Poprzedni temat «» Następny temat
Buractwo przy wyjeździe z Wieliczki - jak wyjechać
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-07-2009, 07:20   Buractwo przy wyjeździe z Wieliczki - jak wyjechać

Z coraz większym zdumieniem obserwuje sceny jakie mają miejsce przy wyjeździe z Wieliczki w stronę Krakowa. Spora liczba "cfaniaków" jadąc od miasta zjeżdża na lewy pas (przeznaczony do skrętu w ulicę Kościuszki - znaki poziome) i omijając korek skręca w prawo stronę świateł. Niektórzy sa na tyle bezczelni, że omijając korek wyjeżdżaja na lewy (jeszcze przeciwległy pas ruchu) na wysokości Orlenu, zajeżdżając chamsko drogę jadącym z przeciwka. Takie zachowanie powoduje z kolei nerwówkę u czekających u wylotu z Kościuszki, którzy za wszelką cenę chcą opuścic skrzyżowanie i przejeżdżaja na druga stronę czasem parami, czasem trójkami, co powoduje chaos na początku dwóch krótkich pasaów przed światłami. Tak sobie myślę że może warto by postawić na pasach wysokie krawężniki (15 cm wystarczy) aż do świateł i umozliwić jednoczesny przejazd przez skrzyżowanie pojazdom z miasta i z Kościuszki i uniemożliwić skręt z lewego pas z miasta w strone świateł.
 
     
memento_mori
Gość
Wysłany: 21-07-2009, 08:09   

Jest znacznie lepszy sposob na okielzanie temperamentu kierowcow.
Wystarczy zainstalowac kamere z ciaglym nagrywaniem obrazu i skierowac ja na wlasciwe miejsce.
Pod wieczor mozna juz wysylac "zaproszenia" i liczyc kolosalne zyski dla budzetu miasta.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 21-07-2009, 09:02   

Ja jezdze teraz zawsze objazdem i wyskakuje na swiatłach ponizej Oazy i jest spokuj. :-)
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-07-2009, 09:32   

Obawiam się, że do czasu przebudowy tego skrzyżowania nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Ale to tylko moje przypuszczenia...
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-07-2009, 16:17   

już kiedyś tutaj pisaliśmy o tym skrzyżowaniu, były nawet linki do programu na tvp3.. poszukajcie
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
gonzo 
Gwarek


Osiedle: Piłsudskiego
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 22-07-2009, 08:33   

Proponuję konkurs fotograficzny na najdorodniejszego "buraka".
Stanąć na skrzyżowaniu zrobic fotkę takiego cwaniaka i zamieścić na forum. A niech się wstydzi.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 22-07-2009, 11:55   

gonzo napisał/a:
Stanąć na skrzyżowaniu zrobic fotkę takiego cwaniaka i zamieścić na forum. A niech się wstydzi.


Dobry pomysł :diabel:
 
     
Asci13 
Kopacz


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 53
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-07-2009, 12:24   

Codziennie rano wyjeżdżam z ul. Kościuszki do Krakowa do pracy przez to nieszczęsne skrzyżowanie. To co się tam dzieje woła o pomstę do nieba. Chamstwo niektórych kierowców przekracza wszelkie granice. Dlaczego nigdy tam nie ma radiowozu? Kasowaliby nieustająco, zarobiliby na tym nieźle.
Zresztą, podobne cwaniakowanie obserwuję wracając do Wieliczki popołudniami, kiedy to przy wjeździe tworzy się korek już przed stacją BP. Specjalnie się przyglądam - jest wielu takich chamów, którzy zjeżdżają niby na stację, przejeżdząją nie zwalniając przez jej teren i wciskają się spowrotem na pas wiodący do centrum Wieliczki. Ile zaoczszędzą - 1 minutę? Cóz - nie wiem czy mi to admini wyiksują ale dla mnie to jest chołota i swołocz.

Kotś wspomniał o przebudowie - są jakieś plany? Konkretne? Gdzie szukać?

Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-07-2009, 13:10   

ja nie wykasuję bo myślę dokładnie tak samo jak i Ty ;)

a z przebudową skrzyżowania ja bym się wstrzymał do otwarcia A4 do szarowa, bo może się okazać że właśnie te wioskowe cwaniaki będą sobie a4 na swoje wioski jeździć..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 23-07-2009, 22:59   

Kiedyś tutaj o tym pisaliśmy ale ktoś zmącił temat jakimiś wyścigami (admin chyba urlopował ;) ) :
http://www.wieliczka24.in...ow-vt774,45.htm
Zgadzam się z Asci13. Buraki psują nam zdrowie.
Codziennie stoję puszczając wjeżdżających z Krakowa a w tym czasie buraki z lewego pasa od W-ki zajmują miejsce na które mógłbym wjechać. I tak z 5min. czasami.
Co do wjazdu do W-ki to biorę ciągłą z pobocza między koła i nie puszczam. Chamstwo trzeba chamstwem zwalczać. Twardym trza być nie miętkim :diabel:
 
     
Asci13 
Kopacz


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 53
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2009, 08:14   

Prawda, prawda - ale zanim dojadę do tego miejsca gdzie mogę ciągłą między koła, to widok kilkunastu buraków przyspieszających przez stację tak mi adrenalinę podnosi, że wkurzona na maksa do domu dojeżdżam.
Oni są szkodliwi dla zdrowia ;) Może by jaki oprysk, środki chwastobójcze, albo co.......
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 24-07-2009, 10:04   

bondo napisał/a:
Codziennie stoję puszczając wjeżdżających z Krakowa a w tym czasie buraki z lewego pasa od W-ki zajmują miejsce na które mógłbym wjechać. I tak z 5min. czasami.


Zgadzając się co do buractwa które z LEWEGO pasa ul.Krakowskiej wjeżdża na lewy pas łącznika do E40 odnoszę wrażenie że jest tu jednak pewien konflikt interesów pomiędzy tymi, którzy wjeżdżają z Krakowskiej a tymi którzy jadą od Kościuszki. Jadąc Krakowską PRAWYM pasem po skręcie w prawo w ów łącznik mam do dyspozycji oba pasy łącznika a nie tylko prawy. I dla mnie irytujące jest, że kierowcy jadący właśnie od Krakowskiej w zdecydowanej większości wjeżdżają tylko na prawy pas łącznika lewy zostawiając wolny (rozumiem, że dla znajomych, którzy jadą z Kościuszki) :) .
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2009, 10:22   

Do tego dochodzi sytuacja z busem, miałem sytuację, stał na przystanku, więc zjechałem na lewy, aby go ominąć, ten w tym momencie bez lewego kierunkowskazu ruszył z przystanku z kopyta blokując mi już powrót na prawy pas. Więc z musu dojechałem lewym.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 24-07-2009, 11:58   

pablo napisał/a:
Do tego dochodzi sytuacja z busem


Tak jak zaszkodzisz niekiedy jakiemus to az do Krakowa beda sobie namierzac przez CB takiego delikwenta, sam kiedys bylem swiadkiem jak pozniej zajezdzali gosciowi droge bo on cos tam przeskrobał :-)

Wystarczy postawic murek albo inna przeszkode i po problemie
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2009, 17:26   

Cytat:
Wystarczy postawic murek albo inna przeszkode i po problemie

Zły pomysł.
Nie ma zatoczki na busa, bus zatrzymuje więc cały korek, mogą przejść nawet jedno lub dwa zielone, jak stanie 3-4 busy pod rząd, a tam to się zdarza.
Murek i tak musiałbyś przerwać na skrzyżowaniu, bo musisz zrobić miejsce dla tych z Kościuszki, więc i tak możesz jechać lewym i na skrzyżowaniu wbić się w prawo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 18