Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
23-01-2011, 22:15
Katastrofalne dzialanie neostrady
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-12-2011, 18:00   

przemo napisał/a:
Jeżeli komus źle chodzi neostrada a mieszka na terenei miasta Wieliczka to prosze o kontakt.


Ja mam znów za darmo internet od listopada ;) Styczeń też mam mieć za darmola w ramach przeprosin.

Pani mailu napisała że dostane 50%, ale na fakturze nabijaja -100% więc mnie to cieszy. W tym roku zapłaciłem chyba tylko za 6 miesięcy, reszte miałem gratis :one:

przemo napisał/a:
Mam dośc błagania od półtora roku o zwiększenie przepustowości centrali w Wieliczce.


Błagam o to samo + rozbudowe infrastruktury na południu gminy. W najnowszym mailu jednak dostałem troche inne info niż ostatnio. Zawyczaj było tylko, że to przelotne problemy w związku z modernizacją.
Tym razem dostałem takie coś:

"Mimo, że stale podnosimy jakość usług i dokładamy wszelkich starań, aby spełniały one wymagania naszych Klientów, prawidłowe świadczenie Panu usługi w opcji 2048 kb/s obecnie nie jest możliwe ze względu na przeciążenia sieci. Podjęliśmy czynności mające na celu rozbudowę istniejącej sieci telekomunikacyjnej celem poprawienia jakości świadczonej usługi, jednak jest to proces skomplikowany.
Przewidywany termin zakończenia prac przypada na 31 grudnia 2011 r.
Zapewniam, że zaistniała sytuacja nie jest wynikiem celowych działań i mam nadzieję, że nie zniechęci to Pana do dalszego korzystania z naszych usług."

przemo napisał/a:
Jezlei ktoś ma podobne problemy to zróbmy coś w końcu z tym


Ja regularnie zgłaszam reklamacje przez internet, bo na infolinii tylko wysłuchają człowieka i zleją. Żadna reklamacja złożona telefonicznie nie odbiła się bonusem dla mnie. NIGDY. Reklamacja złożona przez internet ZAWSZE kończyła się minimum 50% zniżką ;)

Do pozwu zbiorowego potrzeba 20 osób chyba.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-12-2011, 18:58   

Pozew zbiorowy to narzędzie dochodzenia roszczeń przez grupę minimum 10 osób.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-12-2011, 18:59   

nietopesh napisał/a:
na infolinii tylko wysłuchają człowieka i zleją
Bo tam sie z reguly zglasza zle dzialanie. Nalezy zadzwonic i zglosic reklamacje. Jak tak dawniej robilem i nie bylo problemu. Tez pare miesiecy gratis ale nie o to przeciez chodzi.
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 09-12-2011, 21:00   

Mnie Neostrada od tygodnia może dwóch działa bardzo wolno.
Ale dziś to już jest przegięcie!
Na 20 Mbps mam max 3KB/s.
Mieszkam praktycznie w centrum, do centrali mam ok 700mertów.


Złożyłem reklamacje poprzez infolinię. Monterzy maja się zając problemem jeszcze jutro.

2 godziny później dostałem smsa:
"Witamy. Informujemy, że mogą wstępować przejściowe problemy z transferem. Przewidywany termin poprawnego działania usługi to 2011-12-31. Pozdrawiamy, TP"

Też mi pocieszenie.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-12-2011, 22:19   

Na Sienkiewicza wieczorami prędkość oscyluje w okolicach 2 - 3 Mb/s. Wg monterów problem nie jest jednostkowy i dotyczy całego powiatu. Winne jest przeciążenie łącza z Wieliczki do Krakowa i nie sądzę, żeby zostało to rozwiązane do końca roku.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-12-2011, 22:41   

W poniedziałek bede w Polpaku do wiem sie czy w ogole planują jakieś nowe podpięcie ( światłowód jest gotowy STM-4)
_________________
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-12-2011, 00:23   

ArturSosin napisał/a:
Bo tam sie z reguly zglasza zle dzialanie. Nalezy zadzwonic i zglosic reklamacje. Jak tak dawniej robilem i nie bylo problemu.


Nom a dostałeś kiedykolwiek jakąś rekompensatę ?? Ja nigdy. Jedyne co otrzymywałem, to numerek zgłoszenia. Zgłaszam przez stronę internetową. Teraz nawet umożliwili wysyłanie załączników więc robię sobie raporcik z 2 różnych mierników, żeby nikt niczego nie zarzucił i wysyłam.

ArturSosin napisał/a:
Tez pare miesiecy gratis ale nie o to przeciez chodzi.


Lepsze to niż nic.

sierot napisał/a:
Winne jest przeciążenie łącza z Wieliczki do Krakowa i nie sądzę, żeby zostało to rozwiązane do końca roku.


Też mi się nie wydaje, ale w wyniku zapewne licznych reklamacji zmienili gadkę :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-12-2011, 08:14   

nietopesh napisał/a:
a dostałeś kiedykolwiek jakąś rekompensatę
No rabat, 50%. Tylko awaria, o ile pamietam, musi trwac ponad 24 godz.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-12-2011, 08:42   

Nie musi :))))
W wiekszosci przypadkow daja od reki jak zgloszisz taki XXX.
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-12-2011, 08:48   

To moze cos sie zmienilo. Czyli idzie lepsze :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-12-2011, 07:59   

Jak
nietopesh napisał/a:
prawidłowe świadczenie Panu usługi w opcji 2048 kb/s obecnie nie jest możliwe ze względu na przeciążenia sieci.

To już nawet tyle nie chodzi?

Fakt że trzeba by coś z tym zrobić.
Działanie TPSA przypomina mi wspominane w innych wątku działania, a raczej ich brak, w przypadku przestarzałej sieci energetycznej.

Tutaj jest dokładnie tak samo.

Nowa szafa i ileś tam parowy światłowód niewiele zmieni, w centrum miasta może tak ale na uboczach i poza nic, bo jest stara napowietrzna infrastruktura. Wystarczy głowę podnieść do góry, stare kilkudziesięcioletnie, rozlatujące się słupy, jakieś nierzadko rozwalone puszki z plątaniną drucików itd...

Mi na stronie pokazują że mogą mi dać do 20Mbit, ale to oczywiście jest bzdura. Nie mówię tutaj o przepustowości.
Już to tutaj chyba pisałem, u mnie maks to 2Mbit, zgodnie z tym co powiedział mi lokalny technik.

I pomyśleć że te barany wydzwaniają do mnie non stop i oferują mi jakąś telewizję po ich drucie... ;) ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-12-2011, 10:39   

master7 napisał/a:
Już to tutaj chyba pisałem, u mnie maks to 2Mbit,


Tyle co na większości obszaru południowej części gminy, chyba że mieszkasz w okolicy szafy.

Co do możliwości, to aktualnie poprawiono działanie skryptu na stronie internetowej. Dawniej choć nie było możliwości to i tak pokazywało max. Sprzedawcy telefoniczni również wciskali na siłę najwyższe opcje, a potem był zonk.

U mnie i przypuszczam wszędzie u nas 2Mbit to standardzik, choć jak rozmawiałem z kierownikiem tych panów techników to powiedział, że na naszym terenie spokojnie 6Mbit pójdzie, ale panowie technicy dla bezpieczeństwa podają, że 2Mbit gdyż 6Mbit może w nielicznych miejscach działać niestabilnie więc zabezpieczają się w ten sposób, aby nie jeździć potem na zgłoszenia.

Tak samo pokazuje nowy system TP uruchomiony w ostatnim miesiącu. Po wpisaniu mojego numeru nie mam już dostępnych najwyższych opcji. Dla mnie max to 6Mbit tak jak wcześniej twierdził koleś z którym rozmawiałem. Mam zamiar wytestować tą opcję ;)

Jest jeszcze kwestia nowych numerów i usług takich jak aktualnie reklamowany Fun Pack - nie wiem jak na Rożnowej, ale w Pawlikowicach i Koźmicach Małych opcja ta jest niedostępna, gdyż jak stwierdzono - nie ma wolnych slotów w szafie. To akurat pierwszy raz usłyszałem jakieś 4 lata temu :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 12-12-2011, 14:47   

TPSA nie opłaca się inwestować w infrastrukturę. Jeżeli dokonają upgradu to zaraz z ofertą pojawi się Netia itp. Dodatkowo w perspektywie kilku lat pojawiają się oferty bezprzewodowe z szybkim netem - ale jak to będzie wyglądało to pewnie czas pokaże.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-12-2011, 14:58   

Cytat:
TPSA nie opłaca się inwestować w infrastrukturę. Jeżeli dokonają upgradu to zaraz z ofertą pojawi się Netia itp.

W Fakcie tak pisali ?
Rozroznij infrastrukture kablowa od infrastruktury DSLAM ( o ile wiesz co to )
Cytat:
Dodatkowo w perspektywie kilku lat pojawiają się oferty bezprzewodowe z szybkim netem

Jeżlei masz na mysli Cyfrowy Polsat to to jest porażka. Na całą Wieliczke i niepołomice jest tylko jeden nadajnik na Choragwicy :) Gratulujemy solorzowi. Ceny też mega atrakcyjne nie są :)

Żadna radiówka nie ma porównania do kablowej sieci.


A mówiąc inaczej.
Mastej, nietopesh ! Mozemy wspólnie napisać pismo do UKE ( ja juz kilkakrotnie wymieniałem z nimi uwagi i zawsze po kontroli się poprawiało ). Co Wy na taki pomysł ?
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-12-2011, 16:49   

To nie wycieczka, tylko pojecie techniczne nie kazdy kojarz. A wikipedia podpowiada.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17