Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
23-07-2012, 10:41
Firma Luk-sat oszukuje !
Autor Wiadomość
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2012, 10:40   Firma Luk-sat oszukuje !

Miałem niemiłą przyjemność skorzystać z usług tej firmy, mają przedstawicielstwo "N" na ul.Goliana sprzedają sprzęt i świadczą usługi montażu telewizji satelitarnej.
Nie dość, że za montaż skasowali mnie ponad 200 zł w tym tylko 12m kabla i 2 wtyczki do tego uszkodzili mi elewacje.... do tego nie dostałem rachunku za montaż, a gdy zapytałem to był niezbyt miły uśmieszek ... .Gdyby nie koniec po dwóch dniach wystąpiły zaniki sygnału, zgłosiłem czekałem prawie tydzień by z łaską przyjechał gość i poprawił, oczywiście byłem 2 razy upominać się osobiście by Wać Pan nie zapomniał. Przy okazji drugich odwiedzić napotkałem małą aferę innego klienta, więc moja sytuacja nie jest jedyna.
Nie wiecie gdzie takie coś można zgłosić, że nie dostałem rachunku za usługę?
Myślę, że trzeba zrobić porządek z takimi osobami.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 23-07-2012, 10:44   Re: Firma Luk-sat oszukuje !

guzik napisał/a:
skasowali mnie ponad 200 zł


I zapłaciłeś :zdziw: Jeśli wymagasz rachunku to nie płać póki go nie dostaniesz - prosta zasada.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 23-07-2012, 10:44   

Urzad Skarbowy?
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2012, 12:11   

No zapłaciłem co miałem zrobić Euro było... jednak do dziś mi nie daje to spokoju, a gdzie w Urzędzie Skarbowym ? Dziennik podawczy (pismo) ?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-07-2012, 13:52   

jeżeli poprawnie ustawili kąty na antenie to polepszysz sygnał minimalnie przestawiając sam konwerter.. przekręć delikatnie w lewo bądź w prawo i obserwuj wskaźnik sygnału w menu dekodera..

ale cena jak za montaż to kosmiczna ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-07-2012, 14:21   

guzik napisał/a:
Dziennik podawczy (pismo)
Wystarczy. Urzad reaguje na kazda informacje, takze anonimowa. Tylko czy powinienes? Z jednej strony tak, prawo, podatki itp. Z drugiej moze masz taniej o podatek a panstwo uczciwe wobec obywateli tez nie jest. Co do ceny nie wypowiadam sie bo nie wiem co dokladnie Ci robili ale u mnie byla sama wymiana konwertera i wydawalo mi sie, ze sporo tamze zaplacilem.
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 23-07-2012, 17:50   

skoro gość z Tobą pogrywał, to nie zastanawiaj się tylko zgłoś do urzędu skarbowego :569:
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 23-07-2012, 22:40   

Kara za niewydanie paragonu fiskalnego to 10 tys. zl.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 24-07-2012, 08:13   

Pan Łukasz świadczy od lat usługi, wcześniej jeszcze w punkcie na Sikorskiego. Co do fachowości raczej brak zastrzeżeń, ale jego stosunek do klienta budzi wiele wątpliwości
 
     
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-07-2012, 09:11   

W takim razie złożę pismo w tym tygodniu w US.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 24-07-2012, 13:50   

guzik napisał/a:
W takim razie złożę pismo w tym tygodniu w US.


Złóż. Ponieważ jednak, jak sam przyznałeś, zgodziłeś się na to, a wątpliwości naszły Cię z opóźnieniem (bo się Euro skończyło) to być może US uzna, że odsetkami od kary, która winna być wymierzona dwa miesiące wcześniej, należy obciążyć sprawiedliwie obie strony, czyli w połowie Ciebie :D .
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 24-07-2012, 17:21   

Moment, nie popełnił wykroczenia ten kto był usługobiorcą tylko ten kto jest usługodawcą i nie wystawił paragonu lub faktury. Jest to wykroczenie skarbowe karane min. 150zł mandatem
_________________
Asia
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-07-2012, 20:27   

guzik napisał/a:
W takim razie złożę pismo
Ale jeszcze raz to przemysl. Czy jestes pewny, ze wiesz kto Ci robil montaz. Moze to nie ta firma a monter, ktory nie ma firmy i osiaga tylko dochod zwolniony z opodatkowania. A moze firma ale bez kasy fiskalnej wiec wystawiajaca fakture na zadanie. Zadales? Masz swiadka? A moze w ogole u Ciebie nikt nie byl? Czasem proste sprawy nie sa takie proste jak wygladaja na poczatku.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-07-2012, 21:18   

Nie bądź jeleń weź paragon
Cytat:
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce informuje, iż dnia 1 lipca 2012 roku, w miejscowościach turystycznych w całej Polsce, rozpocznie się kolejna akcja Ministerstwa Finansów „Weź paragon”. Podczas akcji prowadzona będzie kampania informacyjno-edukacyjna oraz kontrole ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych. Akcja będzie przeprowadzona w całym kraju ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości wypoczynkowych. Według ministerstwa, doświadczenia z ubiegłych lat pokazały, że akcja „Weź paragon” zyskuje coraz większe poparcie społeczne - zarówno wśród uczciwych przedsiębiorców, jak i samych konsumentów. Celem akcji „Weź paragon” jest wzmocnienie świadomości społecznej i wiedzy o tym, że paragon to z jednej strony dowód potrzebny do reklamacji, a z drugiej – potwierdza uczciwe rozliczanie się ze wspólnym budżetem. W akcji wezmą udział zarówno urzędy skarbowe, jak i urzędy kontroli skarbowej, a jej zakończenie zaplanowano na ostatni dzień letnich wakacji. Pamiętać należy, że osoba biorąca paragon:
    - ułatwia sobie złożenie reklamacji;
    - ma możliwość porównania cen;
    - wspiera uczciwą konkurencję;
    - ma pewność, że nie została oszukana;
    - zmniejsza szarą strefę.
źródło: http://www.wieliczka.eu/p...ez_paragon.html
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 24-07-2012, 22:01   

Nie bądź kornik, chroń drzewa. I tak już dużo ich wyrżnięto aby zamienić je w nikomu nie potrzebne paragony. :D
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17