Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
20-02-2010, 19:38
Gdzie w Pawlikowicach?
Autor Wiadomość
nowy
Gość
Wysłany: 20-02-2010, 10:59   Gdzie w Pawlikowicach?

info z Dziennika Polskiego

Groźny wypadek, w którym ranna została 45 -letnia mieszkanka powiatu wielickiego miał miejsce w Pawlikowicach.
- Kobieta wysiadła z samochodu, zamierzała przejść przez jezdnię i wtargnęła bezpośrednio pod nadjeżdżający od strony Mietniowa samochód marki Honda. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala -


trochę mnie zaniepokoiła ta wiadomość
zaniedługo będę tu mieszkać i wolę wiedzieć...
gdzie jest to się wydarzyło?
czy to jakieś szczególnie niebezpieczne miejsce?
podejrzewam, że są tu ludzie z Pawlikowic - proszę o jakieś info na ten temat
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-02-2010, 11:33   

A czy tam, gdzie teraz mieszkasz, nie zdarzył się nigdy wypadek? Może wybuchł komuś gaz, pękła rura z wodą, dach zawalił się od śniegu albo chociaż ktoś złamał kończynę na śliskiej nawierzchni? Czy jeden incydent drogowy (zakładam, że wydarzył się w okolicy kościoła lub cmentarza, skoro mowa o Mietniowie) ma przyprawiać o uczucie strachu przed każdym nadjeżdżającym pojazdem? Bez przesady. Ale oprócz szalejących Hond i VW Golfów warto zwracać także uwagę na czerwoną Skodę Fabię.

Zdradź, w którym dokładnie miejscu zamierzasz zamieszkać, a my podamy listę niebezpieczeństw dla tego rejonu ;) Może Osiedle Nad Strumykiem?
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-02-2010, 16:52   

Te skody coś w sobie mają. Po lekarce jeździ świr, przedtem favoritką, teraz felką (zakładam, że ten sam miłośnik skód), ostatnio jak wyleciał na śniegu na ręcznym z podporządkowanej, to dobrze, że jeszcze nie byłem na skrzyżowaniu...
 
     
nowy
Gość
Wysłany: 20-02-2010, 17:07   

sierot napisał/a:
A czy tam, gdzie teraz mieszkasz, nie zdarzył się nigdy wypadek?


żeby kogoś trzasnęło w czasie przechodzenia przez jezdnię to nie, zresztą nie w tym rzecz żeby się bać, tylko żeby wiedzieć gdzie jest niebezpiecznie, jeśli wiem, to np. uczulę dzieciaki na to miejsce i sam będę tam ostrożniejszy

sierot napisał/a:
incydent drogowy wydarzył się w okolicy kościoła lub cmentarza, skoro mowa o Mietniowie


czy chodzi o kościół i cmentarz w Pawlikowicach? tam już byłem i nie kojarzę drogi od Mietniowa?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-02-2010, 17:36   

pablo napisał/a:
Te skody coś w sobie mają. Po lekarce jeździ świr, przedtem favoritką, teraz felką (zakładam, że ten sam miłośnik skód), ostatnio jak wyleciał na śniegu na ręcznym z podporządkowanej, to dobrze, że jeszcze nie byłem na skrzyżowaniu...



nie przypominam sobie żeby sierot miał wcześniej favoritkę :diabel2: ale kto wie :diabel2:

Feralne spotkanie miało miejsce na rozwidleniu Pawlikowice - Mietniów jadąc od Rożnowej jak wieść lokalna niesie.

Czy to miejsce jest szczególnie niebezpieczne?? Jakoś nie jestem o tym przekonany. Miejsce jak każde inne.
No chyba że ktoś uważa się za świętą krowę, to może tu wystąpić w przyszłości pewien konflikt interesów.
Na lokalnej drodze jak dzieciaki wtargną pod auto w związku z brakiem zachowania czujności to skutki będą podobne. To zdarzenie mogło się wydarzyć dosłownie wszędzie.

nowy napisał/a:

sierot napisał/a:
incydent drogowy wydarzył się w okolicy kościoła lub cmentarza, skoro mowa o Mietniowie


czy chodzi o kościół i cmentarz w Pawlikowicach? tam już byłem i nie kojarzę drogi od Mietniowa?


No a tu cię zawstydzę niczym turbodymomen twierdząc iż jest droga od Cmentarza do Mietniowa prowadząca przez pola. Nawet asfalt tam jest położony.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-02-2010, 19:28   

nowy napisał/a:
żeby kogoś trzasnęło w czasie przechodzenia przez jezdnię to nie, zresztą nie w tym rzecz żeby się bać, tylko żeby wiedzieć gdzie jest niebezpiecznie, jeśli wiem, to np. uczulę dzieciaki na to miejsce i sam będę tam ostrożniejszy

Nie ma u nas miejsc szczególnie niebezpiecznych. Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Ponawiam pytanie o miejsce przyszłego zamieszkania.

nietopesh napisał/a:
Feralne spotkanie miało miejsce na rozwidleniu Pawlikowice - Mietniów jadąc od Rożnowej jak wieść lokalna niesie.

Czyli tam, gdzie jadąc od dołu w stronę Mietniowa/Chorągwicy należy użyć lewego kierunkowskazu, zaś prosto... nie sygnalizować manewru. To tak dla przypomnienia Szanownym Kierowcom.
 
 
     
Gubernator Majorki
Gość
Wysłany: 20-02-2010, 19:41   

pablo napisał/a:
Te skody coś w sobie mają. Po lekarce jeździ świr, przedtem favoritką, teraz felką (zakładam, że ten sam miłośnik skód), ostatnio jak wyleciał na śniegu na ręcznym z podporządkowanej, to dobrze, że jeszcze nie byłem na skrzyżowaniu...


To straszne co piszesz. Z zapartym tchem czytałem to co napisałeś. Strasznie się cieszę, że wyszedłeś z tego bez szwanku.

P.S
Nawet teraz jak o tym myślę ciarki przechodzą mi po plecach.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2010, 10:49   

Uderz w stół...

Tak, wąskie uliczki osiedla, gdzie chodzą dzieciaki, nie są stworzone do ćwiczenia piruetów. Tylko jak się coś stanie to później takie cwaniaczki są takie malutkie, bo ja nie wiedziałem, bo ja nie myślałem...

Niestety na głupotę nie ma lekarstwa.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2010, 15:41   

też mnie ten kolo trochę denerwuje no ale cóż. fantazja go ponosi ;) najgorzej będzie jak faktycznie coś się stanie no ale nie wywołujmy z lasu wilka..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2010, 22:36   

Natomiast jak ktoś chce poćwiczyć, to słyszałem, że fajne są tereny wokół Rybitw, jest wiele miejsc przemysłowych które po 17 zamierają, nie ma tam ludzi, więc spokojnie można poszaleć.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 21-02-2010, 23:08   

Cytat:
zaniedługo będę tu mieszkać i wolę wiedzieć...


Na tym przemiłym osiedlu obok tej rzeczki ?
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 21-02-2010, 23:22   

pablo napisał/a:
Te skody coś w sobie mają.

Jak siadam za kierownicą swojej to tak mnie rozpala czasami...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17