Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 12:01
Jak to robią inni
Autor Wiadomość
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 13-10-2008, 21:01   

nacomito najwyższa pora na www.wieliczka.eu a nie jakieś tam jasło, jeżeli w poniedziałki nie w inne dni nie z mieszkańcami nie w internecie nie to pytam: gdzie? Wieliczka leży na soli ale gmina to 29 sołectw i 9 osiedli może 10 % żyje dzięki soli ale reszta chce gminy równo dla wszystkich. Ludzie mają tak wiele problemów, że miasto musi przejrzeć na oczy i traktować poważnie i sprawiedliwie każdą grupę społeczną w gminie Wieliczce.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-10-2008, 09:23   

pik napisał/a:
Wieliczka leży na soli ale gmina to 29 sołectw i 9 osiedli może 10 % żyje dzięki soli

Nie dzięki soli, a dzięki turystyce - a to bardzo duża różnica. O ile się nie mylę to soli się w Wieliczce już nie produkuje :-) A co do reszty masz absolutną rację.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 14-10-2008, 14:55   

Dla wyjaśnienia: solanka z wycieków nie idzie do serafy a nowa warzelnia nie produkuje ryżu a turyści zwiedzają kopalnie soli a nie cukrownie. Ja chcę dobitnie pokazać, że temat Kopalni nie jest dla przeciętnego Kowalskiego dla nas ważne jest by miasto na pierwszym miejscu miało problemy mieszkańców, nasze inwestycje a Przedsiębiorstwo Kopalnia SA traktowało jak każdy podmiot płacący podatki. Dla mnie 5 mniejszych udanych inwestycji zadowoli bardziej mieszkańców niż jedna wielka z wieloma błędami. Wybraliśmy takie władze miasta i od nich wymagajmy pracy, nie zasłaniając się Kopalnią.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 14-10-2008, 21:13   

pik brawoooooooo, tylko co dalej?????
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 15-10-2008, 08:24   

Pik - powtarzam, że masz rację, tylko co z tego skoro dla władz najważniejszy jest interes wokół Kopalni.
A o tym, że w Wieliczce się nie produkuje soli pisze sama Kopalnia na swoich stronach:
cytat:
"Katastrofa uświadomiła jednoznacznie że należy zdecydowanie przyspieszyć i zintensyfikować prace zabezpieczające kopalnię przy całkowitym zaniechaniu produkcji soli, ograniczonej jedynie do utylizacji wód zasolonych wpływających do wyrobisk."

Nazywanie utylizacji produkcją jest co najmniej "semantycznym nadużyciem".

Kopalnia żyje z turystów, a nie z soli. I co gorzej robi wszystko aby z tych turystów nikt poza kopalnią nie miał w Wieliczce korzyści - przy dużym wsparciu władz miasta.
Czy oprócz wspierania interesu Kopalni Gmina zajmuje się w jakikolwiek sposób turystyką?
Dlaczego ciągle szyb Regis straszy zamiast wypuszczać turystów w centrum miasta?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 15-10-2008, 08:31   

Przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie Rewitalizacja Miasta na lata 2007-2015. Wstęp na sesję jest wolny niech przyjdą mieszkańcy i zobaczą kto z władz przy zielonym stole pilnuje interesów Wieliczki.
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 15-10-2008, 09:59   

pik napisał/a:
Wieliczka leży na soli ale gmina to 29 sołectw i 9 osiedli może 10 % żyje dzięki soli ale reszta chce gminy równo dla wszystkich. Ludzie mają tak wiele problemów, że miasto musi przejrzeć na oczy i traktować poważnie i sprawiedliwie każdą grupę społeczną w gminie Wieliczce.


Myślę, że nawet mniej niż 10% - gdyby wziąć pod uwagę przychody gminy. Miasto ma kasę z naszych podatków ale przy jej dzieleniu kopalnia - niczym święta krowa - zawsze jest na pierwszym miejscu. Ktoś to już napisał na tym forum - kopalnia jest PRZEKLEŃSTWEM tego miasta. Cała aktywność władz gminno-miejskich sprowadza się do tego, jak by tu dogodzić kopalni.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-10-2008, 15:06   Szczawnica z solarami

Przykład kolejnego miasta, którego władze są dla mieszkańców.

Cytat:
Ostatnia prosta.
Szczawnica z solarami? Prawdopodobnie tak. By zrealizować inwestycję, miasto zaciągnie prawie trzyipółmilionową pożyczkę.


Uzdrowisko pożyczy pieniądze na program „Słoneczna Szczawnica” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Jak tłumaczą władze miasta, pozyskane środki są niezbędne, by otrzymać 4 miliony dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestycję w 64 proc. sfinansują oba fundusze. Reszta kosztów obciąży mieszkańców.Z solarowego programu w uzdrowisku zamierza skorzystać około 500 gospodarstw domowych. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku miasto ruszy z inwestycją. – Jak tylko Narodowy Fundusz podpisze umowę, rozpiszemy przetarg projektowy na instalacje słoneczne – zapewnia Jan Golba, wiceburmistrz Szczawnicy.
http://www.tygodnikpodhal...=&typ=w&id=2102
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 16-10-2008, 15:15   

nacomito napisał/a:
Przykład kolejnego miasta, którego władze są dla mieszkańców.

A tam, przesadzasz. Przeciez nasze władze też są dla mieszkańców. Każdy może podpisać lojalkę i wychwalac pod niebiosa władze. Przecież nikt nam tego nie zabrania. A jak sobie jakiś Prezes pomnik wystawi to moze i w mankiet będzie można pocałować.... :P Te freski u Franciszkanów to trzeba za szybkę wstawic , bo ludziska obślinią...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 16-10-2008, 17:09   

pik napisał/a:
Przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie Rewitalizacja Miasta na lata 2007-2015. Wstęp na sesję jest wolny niech przyjdą mieszkańcy i zobaczą kto z władz przy zielonym stole pilnuje interesów Wieliczki.


to moze podaj dokłądny termin i godzine bo podejrzeam ze sesja Rady odbedzie sie w godzinach pracy czyli koło 10 więc na ta sesje co najwyżej przyjdą bezrobotni , paru lumpow i babcie które zrobią sobie przerwe w modlitwach....
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 17-10-2008, 12:40   

dzika79 napisał/a:
to moze podaj dokłądny termin i godzine bo podejrzeam ze sesja Rady odbedzie sie w godzinach pracy czyli koło 10 więc na ta sesje co najwyżej przyjdą bezrobotni , paru lumpow i babcie które zrobią sobie przerwe w modlitwach....


Nie ma jeszcze ustalonego konkretnego terminu sesji. I nie bądź tak źle nastawiona do Rady. Obecna Rada szanuje czas pracy zarówno radnych jak i mieszkańców. Sesje odbywają się zwykle o godzinie 15.00. W wyjątkowych sytuacjach (sesje nadzwyczajne, uroczyste) obrady rozpoczynają się wcześniej, ale zdarza się to bardzo rzadko. Również komisje Rady obradują w godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje na:
http://www.wrotamalopolsk...ada/Komunikaty/
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 18-10-2008, 07:39   

żywokost napisał/a:
dzika79 napisał/a:
to moze podaj dokłądny termin i godzine bo podejrzeam ze sesja Rady odbedzie sie w godzinach pracy czyli koło 10 więc na ta sesje co najwyżej przyjdą bezrobotni , paru lumpow i babcie które zrobią sobie przerwe w modlitwach....


Nie ma jeszcze ustalonego konkretnego terminu sesji. I nie bądź tak źle nastawiona do Rady. Obecna Rada szanuje czas pracy zarówno radnych jak i mieszkańców. Sesje odbywają się zwykle o godzinie 15.00. W wyjątkowych sytuacjach (sesje nadzwyczajne, uroczyste) obrady rozpoczynają się wcześniej, ale zdarza się to bardzo rzadko. Również komisje Rady obradują w godzinach popołudniowych.

Szczegółowe informacje na:
http://www.wrotamalopolsk...ada/Komunikaty/


Pieknie to brzmi "w wyjatkowych sytuacjach" a godz 15 zawyczaj ludzie wracają z pracy zmęczeni do swoich domów.....i raczej nie w głowach im posiedzenie Rady
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 18-10-2008, 18:26   

Niech ktoś zaproponuje odpowiednią godzinę, która wszystkim będzie odpowiadać na 4 godzinną sesję (rada, sołtysi, mieszkańcy) - powodzenia. Dla zenona mam dygresją, sam widzisz, że od kopalni zależnych mieszkańców jest mniej niż 10 % to wytłumacz jak to jest że w składzie rady jest prawie 50 % pracowników Kopalni lub są z nią powiązani. Mieszkańcy potrafią narzekać rozpisywać się o powiązaniach miasta z kopalnią ale idą i głosują lub w ogóle nie głosują jak ...................... poprostu brak słów. 37 000 gmina nie ma mądrych wykształconych fachowców i mało odważnych ludzi do pracy społecznej, każdy widzi swoje ogrodzenie i głęboko ma problemy swoich sąsiadów nie mówiąc o mieszkańcach. Stawiać wymagania potrafi każdy ale od siebie niewiele ma wkładu dla ogółu. Jesteśmy tzw. chrześcijanami w 90% tylko te 90% dla przykładu ja wodę mam sąsiad niech w wiaderkach nosi ja drogę asfaltową mam ale nie odstąpię metra żeby droga była do sąsiada dalej i tak przykłady można mnożyć. Polak i świętość nie zawsze idą w parze. Zamiast narzekać podajcie realne konkrety o które można walczyć i nie zostać nazwanym oszołomem.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 18-10-2008, 21:46   

PIk spokojnie jaka 37000 gmina, nie zapominaj ze połowa młodych ludzi wyjechała za chlebem do GB Irlandii itp kto ma przyjsc na ta sesję skoro mieszkańcy w wiekszości w pogoni za pieniądzem w Polsce marzy o tym by po pracy odpocząć i nie w głowie im sesje Rady. I nie mów że 50 % Rady to kopalniani przedstwaiciele i ze sami ich wybraliśmy...a jak było za czasów Dudy...może lepiej? I tak więcej sie dzieje teraz i dajmy czas Burmistrzowi i jego podwładnym .....zrobili więcej niż WP Duda przez 8 lat ( moge sie pomylić) .

Cytuję : Stawiać wymagania potrafi każdy ale od siebie niewiele ma wkładu dla ogółu. Jesteśmy tzw. chrześcijanami w 90% tylko te 90% dla przykładu ja wodę mam sąsiad niech w wiaderkach nosi ja drogę asfaltową mam ale nie odstąpię metra żeby droga była do sąsiada dalej i tak przykłady można mnożyć.

Kiedyś ktos mi powiedział chcesz zmienic świat zacznij od siebie.....ja walcze o swoje i wygrywam pierwsze starcia.....ale ja jestem jedną z niewielu która ma czas zeby walczyc o swoje ... reszta walczy o byt pracując ...... niedługo nastepne wyboru ciekawa jestem kto wygra????? Jeśli obecna Rada to znaczy ze mieszkańcom podoba sie to co sie dzieje w mieście . I nie ważne ze 50% to Kopalnia Soli.........
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 21-10-2008, 10:17   

pik napisał/a:
37 000 gmina


Gmina Wieliczka ma około 50 000 mieszkańców!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18