Poprzedni temat «» Następny temat
kopalnia soli w Bochni
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2010, 11:19   

kiotari napisał/a:
raphalsky napisał/a:
Tę wypowiedź biorę na karb dzisiejszego upału

A możesz jaśniej?


A koniecznie trzeba?
Kopalnia w Wieliczce jest unikatowa. Co do tego nie ma wątpliwości chyba nikt... poza sporadycznymi, jak widzę, przypadkami.
Disneyland? Czy to nie tam gdzie jeżdzi się na karuzelach i... kolejką?
Teraz rozumiem! Chodziło Ci o to, że kopalnia w Bochni przypomina Disneyland, tylko Ci ręka drgnęła?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-07-2010, 11:34   

Przepraszam - zapomniałem. Wieliczka jest unikatowa i tyle. A ten kto smie cos krytykować sie nie zna. Po co to oburzenie?

Był taki program jakis czas temu zrealizowany przez BBC. Facet jeździł po zabytkach UNESCO i je przybliżał telewidzom. W Wieliczce był przed 20 laty i ostatnio i podsumował krótko. To było kiedyś magiczne miejsce, obecnie brakuje tam tylko królewny Śnieżki. Ja się z nim zgadzam - Ty oczywiście nie musisz.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2010, 11:43   

Oczywiście, szanuję Twoje zdanie. Jednak mam odmienne.
Na podsumowanie - gdyby to był Disneyland to chyba zostałby skreślony z listy UNESCO?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-07-2010, 11:46   

Dobrze byłoby robić wszystko, aby nie został skreślony.....
Jeżeli tak opiniotwórcze media jak BBC nadają program o takim wydźwięku - to może warto się zastanowić, a nie oburzać na krytykantów.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2010, 12:19   

Sądzisz, że rozgrywki piłki nożnej pomogą?
Moim zdaniem koncert bardziej pasuje do klimatu wielickiej kopalni i jest to w zgodzie z moimi upodobaniami. A dzieci? No cóż, chyba jednak wspomniany Disneyland byłby odpowiedniejszy :P
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-07-2010, 13:21   

kiotari napisał/a:
Jeżeli tak opiniotwórcze media jak BBC
To taka wyrocznia. Kiedys w BBC w Top Gear skrytykowali Poloneza i juz go nie produkujemy. Moze powinnismy zamknac kopalnie skoro opiniotworczy dziennikarz ja skrytykowal?
kiotari napisał/a:
Wieliczka jest unikatowa i tyle. A ten kto smie cos krytykować sie nie zna
Krytykowaniem tego nie zmienisz. Alez krytykuj. Masz swoje zdanie i OK. A jak ktos ma inne to naskakujesz.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-07-2010, 13:59   

ArturSosin napisał/a:
Krytykowaniem tego nie zmienisz. Alez krytykuj. Masz swoje zdanie i OK. A jak ktos ma inne to naskakujesz.

Proszę - napisz gdzie i na kogo "naskoczyłem" w tym wątku?
Wywiazała sie dyskusja, w której mam odrębne zdanie i je wyraziłem. I czuję wyraźnie że swoją krytyką nadeptałem na czyjś odcisk.... Jeśli tak - to bardzo dobrze - bo po to jest to forum, aby wymieniać poglądy.

ArturSosin napisał/a:
To taka wyrocznia. Kiedys w BBC w Top Gear skrytykowali Poloneza i juz go nie produkujemy. Moze powinnismy zamknac kopalnie skoro opiniotworczy dziennikarz ja skrytykowal?

Rozumiem, że zamiast zamykania lub modernizowania kopalni proponujesz na złość "wrednym Angolom" uruchomić z powrotem produkcję Poloneza? :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-07-2010, 14:31   

Skoro nie rozumiesz to trudno. Wybacz, ale takie dziecinne przepychanki mnie nie bawia. Podobnie jak gra w pilke w kopalni. Poza jakims disneyowskim sloganem i tajemniczym dziennikarzem z BBC nie podales jakis przykladow o czym mowisz, propozycji zmian jakie by ci sie podobaly (no moze poza wspomniana pilka, ktora jak widze tylko tobie przypadla do gustu).
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-07-2010, 14:55   

ArturSosin napisał/a:
Poza jakims disneyowskim sloganem i tajemniczym dziennikarzem z BBC


Ten tajemniczy dziennikarz to Dan Cruickshank:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Cruickshank

A film przez niego nakręcony to:
http://en.wikipedia.org/w...in_80_Treasures

Kup, poogladaj i oceń czy gość ma rację, czy nie. W TVP program szedł jakieś 2-3 lata temu.

Nawiasem mówiąc na stronie wikipedii pod powyższym linkiem w opisie filmu podają, że to Bochnia jest NAJSTARSZĄ CZYNNĄ KOPALNIĄ SOLI na świecie, a nie Wieliczka....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-07-2010, 21:06   

Mam kupowac zeby sie przekonac co gosc mysli? Ty juz kupiles? Na zdjeciu zyrandole raczej nie disneyowskie. :) Ale dzieki za linka. Rzeczywiscie tak pisza o Bochni; co ci sie w tym nie podoba?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-07-2010, 21:20   

ArturSosin napisał/a:
Mam kupowac zeby sie przekonac co gosc mysli? Ty juz kupiles? Na zdjeciu zyrandole raczej nie disneyowskie. Ale dzieki za linka. Rzeczywiscie tak pisza o Bochni; co ci sie w tym nie podoba?


I po co tyle agresji? Wyluzuj!. To czy kupiłem, czy nie - to moja sprawa. Podałem Ci namiary. Chcesz to kup, nie chcesz nie kupuj. Twoja sprawa. Tylko więcej nie pisz o tajemniczym dziennikarzu. Podałem Ci namiary, Twoja sprawa jak je wykorzystasz.
Czy ja gdzieś piszę, że coś mi się nie podoba? Widzę, że jak dyskusja idzie nie po Twojej myśi to od razu włączasz emocje. Z mojej strony to tyle co miałem do powiedzenia w tym wątku.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-07-2010, 08:41   

Czekaj, czekaj. Nie wdajac sie w glupie dyskusje, chcialbym to zrozumiec. Tzn krytykujesz kopalnie a jak ktos chce wiedziec dokladniej za co to ma sobie kupic film, tak?
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2010, 22:29   

kiotari napisał/a:


Nawiasem mówiąc na stronie wikipedii pod powyższym linkiem w opisie filmu podają, że to Bochnia jest NAJSTARSZĄ CZYNNĄ KOPALNIĄ SOLI na świecie, a nie Wieliczka....


Zdaje się, że Wieliczka nie jest już czynną kopalnią (w odniesieniu do wydobycia), więc...

Wydaje mi się, że rzeczywiście, skoro prowadzimy tę czysto akademicką dyskusję warto byłoby poznać jakieś argumenty z Twojej strony (poza już przytoczonymi np. gra w piłkę i kolejka oraz disneyland). Nie uważam KS w Wieliczce za świętość, każdy ma prawo wydać swój własny werdykt ale... na czym oparty?
Parę miesięcy temu gościłem znajomych z Włoch. Oczywiście wybrali się do kopalni. Po wycieczce zapytałem co im się bardziej podobało KS Wieliczka czy Postojna Jama (na Słowenii - warto obejrzeć). Odparli, że Postojna. Dlaczego? Bo to dzieło natury a nie człowieka.
I taki argument mnie przekonuje; nie dyskutowałem i nie spierałem się.

Tak więc kiotari, dawaj argumenty albo przyznaj się, że chlapnąłeś :diabel2:
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2010, 22:56   

raphalsky napisał/a:
kiotari, dawaj argumenty
Całe forum czeka. Nie tylko w tym wątku ;)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 24-07-2010, 23:08   

Hormony widze szaleją. :D

kiotari napisał/a:
ta kopalnia BYŁA unikatowa zanim kolejne zarządy zrobiły z niej ubożuchną wersję polskiego disneylandu.


Dla uściślenia: kto z Was był w wielickiej kopalni przed 1985 rokiem?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17