Poprzedni temat «» Następny temat
Kuźnia wiedzy - Centrum nauki w Wieliczce
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-02-2014, 08:17   Kuźnia wiedzy - Centrum nauki w Wieliczce

http://www.dziennikpolski...nauki,id,t.html

Dziennik Polski napisał/a:
Czas na Centrum Nauki

Jolanta Białek

Wieliczka. Budynek przy ul. Daniłowicza 12 zmieni się w wielkie laboratorium. Pierwsze eksponaty mają pojawić się już latem tego roku.
Centrum Nauki Daniłowicza 12 - tak nazwana placówka powstanie w sąsiadującym z Kopalnią Soli budynku, z którego wyprowadzili się niedawno uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Powiat wielicki zgłosił ten projekt do dofinansowania unijnego w latach 2014-2020. Szansa na dotację w kolejnych latach jest duża, bo wniosek ten został wpisany na listę małopolskich projektów strategicznych, ale Centrum Nauki rozpocznie działalność już za kilka miesięcy. [...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 05-03-2015, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 27-02-2014, 10:47   

Noooo zapowiada się ciekawie, miejmy nadzieję że pomysł wypali bo inicjatywa zacna.
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 27-02-2014, 10:53   

master7 napisał/a:
ul. Daniłowicza 12 zmieni się w wielkie laboratorium
Przecież ul. Daniłowicza już jest jednym wielkim laboratorium w dziedzinie nawierzchni :diabel2:
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-02-2014, 17:04   

Cytat:
Noooo zapowiada się ciekawie, miejmy nadzieję że pomysł wypali bo inicjatywa zacna.


W Wykonaniu Wieliczki będzie MEGA ZACNA :) - np. jak Psia Arena :)

Dowcip Dnia.
Porównujemy Stodołe ( wielickie centrum nauki ) z apartamentowcem ( centrum Kopernika ).
I jeszcze ta "symboliczna złotówka". Może to będzie Muzeum Nauki ? bo za 1 zł to raczje nic ciekawego się nie kupi, no chyba, że w Wieliczce obowiązuje jakiś specjalny przelicznik na walutę symboliczna złotówka :)

Jaka będzie z tego korzyść dla mieszkańców ?[/quote]
_________________
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 27-02-2014, 22:25   

Dowcipem, a raczej bolączką jest fakt, że w większości przypadków Piszesz tylko po to byle tylko skrytykować nie dając nic w zamian. Jak Masz zamiar krytykować to weź najpierw się Rusz i sam dowiedz a nie bazuj na tym co nasze lokalne pismaki wysmarują, bo po wielokroć jak sam wiesz prawda jest inna. Wieliczka to nie Warszawka nam apartamentowiec w postaci "Kopernika" jest niepotrzebny bo i dla kogo.... w zupełności na początek wystarczy planowane Centrum... Ja tam się cieszę, że akurat u nas ktoś zechciał coś takiego zrobić i trzymam kciuki żeby urzędasy tego nie zmaściły bo by było szkoda fajnej inicjatywy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-02-2014, 07:05   

Czekałem aż odpiszesz.
Powiedz mi jak można porównać coś "za złotówkę" z czymś co zostało wybudowane za
Cytat:
Informacje dotyczące projektu: Wartość całkowita projektu: 364,8 mln zł Wartość dofinansowania z funduszy UE: 207 mln zł Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko Priorytet: XI Kultura i dziedzictwo kulturowe Działanie: 11.2 Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym
?
Cytat:
. Ja tam się cieszę, że akurat u nas ktoś zechciał coś takiego zrobić i trzymam kciuki żeby urzędasy tego nie zmaściły bo by było szkoda fajnej inicjatywy.

Uwilbiam słowo fajne ? A co to konkretnie znaczy ?
Czemu nie odpisujesz na moje pytania, co ta inicjatywa da mieszkańcom ?
Co to znaczy sprzęt za 1 zł ?
Czy będzie to kolejny twór typu CKIT czyli finansowanie krewnych i znajomych ?
_________________
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-02-2014, 09:17   

Mnie w niemal każdym wątku zastanawia tylko jedno. Zawsze jest pocisk i negatywne komentowanie a rzadko kiedy ( dobra, umówmy się - nigdy! ) nie pojawia się żadna konstruktywna kontr-propozycja.

Dlaczego? Najłatwiej jest cisnąć.

Co tu oceniać, póki nie powstało?

Jeśli coś jeszcze nie powstało, poczekajmy aż powstanie i będziemy oceniać. Będzie lipa to będziemy negować, a może będzie OK.

W Krakowie w Muzeum Inżynierii Lądowej jest właśnie taka wystawa służąca nauce poprzez zabawę i eksperymenty. Powodzenie mają świetne.

Czemu - oczywiście pod warunkiem, że zostanie to wszystko zorganizowane z głową - nie miałoby być podobnie w Wieliczce? Lepiej, żeby budynek stał pusty?

Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach gdzie szkoli się teoretyków a nie praktyków wiedzy ( na IV roku na AGH miałem zalecone przez uczelnię 25 ! - słownie: DWADZIEŚCIA PIĘĆ ! godzin obowiązkowych praktyk ), takie miejsce dla młodszych a może i starszych moim zdaniem ma prawo bytu.

A jak będzie w rzeczywistości - okaże się po ewetualnym otwarciu. ;)
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 28-02-2014, 09:51   

Bronek napisał/a:
Co tu oceniać, póki nie powstało?
Tak niestety wygląda głos urzędu. I kończy się jak się kończy, np wypadającą kostką na ulicach. Gdyby ktoś właśnie pomyślał ZANIM powstało to może by nie było problemu.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 28-02-2014, 10:34   

Ciężko tu cokolwiek porównywać, bo skale są zupełnie inne i Twoje porównanie stodoły z apartamentowcem choć mało pochlebne, ale oddaje sytuacje. Nie chcę się czepiać bez powodu słówek, ale nie Dajesz mi wyboru,

Cytat:
"Powiedz mi jak można porównać coś "za złotówkę" z czymś co zostało wybudowane za
"
no właśnie... zostało wybudowane... pomijając ogromną różnicę lokalową, tamto zostało wybudowane od podstaw co stanowi sporą część wydatku, nie mówiąc o wyposażeniu. A w naszym przypadku lokal jaki jest to jest, ale już stoi i jak pisze pani B.

Cytat:
Prace będą polegać przede wszystkim na usunięciu niezabytkowych elementów obiektu (m.in. ścianek działowych) oraz odświeżeniu sal. Koszty tych robót są szacowane na 30-50 tys. zł


Wiec od samego początku nie jest to "coś za złotówkę" ... Czepiając się dalej. O złotówce mowa w kontekście wyposażenia od tajemniczego nieznajomego z Krakowa, który to ma rzekomo udostępnić sprzęt do wyposażenia. Przyznaję, jest to trochę podejrzane, ale prawdziwe, bo muszę się przyznać, że o całej sprawie usłyszałem już dosyć dawno, zaraz po tym jak ruszyła szkoła Kosiby.

Co do znaczenia słowa "fajne" przykro mi, że nie wiesz, i tak opisanej i oczytanej osobie muszę mówić co znaczy.
Cytat:
fajny
potocznie: oceniany pozytywnie, fajowy, dobry, porządny, ciekawy, bajeczny, błogi, kapitalny, miły, przyjemny itd...


Co da ta inicjatywa?
Cytat:
Centrum Nauki posłuży dzieciom i młodzieży ze wszystkich placówek oświatowych w powiecie wielickim. Można sądzić, że novum przyciągnie także dorosłych mieszkańców regionu oraz turystów przyjeżdżających do Wieliczki, by odwiedzić Kopalnię Soli, a promocji "wielkiego laboratorium" będzie sprzyjać jego sąsiedztwo z szybem Daniłowicza.
pisze p. B. Ponadto myślę, że jeśli będzie zrobiona z głową to stanie się ciekawym urozmaiceniem zajęć dla uczniów i młodzieży, pokaże i zachęci do przeprowadzania własnych doświadczeń, a co za tym idzie zwiększy ich świadomość w danych tematach. W planach jest również kilka interesujących "wystaw" stałych które będą zachęcały zwiedzających do udziału w różnych przedsięwzięciach i imprezach. O finansowaniu tworu Ckito-podobnego nic mi nie wiadomo, ale słyszałem, że ma to być "impreza" niezależna od ckitu. Jak zdobędę jakieś oficjalne info w tej sprawie to nie omieszkam się podzielić.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-02-2014, 11:04   

Cytat:
no właśnie... zostało wybudowane... pomijając ogromną różnicę lokalową, tamto zostało wybudowane od podstaw co stanowi sporą część wydatku, nie mówiąc o wyposażeniu. A w naszym przypadku lokal jaki jest to jest, ale już stoi i jak pisze pani B.

Właśnie, to jest Wielickie myślenie. Lokal jest jaki jest ale robimy.
Autobus szkolny tam nie wjedzie, parking mały, dojście dla niepełnosprawnych utrudnione, nie ma windy w budynku itd itp. Czy warto to robić w takim miejscu ?

Ile razy można iść do takiego centrum ?
Ja w Koperniku byłem raz i więcej nie czuje potrzeby ?
Uważam , że ten budynek można było spożytkować lepiej.
A nie robić kolejną inwestycje do której my sami z naszych podatków będziemy dopłacać.

Wszystkie inwestycje są w tym mieście na żywioł ! Inni mają to my też będziemy. Psia arena i tor dla nartorolek jest najlepszym przykładem. Zero parkingu, zero szatni, ale już 3 mln wydane.
Tu będzie podobnie, ale co tam :) Mieszkańcy sie dołożą :)
Cytat:
nadto myślę, że jeśli będzie zrobiona z głową to stanie się ciekawym urozmaiceniem zajęć dla uczniów i młodzieży, pokaże i zachęci do przeprowadzania własnych doświadczeń, a co za tym idzie zwiększy ich świadomość w danych tematach.

Jednego od doświadczeń mieliśmy już na Lednicy, obecnie siedzi.
Szukamy naśladowców ?

Cytat:
O finansowaniu tworu Ckito-podobnego nic mi nie wiadomo, ale słyszałem, że ma to być "impreza" niezależna od ckitu.

Wystarczy przejrzeć galerię zdjęć i wszystko jasne :)

Cytat:
Jak zdobędę jakieś oficjalne info w tej sprawie to nie omieszkam się podzielić.

hahah
Poprawiasz mi humor :)
_________________
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 28-02-2014, 11:25   

Takim drwiącym i szydzącym ze wszystkich tonem Psujesz tylko atmosferę tego miejsca nie mówiąc już o tym, że narzekając na wszystko zniechęcisz innych do pisania pozytywnych rzeczy, bo zaraz Wtrącasz tam swoje "antywładzowe" przesłanki. To, że popadłeś w manię wielkości swoich wypowiedzi to nie znaczy że musisz od razu wszystko negować. Tak jak pisze Bronek... Najłatwiej cisnąć... Weź się czasami przymknij i ugryź w język zanim coś skrytykujesz nim to coś w ogóle powstanie... A tak poza tym to cieszę się że Cię przynajmniej rozbawiłem:P Miłego dnia życzę!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-02-2014, 11:35   

Cytat:
Takim drwiącym i szydzącym ze wszystkich tonem Psujesz tylko atmosferę tego miejsca nie mówiąc już o tym, że narzekając na wszystko zniechęcisz innych do pisania pozytywnych rzeczy, bo zaraz Wtrącasz tam swoje "antywładzowe" przesłanki.

A czyli to forum musi być pro-władzowe. Rozumiem. Dlatego master milczy w wielu tematach :)

Co jakiś czas Artur wyciąga nowego ASA z rękawa, rozumiem, że teraz Ty będziesz pełnił to rolę
Cytat:
o, że popadłeś w manię wielkości swoich wypowiedzi to nie znaczy że musisz od razu wszystko negować.

Ale nie muszę się zgadzać na kolejne absurdy w naszym mieście. Bo widac po tych co zostały zrobione, że zbyt wiele pieniędzy przepadło ?

Cytat:
Tak jak pisze Bronek...

Klakierstwo :)
Cytat:
Najłatwiej cisnąć...

Cisną to Ciebie żebyś na forum wychwalał, podobnie jak Broncia :)
Cytat:
Weź się czasami przymknij i ugryź w język zanim coś skrytykujesz nim to coś w ogóle powstanie..

Bo co mi zrobisz ?
Cytat:
. A tak poza tym to cieszę się że Cię przynajmniej rozbawiłem:P Miłego dnia życzę!

Z wzajemnością :)
_________________
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 28-02-2014, 17:51   

r-a-f-a-l napisał/a:
manię wielkości
Nie ma czegoś takiego.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 28-02-2014, 19:45   

Pomysł fajny tylko zastanawia mnie co będzie jak juz Kraków postawi swoje centrum nauki, bo i taki pomysł juz słyszałem.

Kto wtedy będzie zaglądąl do tego małego, wielickiego?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-02-2014, 20:07   

solniak napisał/a:
Pomysł fajny tylko zastanawia mnie co będzie jak juz Kraków postawi swoje centrum nauki, bo i taki pomysł juz słyszałem.

Kto wtedy będzie zaglądąl do tego małego, wielickiego?


Jedyna sensowna wypowiedź w całej dyspucie.

solniak, a to krakowskie centrum to coś konkretnego? Bo nic nie słyszałem.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17