Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Jaka firma kurierska w Wieliczce ?
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-04-2010, 11:58   Jaka firma kurierska w Wieliczce ?

Witajcie,

Chciałem was zapytać o jakies namiary na dobrą znaczy szybką , niezawodną i w miarę tania firmę kurierską na która mozna liczyć na terenie naszego miasta i okolic.
Zalezy mi aby forma była w stanie dostarczyć towar powiedzmy w ciagu 24godz. od nadania.

Bede wdzięczny za wasze rady i opinie, może jakies namiary od razu.

pozdrówka
 
     
czu
Gość
Wysłany: 04-04-2010, 12:36   

http://kurier-online.pl/

ja z tego korzystam i jestem zadowolony
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-04-2010, 20:45   

potwierdzam
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 05-04-2010, 11:36   

I jak czasowo się wyrabiają np. z paczką nad morze ?
Mieszczą się w 24h ?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-04-2010, 18:34   

Moim zdaniem w Twoje okolice (czyli również i moje) to żadna firma.

Odbierałem wielokrotnie przesyłki dostarczane przez przeróżne firmy. Ani razu kurier nie był na umówioną godzinę, o godzinach poza czasem pracy można zapomnieć.
Siedzisz tu człowieku i czekasz. Raz nawet zdarzyło mi się, że firma zrobiła wszystko aby paczki nie dostarczyć. Wspólnie ze sprzedawcą były baty dla firmy.

Po tych wszystkich niepowodzeniach, doszedłem do wniosku, że te wszystkie firmy to jedno wielkie dziadostwo. Oni są dobrzy i sprawni, ale w dużych miastach, gdzie za bardzo tyłka nie trzeba ruszać, daleko jeździć i najchętniej do firm, gdzie zawsze w wygodnych dla nich godzinach ktoś jest.
Niestety parę kilometrów za Krakowem, na obrzeżach Wieliczki, jedynie sprawdza się Poczta Polska.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-04-2010, 20:32   

A ja ostatnimi czasy korzystałem kilkakrotnie z DHL i słowa złego nie mogę powiedzieć :)
Tani nie są ale jakość dobra za tą cenę :)
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-04-2010, 22:16   

master7 napisał/a:
Moim zdaniem w Twoje okolice (czyli również i moje) to żadna firma.

Odbierałem wielokrotnie przesyłki dostarczane przez przeróżne firmy. Ani razu kurier nie był na umówioną godzinę, o godzinach poza czasem pracy można zapomnieć.
Siedzisz tu człowieku i czekasz. Raz nawet zdarzyło mi się, że firma zrobiła wszystko aby paczki nie dostarczyć. Wspólnie ze sprzedawcą były baty dla firmy.

Po tych wszystkich niepowodzeniach, doszedłem do wniosku, że te wszystkie firmy to jedno wielkie dziadostwo. Oni są dobrzy i sprawni, ale w dużych miastach, gdzie za bardzo tyłka nie trzeba ruszać, daleko jeździć i najchętniej do firm, gdzie zawsze w wygodnych dla nich godzinach ktoś jest.
Niestety parę kilometrów za Krakowem, na obrzeżach Wieliczki, jedynie sprawdza się Poczta Polska.


Mam podobne spostrzeżenia.
Ostatnio kupiłem parę rzeczy w sieci i za każdym razem okazywało się, że kurier nie jest w stanie dostarczyć mi przesyłki do domu ponieważ nie pasują mu godziny ani poranne (do 7.30) ani popołudniowe (po 17). No to dla kogo ta usługa? Paczki dostarczali mi dnia następnego do pracy w Krakowie, w tym "małe" AGD ważące ponad 10 kg które musiałem taszczyć do domu do Wieliczki. W tej sytuacji wolę Pocztę bo przynajmniej pracują w godzinach dla ludzi (chwalę Pocztę Polską - koniec świata bliski :D ).
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 00:30   

Niestety to prawda, kurier przewija się krótko i nigdy nie wiadomo kiedy wpadnie. Działającym rozwiązaniem jest adresowanie na swój zakład pracy - wiadomo odpada przy dużym AGD, ale w pozostałych przypadkach się sprawdza.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-04-2010, 07:57   

raphalsky napisał/a:
kurier nie jest w stanie dostarczyć mi przesyłki do domu ponieważ nie pasują mu godziny ani poranne (do 7.30) ani popołudniowe (po 17)

A kurier to maszyna? Też by pewnie chciał pracować w określonych godzinach. Generalnie kurier ma to do siebie, że zawsze się spieszy, a w okolicach godziny właśnie 17 to już w ogóle jest koniec świata i nie ma czasu ;) Oczywiście nie twierdzę, że w tej branży (patrząc od strony klienta, bo cóż ja się znam) jest cacy, ale bądźcie choć trochę wyrozumiali.
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 09:00   

sierot napisał/a:

A kurier to maszyna? Też by pewnie chciał pracować w określonych godzinach. Generalnie kurier ma to do siebie, że zawsze się spieszy, a w okolicach godziny właśnie 17 to już w ogóle jest koniec świata i nie ma czasu ;) Oczywiście nie twierdzę, że w tej branży (patrząc od strony klienta, bo cóż ja się znam) jest cacy, ale bądźcie choć trochę wyrozumiali.


Pewnie masz rację. Idźmy zatem za ciosem - pozamykajmy stacje benzynowe o 17.00 bo w końcu ludzie chcą iść do domu, zjeść obiad i obejrzeć Klan. W zasadzie dziwię się, że w Wieliczce stacje są otwarte po 17.00, bo wszystko inne jest już zamknięte. :?:
Wracając do kurierów - myślałem, że usługa polega na skutecznym doręczeniu przesyłki. Jak się wybiera taki job to należałoby się dostosować do klientów. No ale pewnie się myliłem, naiwny...
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 09:03   

Ostatnio gość z UPS dostarczając mi przesyłkę o wartości ponad 2 tys. (oczywiście do pracy, bo adres domowy sobie już odpuściłem) na pytanie czy poczeka, żebym mógł przy nim rozpakować paczkę stwierdził, że nie ma czasu bo ma robotę. Paczka była oklejona firmową folią na której końskimi literami było napisane: Rozpakuj i sprawdź przesyłkę przy kurierze.

Pozwolę sobie nie skomentować tego przypadku.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 09:13   

do mnie przyjeżdżają różne firmy - DHL, UPS, DPD, TNT, Schenker.. z racji zamieszkania w Wieliczce problemu raczej nie ma, ale nieraz jak nadawałem paczkę to w niektóre miejsca w Polsce usługa nawet 24h to dla nich kłopot.. wszystko zależy od miejsca do jakiego się nadaje.. jeżeli już miałbym wybierać która firma to DHL potem TNT jeżeli przesyłka drobnicowa.. Jeżeli spedycja na paletach to Schenker.. broń boże nie wysyłajcie nic Rabenem bo u nich najczęściej zdarzają się kradzieże na magazynach..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-04-2010, 14:50   

raphalsky napisał/a:
Pewnie masz rację. Idźmy zatem za ciosem - pozamykajmy stacje benzynowe o 17.00 bo w końcu ludzie chcą iść do domu, zjeść obiad i obejrzeć Klan. W zasadzie dziwię się, że w Wieliczce stacje są otwarte po 17.00, bo wszystko inne jest już zamknięte. :?:

Wybacz, ale to już pachnie demagogią. Idąc ponownie za ciosem, dlaczego nikt w Wieliczce mnie nie ostrzyże ani nie naprawi samochodu po 17? Nie porównuj działalności całodobowej (w większości przypadków) stacji benzynowej do usług kurierskich.
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 06-04-2010, 15:13   

A siódemka ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 15:16   

Nie ma co się na kurierach wyżywać. Korzystałem z wielu firm i widzę, że wszędzie jest podobnie. kierowcy generalnie mają nieźle przykręconą śrubę, zaczynają koło 4-5 a kończą koło 18tej - przy założeniu, że trasy będą płynne, co się nanoszę też ich. Rynek przesyłek kurierskich rośnie o kilkadziesiąt procent rocznie, ale wszyscy na rynku oszczędzają ile się da - najłatwiej na kierowcach. Oczywiście nie powinno tak być, ale pretensje można raczej mieć do firm - dhlów, glsów czy innych, niż do samych kurierów...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17