekstów albo zlecenie komuś, kto umie pisać

A czy teksty w części newsowej www.wieliczka24.info są dobrze napisane? Robimy to samodzielnie, nie mamy korektora. Ale staramy się, mam nadzieję, że z jakimś efektem :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Polonista
Gość
Wysłany: 09-02-2008, 10:42   

Pretekst napisał/a:
Inaczej będzie to kolejna witryna propagująca analfabetyzm.

Nie może być to witryna, która propaguje analfabetyzm, ponieważ analfabetyzm w przypadku pisania, dotyczy braku całkowitej jej umiejętności. Zapewne chodziło Ci o błędy stylistyczne lub frazeologiczne. Niestety swoją wypowiedzią potwierdziłeś, że nie dostrzegasz różnicy. Na koniec, coś, co nurtuje jeszcze bardziej. Jakim prawem pouczasz, jeśli sam w tak krótkiej wypowiedzi popełniłeś dwa błędy: interpunkcyjny i składniowy.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-02-2008, 22:13   

Polonista napisał/a:
Nie może być to witryna, która propaguje analfabetyzm, ponieważ analfabetyzm w przypadku pisania, dotyczy braku całkowitej jej umiejętności.

To prawda, no chyba że miał na myśli analfabetyzm wtórny ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-02-2008, 22:53   

A ja uważam że lepiej jest robić COŚ, niż nie robić NIC, a przy okazji uczyć się na błędach, chociaż czasem znajdzie się wyjatek od tej reguły :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-02-2008, 23:21   

nietopesh napisał/a:
A ja uważam że lepiej jest robić COŚ, niż nie robić NIC, a przy okazji uczyć się na błędach, chociaż czasem znajdzie się wyjatek od tej reguły :D


Nie no oczywiście, strona nie jest aż taka tragiczna. Szczególnie że czasem bardziej liczy się sam fakt że komuś się chciało zrobić.

Dla mnie takim przykładem wyjątku jest strona www.grabowki.wieliczka.eu gdzie wcześniej była mini stronka, gdzie jak dla mnie najciekawszym elementem była księga gości składająca się głównie z wpisów pochwalnych na rzecz sołtysa ;) Obecna wersja jak widać prowadzi tylko i wyłącznie do newsów ze strony miasta.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-02-2008, 07:34   

A tak racja to jest standardowy CMS jakie daje miasto wszystkim sołectwom ktore złozyły podania o przyznanie konta na serwerze, ten skrypt jest standardowy dla kazdego
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krzyszkowice
Gość
Wysłany: 10-02-2008, 15:09   

Polonista, ile Konieczny zapłacił ci za wysmarowanie tej wypowiedzi. Aż mdli w niej od poprawności. Rozpędziłeś się jednak z przecinkami, o jeden za dużo. Nie czepiaj się gościu innych, tylko popracuj z kolegą nad językiem. Pretekst ma rację, facet ośmiesza Krzyszkowice analfabetyzmem (wtórnym gwoli ścisłości).
 
     
Czoobek 
Skarbnik



Osiedle: Biedne :)
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 88
Skąd: z kątowni :)
Wysłany: 10-02-2008, 20:16   

nietopesh napisał/a:
A ja uważam że lepiej jest robić COŚ, niż nie robić NIC, a przy okazji uczyć się na błędach, chociaż czasem znajdzie się wyjatek od tej reguły :D

Oczywiscie, w pelni popieram.
Ale oprocz tego wyznaje tez zasade; jesli juz cos robic to robic porzadnie :) Niestety w tym przypadku nie ma ona zastosowania, a szkoda.

PS. Jesli nie ma gdzie postawic tej strony, moge utworzyc konto u siebie. Serwer w Polsce w DataCenter we Wrocku, na mocnym laczu. Autora prosze o PW, oczywiscie udostepniam za free.
_________________
Pzdr,
Czoobek

 
  czoobek
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 10-02-2008, 22:28   

Polonista, zdaje się nie rozumiesz podstawowej różnicy pomiędzy mną a przewodniczącym Koniecznym. Jestem osobą prywatną i mogę robić dziesiątki błędów na tym forum, natomiast on jest osobą publiczną i to za co się wziął ma status PUBLICZNY. A od kogoś takiego nie tylko należy oczekiwać, ale wręcz domagać się przestrzegania pewnych standardów. Przewodniczący nie wypowiada się wyłącznie w swoim imieniu, ale całego zarządu osiedla, a więc władzy lokalnej. To jest odpowiedź na pytanie dlaczego napisałem post w takiej formie.

Co zaś do ciebie... to potwierdzasz polską zasadę, że gdy brak argumentów merytorycznych najlepiej posłużyć się personalnymi. Prościej było mi dołożyć, punktując ilość przecinków, prawda? Dlaczego nie odniosłeś się do tekstów przewodniczącego, może wówczas polemika byłaby konstruktywna? Dla mnie odpowiedź jest prosta, musiałbyś przyznać mi rację. I to wszystko w tym temacie.
 
     
Andrzej Smagur
Kopacz


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: 12-02-2008, 22:36   Apel o rozsądek

Wstyd mi za Was Krzyszkowianie. Polemika o nic, o przecinek ? - jak w saskiej Polsce. Brakuje byście oto dobyli szabel i w zatraceniu swoim - roznieśli na nich wszystko i wszystkich.
Opanujcie się, proszę. O opamiętanie błagam.
Energię skupcie na tym, co i jak uczynić by władze miejskie poprawiły nam standardy życia przez zmiany w infrastrukturze osiedla ( np. asfaltowanie i oświetlenie ulic, kanalizacja itp.) Pan Duda i jego ekipa przez tyle lat nic nie zrobili dla nas. Może nowy Burmistrz i młody nasz Zarząd zaangażuje wreszcie na naszym osiedlu środki unijne - bo te za 5 lat UE już nam nie będzie chciała ofiarować. Czasu mało - a swary o przecinek wyniszczają intelektualne zasoby i energię.
"M ł o d o ś c i, t y n a d p o z i o m y w y l a t u j" - tak pisał poeta.
Skoncentrujcie swe działania ku pożytkowi naszej lokalnej społeczności!!!
Ja Wam to Młodzi przypominam i piszę.
Nie gniewajcie się ! Powodzenia !!!
Pozdrowienia - Dziadek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 21