Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 10:49
mundurki szkolne.
Autor Wiadomość
Wo
Gość
Wysłany: 19-08-2007, 23:02   

można i tak to komentować
tylko co to wnosi ... ?
Ciekawym wydaje się temat: czy "dzisiejsza młodzież" ...
a może bardziej precyzyjnie:
kto jest odpowiedzialny za wychowanie dzieci i młodzieży ... ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 23:34   

Za rok temat mundurków będzie martwy. Najpierw niektórzy zaczną zlewać jego ubieranie, generalnie co nauczyciel może zrobić uczniowi, który go nie ubierze? Nie mogą mu nic zrobić za poważniejsze wykroczenia (durny obowiązek kształcenia przymusowego), a co dopiero za mundurek, czy jego brak. Potem noszenie mundurka będzie "obciachem". Przynajmniej w gimnazjach i wyżej. Tak myślę.

Nie to, żebym generalnie był przeciw mundurkom, ale jako skrajny (tfu) liberał ;) , nie lubię jak mi ktoś nakazem wyciąga kasę z kieszeni. I dostrzegam problem uboższych rodzin, szczególnie z większą ilością dzieciaków. Komplet książek i przyborów dla 1 dzieciaka to około 150, a tu jeszcze ciuch.

Pewnie, że jak się zdjęcia z niektórych krajów widzi, to ładnie to wygląda, ale w Polsce ze względów ekonomicznych mundurki będą zapewne skrajnie nieciekawe :/

A czy mundurek wywołuje lepsze zachowanie? W szkole i tak wszyscy wiedzą skąd jest, więc nie ma to znaczenia. Po szkole mundurek znika z ucznia, więc wiele się nie zmienia.
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 10:31   

pablo napisał/a:
Pewnie, że jak się zdjęcia z niektórych krajów widzi, to ładnie to wygląda, ale w Polsce ze względów ekonomicznych mundurki będą zapewne skrajnie nieciekawe :/


Podobno mundurek dla chłopców to zwykła kamizelka (sztuk 1) a dla dziewczynek chałacik ... Przynajmniej w podstawówce tak to wygląda...
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 21-08-2007, 14:30   

Pablo piszesz
"co nauczyciel może zrobić uczniowi, który go nie ubierze?"
dobrze stawiasz pytanie ... ;-)
bo gdzie są zasady a niema konsekwencji za ich łamanie - tam jest demoralizacja. To takie proste...
piszesz:
"Nie mogą mu nic zrobić za poważniejsze wykroczenia (durny obowiązek kształcenia przymusowego)"
owszem mogą !!!
znam przypadek, z naszej gminy, gdzie dwoje uczniów (rodzeństwo!!!) za niechodzenie do szkoły (czytaj: wagary) zostali umieszczeni w "poprawczaku" !!!! To nie jest żart !!!
Oczywiście nie postuluję, aby za ten kaliber przewin, natychmiast dzieciaka do poprawczaka zamykać, ale nie jest też tak, że nauczyciel nic nie może !!!!

piszesz:
"nie lubię jak mi ktoś nakazem wyciąga kasę z kieszeni"
no to tutaj całkowita zgoda ... ;-)
ale
książki, zeszyty, wycieczki, zielone szkoły, składki, upominki ... - fe, tego też nie powinno być ... ? ;-)

piszesz:
"A czy mundurek wywołuje lepsze zachowanie? W szkole i tak wszyscy wiedzą skąd jest, więc nie ma to znaczenia. "
owszem mundurek "wywołuje" lepsze zachowanie. I to nie jest gdybanie, tylko wiedza oparta badaniami empirycznymi :-)

oczywiście rozumiem, że spór o tzw. mundurki, można rozpatrywać na nieco głębszym poziomie, niż to o czym sobie teraz piszemy ...
gdzie są granice wolności dla ucznia
jak egzekwować obowiązki
czy w każdym wieku, człowiek może w pełni (a jak nie to w jakim zakresie) o sobie stanowić....?
To naprawdę ważne pytania !!!
 
     
Wo
Kopacz


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 4
Wysłany: 30-08-2007, 19:22   

zachęcam do zapoznania się z wywiadem, którego udzielił nowy minister edukacji:
Kindersztuba i wiedza
 
     
gość
Gość
Wysłany: 31-08-2007, 07:32   

Jest prawdą, że mundurek dyscyplinuje uczniów. A zapewniam, że w trosce o naszą przyszłość, wszystkim powinno zależeć na łagodnym dyscyplinowaniu uczniów. Rozumiem, że w dobie szmateksów jednorazowy wydatek stu kilkudziesięciu złotych może być stresujący, ale gdy stanie się obowiążkiem to nie będzie tak "boleć". I jeszcze jedno: nie ma uboższych Rodzin, są tylko Rodziny które sobie nie radzą.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-08-2007, 09:05   

Życzy Ci zebyś się kiedyś znalazł po stronei rodziny , która sobie nie radzi.

Uwierz mi, że jeżdzac po różnych zakątkach polski widać biede a szczegolnie na wsi.
Może jest to dla Ciebie nie do uwierzenia ale trudno

Dla rodziny z 4 dzieci gdzie pracuje mąż wydatek kilkuset złotych na przybory szkolne i mundurki to tak jak dla wiekszości z nas zakup samochodu !
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-08-2007, 09:17   

Gosciu bardzo mnie interesuje fact czy posiadasz dzieci i wiesz ile kosztuje wyprawka dla dziecka do 1 kl np.???
Cytat:
I jeszcze jedno: nie ma uboższych Rodzin, są tylko Rodziny które sobie nie radzą.

Jest to przykre co piszesz pozostawie to bez komentarza....
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-08-2007, 09:56   

a jednak nie pozostawię tego bez komentarza wydaje mi się że w/w tekstem w sposób rażący obrażasz uczciwych obywateli. Czy wg. ciebie uczciwie zarabiająca rodzina np. pani nauczycielka lub sklepowa + policjant ( pozdrowienia dla panów) sa ludźmi którzy sobie nie radzą. Tutaj mój drogi przeciętne opłaty w zimie to jest ok 1200 zł (media + telefon niejednokrotnie do tego jakieś raty lub kredyty na cele konieczne np remonty domu itd), do tego wyżywienie 4 osobowiej rodziny i ubranie co sezon buty, spodnie , kurtki ( pisze o dzieciach) . Do tego trzeba normalnie żyć czyli coś dziecku pokazać np kawałek lasu ( bitety autobusu lub benzyna). Powracając do szkoły. Moja córka chodzi do 2 i tam wprowadzono na szczęście dla dziewczynek ładne fartuszki ( 22 zł) dla chłopców kamizelki( 25). Doliczając do tego wyprawke ( same książki do 1 kl 145 zł+ angielski i religia cen jeszcze nie znam) uzbiera się 300 zł ( nie bierz pod uwage trendy przyborów ). Do tego wpisowe ok 35 zł, klasowe. wycieczki w roku szkol do kina teatru, mikołaj itd.
Sama szkoła kosztuje ok 500 zł 1 dziecko.
Dla mnie tańszym rozwiązaniem jeśli jesteśmy przy reformie szkolnictwa jest całkowity zakaz chodzenia do szkoły w miniówkach bluzkach odkrywających brzuchy itd. Ale taka ekstrawagancja w ubierze dotyczy w zasadzie głownie młodzieży a nie podstawówki.
Co do zrównania dzieci do jednego poziomu w ubraniu to od dawien dawna byli lepsi i gorsi. Dzieci mają ze sobą kontakt po szkole tak czy siak nie da się zlikwidować tej różnicy. Lepszym rozwiązaniem jest wzbudzanie w dzieciach własnej wartości.
Ja byłam i jestem przeciwna tego typu działaniom pt fartuszek. Pan minister powinien się zabrać za bezpieczeństwo szkół bo do szkoły mojej córki wchodzi i wychodzi kto chce a nie powinno tak być.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 31-08-2007, 11:17   

ja tam jestem za tym aby mundurek dla chlopcow to slipki, a dla dziewczynek miniowki i staniki.
korzysci:
- mało materiału, czyli niska cena takiego stroju
- uczniowie będą wyglądać tak samo (tu musimy tylko dodac warunek, aby wszystko bylo w kolorze pomarańczowym i absolutnie tylko jeden rozmiar. )
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
"Poranny"Gość
Gość
Wysłany: 31-08-2007, 11:56   

Zaraz, ale nie wszystko należy sprowadzać do pieniędzy. Dzieci należy kształcić i to niezależnie od tego czy się to komu podoba czy też nie. Z przedstawionych komentarzy nie koniecznie to wynika. Kształcę trójkę dzieci i pomimo, że jest ciężko, nie biadolę. Dlatego unikam określeń "uboga" Rodzina i gdybym mogła dawałabym szansę, a nie jałmużnę (co zresztą jest łatwiejsze).
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-08-2007, 12:28   

Ty może sie nie uważasz :) Ok oge się zgodzić.
ale zapraszam do szczyrzyca do rodziny rolników która znam.
Zobaczylabyś co to jest bida !
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-08-2007, 13:48   

a dla mnie najsmieszniejszy jest fakt ze mozna kupic tylko jeden mundurek.. znajomy opowiadal iz stwierdzil ze kupi corce 5 zeby nie chodzila brudna do szkoly.. pani powiedziala ze sie nie da bo musi starczyc dla wszytskich.. paranoja
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wo
Kopacz


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 4
Wysłany: 06-09-2007, 14:15   

tych, którzy lubią wiedzieć
zachęcam do lektury tekstu, Pawła Paliwody doradcy ministra Legutki, Zgubne eksperymenty postępowych edukatorów
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-10-2007, 14:43   Kamizelki odblaskowe

Miło mi poiformować , że burmistrz wręczył dziś w szkole nr 2 obiecane kamizelki odblaskowe.
Mam nadzieje że dzieciaki przez to będą bardziej bezpieczne a przede wszystkim widoczne.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17