Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Jaka firma kurierska w Wieliczce ?
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-04-2010, 15:19   

sierot napisał/a:
Nie porównuj działalności całodobowej (w większości przypadków) stacji benzynowej do usług kurierskich.


Działalność kurierska nie jest całodobowa?? A to dziwne co piszesz bo w takim razie zaczęło mnie interesować co robią ci ludzie idący do pracy na nocki i kto w takim razie przywiózł mi przesyłkę w okolicach godziny 20.
Nie wiem jak tam inni, ale ostatnio korzystam z usług Siódemki, która dostarcza przesyłki bezproblemowo nawet w godzinach 23-8.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 15:44   

Ja jedynie patrzę na fakty i stwierdzam, że nie mam po co zamawiać dostawy towaru do domu przez kuriera. Poprzestańmy zatem na tym, że nie jestem docelowym odbiorcą usług firm kurierskich.

No chyba, że trafię na kuriera opisanego przez nietopesha.
Ostatnio zmieniony przez raphalsky 06-04-2010, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 15:45   

hehe.. Polacy malkontenci.. w cywilizowanym świecie nawet stacje benzynowe zamykane są o 17, a w weekendy co 10 otwarta.. tyle że tam się ceni życie prywatne a u nas nie bardzo ;)

co do kurierów to nie mają oni łatwej roboty - w większości są na własnej działalności, jeżdżą swoimi samochodami a za ich zużycie to średnio im "firma" zapłaci. mają rankingi "dostarczalności" od których zależy ich premia, więc się nie dziwcie że pracując na pełnych obrotach od 6 rano to o 17 już się ludziom nie chce.. oni też mają rodziny..

poza tym jak ktoś wcześniej zauważył jest jeszcze nasz monopolista ze swoim pocztexem a oni to już nawet na przylądek rozewie do latarnika dostarczą przesyłkę..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-04-2010, 16:13   

raphalsky napisał/a:

No chyba, że trafię na kuriera opisanego przez nietopesha.


Polecam Siódemkę, zazwyczaj odbieram wszystko w godzinach dziennych, bo ktoś w domu zawsze jest, ale się raz mi zdarzyło że nie było w domu żywej duszy no i nie było problemów. Jak zapytałem czy ewentualnie późne popołudnie, czy wieczór wchodzi w grę to zaproponował mi godzinę 20, bo miał być w tym rejonie o tej godzinie.


Tsubasa napisał/a:

hehe.. Polacy malkontenci.. w cywilizowanym świecie nawet stacje benzynowe zamykane są o 17, a w weekendy co 10 otwarta.. tyle że tam się ceni życie prywatne a u nas nie bardzo ;)


No a czy ktoś kogoś zmusza do pracy ?? Chcesz pracować pracujesz - nie chcesz zmieniasz pracę. Są zmiany i nie pracujesz 24h na dobę, bo wówczas to faktycznie można się doczepić. Przychodzisz na 8h przepracujesz swoją zmianę i idziesz do domu. Praca w święta to drażliwy temat, ale jak to mądrze napisano "Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś"



Tsubasa napisał/a:

co do kurierów to nie mają oni łatwej roboty - w większości są na własnej działalności, jeżdżą swoimi samochodami a za ich zużycie to średnio im "firma" zapłaci. mają rankingi "dostarczalności" od których zależy ich premia, więc się nie dziwcie że pracując na pełnych obrotach od 6 rano to o 17 już się ludziom nie chce.. oni też mają rodziny..


Powiedz to pracodawcy który wymyślił taki system pracy a nie nam klientom, którzy chcieli by otrzymać to za co zapłacili. Mi też się wiele rzeczy nie chce, ale żeby zarobić trzeba się ogarnąć i działać odnajdując się w aktualnej rzeczywistości.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
krzysiek29
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 31
Wysłany: 06-04-2010, 16:27   

Tsubasa napisał/a:
w cywilizowanym świecie nawet stacje benzynowe zamykane są o 17, a w weekendy co 10 otwarta.. tyle że tam się ceni życie prywatne a u nas nie bardzo ;)

Zgadza sie tylko, ze w tym czasie masz dostep do stacji samoobslugowych o ktorych w Polsce tylko slyszano...
 
     
gall
Kopacz


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 3
Wysłany: 08-04-2010, 10:16   

Jak zamawiam kuriera (UPS, DHL, DPD itd.) to podaję adres firmowy - w godzinach pracy zawsze dowiozą szybko. Jak podaję adres domowy to problem trochę jest - nie codziennie kurierowi pasuje dany rewir obsługiwać popołudniem.
Najlepszym rozwiązaniem jakie ostatnio znalazłem są paczkomaty inpostu - odbieram kiedy mi pasuje ("czynne" 24h).
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-04-2010, 21:32   

gall napisał/a:

Najlepszym rozwiązaniem jakie ostatnio znalazłem są paczkomaty inpostu - odbieram kiedy mi pasuje ("czynne" 24h).


Szkoda tylko że w Wieliczce jeszcze ich nie ma :(
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gall
Kopacz


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 3
Wysłany: 09-04-2010, 08:43   

nietopesh napisał/a:
Szkoda tylko że w Wieliczce jeszcze ich nie ma :(

no niestety, ale ja zamawiam do paczkomatu na zakopiance (w miarę dobry i szybki dojazd - autem). Miejmy nadzieje że kiedyś "szafa" się pojawi na lotosie lub orlenie :)
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-04-2010, 09:12   

Piotrex napisał/a:
A siódemka ?


Oni sa w Wieliczce miedzy 12 ( najwcześniej) a 16 ( najpozniej ).

Kazdy z nas wybiera zawód, dobrowolnie nie przymuszany, dlatego sadzę że zostając kurierem trzeba sie dostosować do klienta a nie odwrotnie.
jak zastajemy awizo to zaczyna sie klopot.

Nie ważne jaka firma ( miałem juz kontakt z wieloma ) zawsze tak na prawde zalezy od kierowcy i jego podejscia.

Bywali nawet tacy co wpadali z paczkami szukali pieczatki by samemu sobie podbic list przewozowy i dalej do przodu. ( a jakieś reklamacji można było zapomnieć ) .

Firmy sa winne ze srubują im normy, ale pamiętajmy ze firmę budują ludzie wiec winni sa ludzie.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-04-2010, 20:21   

Od jakiegos czasu zawsze kurier, niezaleznie od firmy, dzwoni do mnie czy jest ktos w domu. I to sie sprawdza.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 16-04-2010, 07:50   

Panowie a cos takiego :
http://www.wysylajnajtaniej.pl/

To DHL.
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-04-2010, 08:19   

Piotrex napisał/a:
Panowie a cos takiego :
http://www.wysylajnajtaniej.pl/

To DHL.


Nie znam ... ale skoro to tylko nowa nazwa a to DHL to cos zmienia ( moze cana troszke )
to tak jak z heya ERY ...
 
     
Figusia 
Kopacz


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-04-2010, 14:46   

DHL polecam, mili dostawcy - jak trzeba to i pomogą wnieść po schodach do domu.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 20-04-2010, 16:00   

No wyslalem ostatnio kilka paczek, za paczke do 30KG wychodzi 19zl , kurier przyjezdza odbiera wszystko online , rewelka.
Ten kurier z DHL co jexdzi po Sierczej, Roznowa też jak dla mnie spoko gosć, szybki i konkretny :-)
Ja jestem mega zadowolony z tego serwisu, miałem troche obaw ale ...zupelnie nieuzasadnionych
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2010, 11:29   

To nie DHL jest dobry tylko pracownik :)
No i oby wiecej takich osób :)

To podajcie nazwiska przewoznika albo tel do niego skoro tak dobry ....
bedzie wiadomo po kogo dzwonic by wysłac :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18