Poprzedni temat «» Następny temat
Internet z Cyberii
Autor Wiadomość
Juzo
Gość
Wysłany: 06-03-2007, 23:04   Internet z Cyberii

Witam,

Niedawno przeprowadziłem się do bloku nr 10 przy Os. Szymanowskiego. Poprzedni właściciel mieszkania miał założony internet z Cyberii i jak na razie jestem na "tygodniowym okresie próbnym" za free :D
Chodzi toto całkiem nieźle, zastanawiam się więc nad podpisaniem z nimi umowy na stałe (40 pln/mies.)

Wcześniej, chciałbym się jednaK Was drodzy forumowicze zapytać jak wygląda awaryjność tego łącza i ew. transfery (niby jestem na okresie próbnym i intensywnie testuje łącze, ale nie wiadomo co się stanie po podpisaniu umowy ;) )
Wszelkie inne uwagi mile widziane (jako alternatywę rozważam UPC + chello - neo odpada )

pozdrawiam,
W.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 23:20   

to bierz UPC...

Cyberia to zlom... transfer to masz fajny ale na probnym okresie ;)
kogo bym sie nie spytal ze znajomych, a troche ludzi ma internet z Cyberii to wszyscy maja go powoli dosc...

a dlaczego neostrada odpada??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jacekrys 
Warzelnik



Osiedle: os.Szymanowskego
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 06-03-2007, 23:25   Re: Internet z Cyberii

ja mam od dwoch lat neta z cyberii i jakos nie narzekam, poza pojedynczymi wpadkami dziala normalnie i bez zarzutu, goscie sa spoko i zawsze cos poradza, moza sie z nimi dogadac no i serwis jest na miejscu, nawet w niedziele czy swieta, osobiscie polecam


Pozdro.
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 23:32   

Tsubasa napisał/a:
to bierz UPC...


Cenowo wypadają gorzej. Szczególnie, że częściej siedzę przed kompem niż coś oglądam w TV :)

Tsubasa napisał/a:

transfer to masz fajny ale na probnym okresie ;)


Właściwie nic nie ryzykuje. Umowę mogę zawsze rozwiązać (nawet nie ma okresu wypowiedzenia).

Tsubasa napisał/a:

a dlaczego neostrada odpada??


Cena gra rolę :) Poza tym nie mam podłączonego telefonu stacjonarnego (i nie zamierzam).

pozdrawiam,
w.

PS.
1. Jakich programów p2p używacie w Cyberii (i jakie transfery uzyskujecie)?
2. Czy jest jakaś strona użytkowników tej sieci?
3. Czy jest jakiś lokalny hub dc++ lub ftp lub coś w ten deseń, dostępny tylko dla użytkowników sieci?
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 23:42   

w Wieliczce przerabialem juz Cyberie (dlatego nie polecam chyba ze przez ostatnie lata cos sie zmienilo), Zeto (tez kiszka, wogole goscie to byli jacys dziwni bo wystarczylo ze mala burza byla a oni acces pointa wylaczali)... teraz mam neostrade 1mb i jestem mega zadowolony ;) (jako router mam liveboxa) i internet bez kabli w calym domu + w ogrodku na lato ;)

a ta cyberia to dalej internet bezprzewodowy czy w kable w koncu tez zainwestowali??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pan.prorok 
Kopacz


Osiedle: Sienkiewicza
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 9
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-03-2007, 07:01   

Tsubasa napisał/a:
jako router mam liveboxa


to masz mega szczęście, że działa Ci bezproblemowo, albo mega małe wymagania, że nie zauważyłeś jego awaryjności, w 1/2 tych routerów nie działa CLI, nie wspominając już o ich zawieszkach, wymieniłem już 4 sztuki i każda miała coś wadliwego, najbardziej rozbawiło mnie jak pani w punkcie przyjęć wadliwego sprzętu zapytała: "a może domontuje pan sobie antenkę, wiem, że część użytkowników tak robi i potem im działa" zapomniała tylko dodać, że po takim "upgrejdzie" walniętego towaru już nie wymienia się ;) no ale zakładając, iż każdy ma wykształcenie tele-informatyczne to w sumie nie miała obowiązku o tym informować, poza tym małym detalem zgadzam się z twoim poglądem o neo, sam mam ją już kilka lat i jestem zadowolony, z tym, że jeśli router, to nie livebox, lecz coś innego :)
_________________
ortograficzne szwadrony śmierci :P
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-03-2007, 08:23   

no to u mnie nic sie nie wiesza a liveboxa mam od grudnia...

z tym ze ja nie mam ogromnych wymagan co do internetu ;) wlaczam laptopa i ma dzialac :)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 07-03-2007, 08:45   Re: Internet z Cyberii

jacekrys napisał/a:
ja mam od dwoch lat neta z cyberii i jakos nie narzekam, poza pojedynczymi wpadkami dziala normalnie i bez zarzutu, goscie sa spoko i zawsze cos poradza, moza sie z nimi dogadac no i serwis jest na miejscu, nawet w niedziele czy swieta, osobiscie polecam Pozdro.

Potwierdzam i także polecam Cyberię. W listopadzie im coś walnęło na Szymanowskiego, przysłali list z przeprosinami i tytułem zadośćuczynienia zrzekli się grudniowej opłaty. Od początku roku ostro ich gnębiłem bo obiecywali poprawę i od jakiegoś miesiąca ta poprawa faktycznie jest. NIestety obce mi są kwestie teleinformatyczne :P i powiem tylko że czasami zwalnia i się dławi. Czasami też jest awaria - ale po zgłoszeniu szybciutko naprawiają :one:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Asia
Gość
Wysłany: 07-03-2007, 12:42   

bylo kiepsko, zwlaszcza koncem roku ale teraz juz hula

tyle ze ja mam problem innej natury z Cyberia, notorycznie nie przesylaja mi faktur, w zeszlym roku podatkowym po kilku telefonach zrobilam awanture ale to nic nie pomoglo, znow nie mam faktur...
 
     
small79
Kopacz


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2
Wysłany: 08-03-2007, 00:26   

Witam

Wszystkich do niedawna jak mieszkalem na szymanowskiego 10 to uzytkowalem sobie cyberie i bylo ok. Mieli wpadki ale po telefonie szybko dzialali a bylem upierdliwy :) Teraz nie wiem jak dziala ale mysle ze moglo sie zmienic na lepsze. Do kolegi juzo jak ci sie mieszka na tym osiedlu jako nowy mieszkaniec??
 
     
jacekrys 
Warzelnik



Osiedle: os.Szymanowskego
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 08-03-2007, 10:20   

Ja tez nie mam faktur z tego powodu ze chodze do nich osobiscie i place na ich blankietach, pozatym na koniec roku trzeba isc i odebrac od nich roczna fakture za uslugi internetowe, jako sami od siebie nie wystawiaja nic takiego, mysle ze gdyby sie poszlo co miesiac i powiedzialo ze sie chce fakture to nie byloby zadnego problemu ale jak mowie, odbior osobisty. pzdr.
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-03-2007, 14:35   

small79 napisał/a:
Do kolegi juzo jak ci sie mieszka na tym osiedlu jako nowy mieszkaniec??


A całkiem w porzadku. Mieszkam w ostatniej klatce :) Przez większość dnia mnie wprawdzie nie ma (praca :( ) ale jak wracam to całkiem pozytywnie. Wprawdzie obawiałem się wiatrów od strony wysypiska, ale nie jest źle (kiedyś podobno było o wiele gorzej). Na plus: widok z okna mam po prostu cudowny :D

Pozdro,
Juzo

PS. Umowa z Cyberią podpisana :D Ostatecznie nie mają okresu wypowiedzenia i mogę to zrobić z dnia na dzień...
 
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-03-2007, 22:54   

Ja mam internet z Cyberii i śmiga wyśmienicie cena jak za taką usługe nie jest wygórowana.
Osobiście gorąco polecam.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 09-03-2007, 06:43   p2p

Kiedyś slyszałem, że Cyberia nakłada na porty obsługujące P2P jakieś blokady. Mimo, że www działa świetnie to p2p się dławi. Czy to możliwe, czy to prawda, ktoś coś wie?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2007, 06:49   

Znajac zycie maja polozone QOS ( Quality of Services ) i pierwszenstwo ma WWW.
Pozatem malo kto z osiedli ciagnie WWW i poprostu routery nie wytrzymuja ruchu UDP w czasie gdy ruch TCP jest na poziomie 20-30 % obciazenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16