Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 15:44
Nowe przedszkole w Wieliczce
Autor Wiadomość
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 06-05-2009, 21:58   

Jeszcze nie ma zapisów do tego przedszkola. Na razie to teren budowy i nie wiadomo czy skończą do wrzesnia tak jak bylo planowane.
 
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-05-2009, 08:47   

beata a w tuptusiach pytalas?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-05-2009, 08:54   

Zapiszesz ja do "stanu surowego" ?
_________________
 
     
beata-w
Gość
Wysłany: 07-05-2009, 11:06   

sylwia.wk, w Tuptusiach maja kosmiczne ceny,jak dla mnie
przemo, pisało,ze od września ma planowo być otwarte,więc pytałam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-05-2009, 11:16   

Basen mial byc w kwietniu , a dopiero kanalizacje robia.
Ja zalozylbym na Twoim miejscu ze otworza to najwczesniej na styczen.
_________________
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-05-2009, 11:34   

a myslalam ze podobne jak na kraszewskiego..
bo mojego syna kiedys przyjeli na kraszewskiego ale zrezygnowalam poczekalam na miejsce w panstwowym...
a teraz co do cen to sie nieorientuje..
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-05-2009, 11:35   

A niechcesz do przedszkola w okolicach wieliczki?? np trabki itp??
 
     
beata-w
Gość
Wysłany: 07-05-2009, 15:39   

sylwia.wk, na Kraszewskiego cena 280zł, w Tuptusiach 450 zł
Nie chcę nigdzie dalej,nie jestem w stanie dowozić...mam niemowlę w domu :)
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 08-05-2009, 08:27   

aa no to ciezka sprawa faktycznie...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-06-2009, 15:56   Przedszkole Wschodzącego Słońca

Cytat:
Od rozpoczęcia budowy na wielickim os. Wincentego Pola „Przedszkola Wschodzącego Słońca” minął rok. Obiekt, przy którym trwają prace wykończeniowe oraz zagospodarowywanie otoczenia (m.in. budowa podjazdów i ogrodzenia), powstał na działce odkupionej przez gminę Wieliczka od parafii św. Klemensa. Na miejscu dzisiejszej placówki dla najmłodszych, której otwarcie zapowiedziano na wrzesień lub październik, jeszcze kilkanaście miesięcy temu było boisko sportowe. Nowoczesne, parterowe „Przedszkole Wschodzącego Słońca”, przy którym będzie plac zabaw i parking, pomieści 100 dzieci. Dla młodszych rozplanowano sale na parterze, natomiast sześciolatki będą uczyć się na poddaszu budynku. Tak będzie od roku szkolnego 2010/2011, a tej jesieni do nowego przedszkola przyjmowane będą 3– i 4–latki, dla których zabrakło miejsc podczas marcowego naboru do tego typu placówek. Deficyt wyniósł wtedy blisko 400 miejsc, ale na przedszkolnych listach rezerwowych są wyłącznie maluchy, ponieważ dzieci pięcioletnie i zerówkowiczów – zgodnie z ustawą o systemie oświaty – przyjęto w pierwszej kolejności.

Budowę największego przedszkola w wielickim rejonie sfinansowano z budżetu gminy. Pochłonęła ona ponad 2,5 mln zł. Wedle zapowiedzi do końca 2010 roku nowa placówka dla najmłodszych powstać ma także na wielickim os. Krzyszkowice. (JOL)
źródło: http://www.dziennikpolski...4_130609_C1.pdf
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-08-2009, 15:50   "Słoneczne" ruszy od września

"Słoneczne" ruszy od września
Cytat:
Otwarcie "Przedszkola Wschodzącego Słońca" na os. Wincentego Pola zaplanowano na 1 września. Budowa już się zakończyła, teraz trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wygląda na to, że ich załatwienie jest kwestią kilkunastu dni.

O stanowisko dyrektora nowego miejskiego przedszkola oznaczonego nr 5 ubiega się troje kandydatów. Rozstrzygnięcie dyrektorskiego konkursu ma nastąpić w najbliższy poniedziałek. - Mam nadzieję, że uda się to zrobić w jeden dzień. Pierwszym zadaniem osoby, która zostanie szefem "Przedszkola Wschodzącego Słońca" będzie przeprowadzenie naboru dzieci do tej placówki - mówi Bożena Bartyzel,

Do "Przedszkola Wschodzącego Słońca", które pomieści 100 dzieci, nie zostanie ogłoszony dodatkowy nabór. Będą tam przyjmowane dzieci z list rezerwowych, dla których zabrakło miejsc podczas marcowego przyjmowania do wielickich przedszkoli. W takiej sytuacji znaleźli się wówczas rodzice prawie 390 maluchów (235 w mieście i 153 na wsiach).
Ze słońcem w szyldzie

Nowe parterowe przedszkole z użytkowym poddaszem oraz tarasem ma powierzchnię ponad 660 m kw. Na parterze ulokowane są trzy sale dla dzieci oraz jadalnia z zapleczem gastronomicznym, a także m.in. szatnie, toalety i magazyn na leżaki. Na wyższej kondygnacji są pomieszczenia dla najstarszych przedszkolaków oraz sale, gdzie prowadzone będą zajęcia indywidualne (np. reedukacja, spotkania z psychologiem). W przyziemiu obiektu umiejscowiona jest kotłownia oraz pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Przy placówce będą m.in. ogród i parking. Budowa przedszkola trwała zaledwie rok
wybrane z: http://www.dziennikpolski...808fb63e.0.html

Oglądając przedszkole z zewnątrz nasuwa się refleksja: "chciałbym być maluchem".
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-08-2009, 00:05   

nacomito napisał/a:
Oglądając przedszkole z zewnątrz nasuwa się refleksja: "chciałbym być maluchem".


Ja również i uważam że co jak co ale ta inwestycja się udała :diabel:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 08-08-2009, 11:09   

i ja się również podpisuje pod tym miło było mi widzieć że mimo późnych godzin wieczornych panowie pracowali w pocie czoła :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-11-2009, 19:06   

ruszyło od września?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-11-2009, 20:48   

ruszyło, pomimo tego, ze niektórzy w to do końca nie wierzyli. Ale jeszcze nie wszystko jest skończone, np. plac zabaw nie istnieje. Na wiosne powinny sie pojawić urzadzenia do zabawy. Przy okazji okolica zyskala na wygladzie . Oprócz tego że polozono kawalek nowego asfaltu, jeszcze skoszono łakę, ktora kilka lat kosiarki nie widziała.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18