Poprzedni temat «» Następny temat
Królowa DH Kinga!
Autor Wiadomość
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 10-10-2007, 15:21   Królowa DH Kinga!

Po wielodniowych naradach Komisji Konkursowej udało się dojść do porozumienia i jednoznacznie stwierdzić, który obiekt wielickiej architektury został przez użytkowników wybrany wielicką ohydą roku. Jak wszyscy doskonale wiedzą laureatem konkursu został Dom Handlowy Kinga!

Położony w centrum miasta gigant handlowy od początku był czarnym koniem rankingu. Prawdopodobnie duży wpływ na wybór Wieliczan miał sam opis Solniaka. Przypomnijmy go w skrócie: "jej [Kingi] kształtna bryła i subtelności architektoniczne w sposób reprezentatywny oddają zadumę epoki schyłkowego Gierka. Geniusz osoby, która dała pozwolenie na budowę, zamanifestował się w spojrzeniu w przyszłość. Człowiek ten miał wizję: nowe budynki, które powstaną obok, będą równie przaśne jak DH Kinga (okrąglak z WC). Kubatura budynku - typowa dla naszego miasta - delikatnie nawiązuje do piramid, a radosne wzorki brudu na tynku elegancko współgrają z tynkiem na sąsiednim kościele św. Klemensa".

Właścicielom i osobom administrującym "Kingą" gratulujemy tego sukcesu. Komisja Konkursowa pracuje obecnie nad przygotowaniem dyplomu dla "Kingi". Postaramy się go przekazać administratorowi.

Na drugim miejscu uplasowało się ogrodzenie wokół szybu Regis.
"Nawiązuje ideowo do Muru Berlińskiego: jak ogrodzenie runie, nastaną dla Wieliczki lepsze czasy. Panowie przesiadujący zwyczajowo z buteleczką na ławeczce obok to kustosze" - napisał nasz przewodnik Solniak. Część mieszkańców nie pamięta naszego miasta bez tej ozdoby, jedni wspominają, że Regis został ogrodzony lat temu kilkanaście, inni - że ogrodzenie ma już kilkadziesiąt wiosen. Nawet wspomniani kustosze nie chcieli zdradzić od ilu lat ich życie koncentruje się na pilnowaniu ogrodzenia.

Okołokolejowy Zespół Kramów, tzw. Kebab Square - zajął miejsce trzecie. Do dwójki faworytów jednak wiele mu brakowało. W tym miejscu "zapach fast foodów przywołuje Nowy York" jak zmysłowo opisał ten obiekt Solniak. Jeśli niektórzy czytelnicy marzą o wczasach zarobkowych na Brooklynie, albo o wizycie u rodziny na Greenpoint, to niech wcześniej poczują namiastkę Ameryki w centrum Wieliczki.

Lista wyróżnionych ohyd:
Miejsce 1. Dom Handlowy Kinga – 26 % głosów
Miejsce 2. Ogrodzenie wokół Szybu Regis – 25 %
Miejsce 3. Okołokolejowy Zespół Kramów, tzw. Kebab Square – 18 %

4. Rynek Dolny - wielickie Łazienki i Sukiennice – 7 %
5. Rynek Górny – 6 %
6. Czerwona Kamienica i bloki przy Alei JP II – 5 %
7. Rynek Dolny, Goliana – kamieniczki – 3 %


Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że już niedługo najbardziej obskurne budynki w Wieliczce zmienią swoje oblicze, a naszego konkursu nie będziemy mogli w przyszłości powtarzać - bo najzwyczajniej na świecie nie będzie co wybierać.

-------------
Swoje rozstrzygnięcie miał też konkurs wśród użytkowników www.wieliczka24.info. W losowaniu zrealizowanym dzięki pomocy oseczki wygrał Nord, który otrzyma upominek - kosmetyk z serii dla mężczyzn. Gratulujemy!

kinga
Plik ściągnięto 14193 raz(y)
10,23 KB
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 10-10-2007, 16:12   

... moim faworytem był "rynek" górny, a tu dopiero 5 miejsce :(
... no cóż trzeba jakoś przełknąć gorycz porażki :D

GRATULUJE D.H. KINGA ZWYCIĘSTWA !!!
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-10-2007, 21:46   

wow
Dziękuję

P.S Nagrode mozna przeznaczyć jako bonus dla architekta, który podejmie się zrobić z ohydy perełkę :diabel:
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-10-2007, 02:08   MAŁE PODSUMOWANIE

Nawiążę do przypisu dodanym pod swoim tekstem, który zainicjował Wielicką Ohydę Roku:

Cytat:
"Proponuje, by portal wręczał co roku dyplom dla Wielickiej Ohydy Roku. Albo jeszcze lepiej nagrodę, np. miniaturkę DH Kinga.
To mogłoby nie tylko nobilitować, ale i mobilizować do działania."


Właśnie to działanie przyświecało mi przy tworzeniu tego artykułu, choć niektórzy brali go jako radosny przejaw mojego poczucia humoru, czym zapewne też między innymi jest.
Dlatego uważam, że powinna się w tym miejscu znaleźć wzmianka o tych, którzy te działania podjęli. Nie dowiemy się pewnie nigdy czy było to pod wpływem tego artykułu, czy nie, ale warto i tak takie działania chwalić, a nie tylko uderzać w prześmiewczy ton.

Dlatego podkreślmy, że z listy wypadły lub właśnie znikają:
a) Kościół św. Klemensa (wcześniej planowany remont)



b) Ogrodzenie wokół „Szybu Regis” (zostało odmalowane i choć niektórzy zżymają się, że to nie wystarczy, uważam to za właściwe posunięcie w świetle szans na szybkie uruchomienie Szybu „Regis” dla potrzeb turystycznych)



c) Kamienica w roku Rynku Głównego (mieści się w niej m.in. sklep z artykułami biurowymi)




d) kinga zobacz:
http://www.wieliczka24.in...ticle=0&start=0

Dziękuję wszystkim tym którzy wzięli udział w ankiecie. Każdym własnym głosem daliście wyraz, że sprawa ładnej Wieliczki leży Wam na sercu.

Wnioski:
a) gdyby powtórzyć tę akcję w następnym roku, każdy obiekt należało by umieścić na liście osobno, a nie grupować klika obiektów pod jedną nazwą (np. Rynek Górny)
b) już w połowie roku warto by rozesłać nominacje do wybranych obiektów, aby dać im szansę zniknąć z tej niechlubnej listy
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 21-10-2007, 00:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-10-2007, 02:11   

Master i Tardas. Obiecałem zasponsorować dyplom, wiec wyślijcie mi na priva numer konta to przeleję poniesione koszta.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 15-10-2007, 20:07   

W dzisiejszym Dzienniku Polskim krótki tekst o wynikach głosowania:

Cytat:
Wiadomo już, która budowla najmniej podoba się mieszkańcom Wieliczki: konkurs na "Wielicką ohydę roku", ogłoszony przez portal internetowy www.wieliczka24.info, wygrał Dom Handlowy "Kinga", który uznało za najbrzydszy 26 proc. uczestników głosowania.

Wynik ten można było przewidzieć. "Kinga" od zawsze wywołuje komentarze wyłącznie krytyczne, a nad możliwościami poprawy estetyki tego obiektu bezskutecznie głowią się nawet architekci.
(...)

Źródło: Dziennik Polski
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-10-2007, 07:45   

To mi się podoba :) :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 17-10-2007, 09:49   

Jeszcze nie zamilkły echa konkursu na wielicką ohydę roku, a już tegoroczny laureat postanowił na zawsze zniknąć z listy zaniedbanych obiektów w naszym mieście. Do redakcji www.wieliczka24.info dotarł list, gdzie Spółdzielnia "Społem" opisała plan renowacji "Kingi".
Cały list poniżej:
Cytat:
My właściciele i administratorzy SDH KINGA zostaliśmy zaskoczeni wyróżnieniem w organizowanym rankigu.
Jako osoby niezwykle skromne wierzymy, że kolejne edycje konkursu wyłonią innych, równie zasłużonych laureatów.
Z prawdziwą przyjemnością przekażemy nasze laury (uważamy, że nagrody winne być przejściowe).
Dodatkowo pragniemy poinformować o podjętych przez nas działaniach
na rzecz poprawy wizerunku SDH KINGA .

1/ Zleciliśmy wykonanie projektu nowoczesnego frontu SDH KINGA (parter) a następnie jego realizację .
2/ Zawarliśmy umowę z firmą reklamową na przykrycie frontowej elewacji estetycznym banerem reklamowym (aktualna kondycja finansowa naszej firmy nie pozwala na inne rozwiązania np. kompleksowy remont elewacji).
3/ Celem poprawy estetyki otoczenia SDH KINGA na dzień 31.12.2007. wypowiedzieliśmy umowy najmu osobom prowadzącym handel przed naszym domem towarowym.
Z poważaniem
"SPOŁEM" PSS w Wielicze
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-10-2007, 15:24   

aż miło poczytać jestem dumna że nasza działalność tutaj daje pozytywne efekty

pozdrowionka szczególnie dla pomysłodawcy
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-10-2007, 16:36   

a teraz nieco szerzej
Cytat:
Celem poprawy estetyki otoczenia SDH KINGA na dzień 31.12.2007. wypowiedzieliśmy umowy najmu osobom prowadzącym handel przed naszym domem towarowym."
to bardzo dobry pomysł przez te stragany czasem nie ma jak przejść nie wspominając o estetyce.
Tylko pogratulować szefostwu SDH KINGA szybkiej reakcji ja rozumiem że nie ma pieniążków i być może baner reklamowy tymczasowo rozwiąże problem. Nie wiem czy jeśli chodzi o jakąś większą inwestycje miasto nie mogło by wspomóc.
Cytat:
wierzymy, że kolejne edycje konkursu wyłonią innych, równie zasłużonych laureatów.
ja mam nadzieje że nie poprzestaniemy na tym konkursie i uważam też że nagrody winny być przejściowe
_________________
Pozdrawiam
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 17-10-2007, 18:11   

Ciekaw jestem jaka to firma wykupiła baner reklamowy w tak atrakcyjnym,centralnym punkcie miasta...bo "takie rzeczy to tylko w Erze"... :one:
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 17-10-2007, 20:17   

Momencik ja czegoś nie rozumiem. Piszą że nie stać ich na remont a bedą robić projekt ??? To po co jak ich nie stać ??? Chyba ja coś źle zrozumiałem. Ale dobrze niech coś robią w kierunku poprawy tej Kingi bo to jest tragedia. Właściwie samo centrum Wieliczki a taki obrzydliwy klocek. Mam nadzieje ze to szybko zrobią i będzie ładnie. 3mam kciuki za Kinge ;-)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-10-2007, 00:17   

Gratuluję PSS Społem szybkiej reakcji!
Choć teraz zastanawiam się czy jest sens dawać zwycięzcy dyplom i martwię się, że w tym tempie, to nie będzie kogo umieścić na liście w następnej edycji... ;)

Cytat:
Momencik ja czegoś nie rozumiem. Piszą że nie stać ich na remont a bedą robić projekt ??? To po co jak ich nie stać ???

Kasę na taki remont nie wyciąga się z szuflady biurka. Może jest jakiś europejski fundusz pomocy budynkom z epoki PRL i będą dotacje. :)

Cytat:
Ciekaw jestem jaka to firma wykupiła baner reklamowy w tak atrakcyjnym,centralnym punkcie miasta...bo "takie rzeczy to tylko w Erze"...

Ja bym się tam chciał reklemować na Kindze. Szczególnie mając świadomność tego co zasłaniam!

Cytat:
pozdrowionka szczególnie dla pomysłodawcy

też pozdrawiam! :D
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-10-2007, 00:28   

Cytat:
My właściciele i administratorzy SDH KINGA zostaliśmy zaskoczeni wyróżnieniem w organizowanym rankigu.


Z tym zaskoczeniem to nie przesedzajmy :) , choć przyznam się, że oczekiwałem bardziej wyrównanej walki.

Cytat:
Z prawdziwą przyjemnością przekażemy nasze laury (uważamy, że nagrody winne być przejściowe).


To jest dobry pomysł!

Cytat:
Dodatkowo pragniemy poinformować o podjętych przez nas działaniach
na rzecz poprawy wizerunku SDH KINGA .

...
2/ Zawarliśmy umowę z firmą reklamową na przykrycie frontowej elewacji estetycznym banerem reklamowym (aktualna kondycja finansowa naszej firmy nie pozwala na inne rozwiązania np. kompleksowy remont elewacji).


Niech to naprawdę bedzie coś estetycznego!
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-10-2007, 16:59   

no to teraz trzeba isc za ciosem bo jak widze Nasz portal wyrasta na miare opiniotworczego.. ja sie bardzo ciesze i mam nadzieje ze jak przyjda nastepne wybory samorzadowe to mieszkancy beda czytac i glosowac na odpowiednich kandydatow..

:D

(to ostatnie to z przymruzeniem oka hehe)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19