Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe opłaty rodziców
Autor Wiadomość
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 05-10-2011, 06:04   

nacomito napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
w gimnazjum jest odrebna skladka rodzicow na ochrone wnioskuje, ze szkola nie ma obowiazku zapewnienia bezpieczenstwa uczniom.


Wierzyć mi się nie chce że za dodatkową "ochronę" płacą rodzice.

W szkole pdst nr 2 dzieci przynoszą mydło papier toaletowy ręczniki papierowe, bo szkoła nie ma funduszy na tego typu zakupy. To jest jakiś absurd !!!

Ciekawe czy w wszystkich szkołach panują takie obyczaje, co na to wydział edukacji ???
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-10-2011, 09:40   

Cytat:
Wierzyć mi się nie chce że za dodatkową "ochronę" płacą rodzice.

Tak jest. I kasa ta jest bezwzględnie ściągana.
W pierwszym momencie troszkę na to zagotowałem - nie uznaję tych pseudoobowiązkowych składek na radę rodziców czy ubezpieczenie. Ale po zastanowieniu się, temat odpuściłem.
Bo niby dyrektor ma zapewnić bezpieczeństwo, ale jak to się skończy, wiadomo. A trochę opowieści o gimnazjum sprzed czasu, gdy zatrudniono ochroniarza słyszałem. Faktycznie jest spokój. Więc wydaje się, ze te 7zł mies jest do przeżycia (choć jak zliczyć wszystkie dzieci, to wydaje się trochę dużo).

Na tle cen podręczników w 'bezpłatnych szkołach' czy 'bezpłatnej' służby zdrowia, to i tak przyzwoita cena.
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 05-10-2011, 13:39   

Widzisz masz 100% racji, 7zł miesięcznie spokój ducha i czyste sumienie.
Kwota pojawia się gdy ktoś ma np 3 dzieci w gimnazjum to już 21zł.
Nadejdzie wreszcie moment że rodzice na zebraniu zostaną powiadomieni że jeśli będą płacić za sprzątanie szkoły będzie czysto, jeśli będą płacić za ogrzewanie będzie ciepło :029:
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-10-2011, 17:09   

a czy ktoś widział rozliczenia tych pieniędzy?
u nas w szkole, mama jednego z uczniów w klasie syna wzięła się za sprawdzanie kasy za tzw. komitet rodzicielski i włos jej się na głowie zjeżył... od tego czasu np. nasza klasa zamiast składać się, umawiała się na kupno konkretnych rzeczy...
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-10-2011, 21:22   

pablo napisał/a:
7zł mies


7 zł razy 500 dzieci = 3 500 zł. Minimalna płaca to 1 500 PLN. Nie sądzę, że dają dziadkowi więcej.
2 000 zł zysk firmy przed opodatkowaniem...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-10-2011, 22:59   

Cytat:
komitet rodzicielski i włos jej się na głowie zjeżył..

dlatego od paru lat nie płacę w żadnej szkole na komitet, totalnie poza kontrolą
podobnie jak ubezpieczenie, które jest wymuszane na rodzicach
płacę jedynie na klasowe, bo tutaj widać na co to idzie (materiały do klasy, kwiaty, opłatek etc.) oraz ochronę w gimnazjum

Cytat:
7 zł razy 500 dzieci = 3 500 zł. Minimalna płaca to 1 500 PLN. Nie sądzę, że dają dziadkowi więcej.
2 000 zł zysk firmy przed opodatkowaniem...

pytanie jaka jest ściągalność z rodziców
sam wiesz, że teoretyczny zarobek, a praktyczny to 2 różne rzeczy
aczkolwiek byłoby miło widzieć jakieś rozliczenie
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 06-10-2011, 06:38   

Słuchajcie wszyscy macie rację, jak się przeciwstawić pani dyrektor i wszystkim wokół???
Przecież potem będą odgrywać się na dziecku, które jest nic nie winne
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 06-10-2011, 07:26   

pablo napisał/a:
podobnie jak ubezpieczenie, które jest wymuszane na rodzicach

czyli zostawiasz dziecko bez ubezpieczenia? chyba, że ubezpieczasz indywidualnie?

paweltxt napisał/a:
jak się przeciwstawić pani dyrektor i wszystkim wokół???

jak masz podejrzenie nieprawidłowości to zgłoś do odpowiednich instytucji/organów.
jak tylko mówisz bo mówisz to przepisz do prywatnej szkoły
 
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 06-10-2011, 08:26   

Witam.
Nie wiem dlaczego temat szkoły jest w wątku "straż miejska",
ale
1. Od 5 lat zbieramy w gimnazjum na radę rodziców (40 zł. jak ma się jedno dziecko w gimnazjum, 20 zł. jak ma się dwoje dzieci w gimnazjum i O zł. przy trójce dzieci i więcej) pieniądze są przeznaczane np. na dofinansowanie dwyjazdu dzieci mających trudną sytuację materialną (zgłaszane przez wychowawcę i radę klasową - pisemnie), nagrody dla uczniów, itd na koniec roku wszystko się zeruje.
2. Na ochronę po 7 zł - to rodzice większością 5 lat temu zdecydowali o podpisaniu umowy z firmą ochraniarską i nie jest to jakiś tam "dziadek" tylko dwóch panów ochrony i nie mają być grupą antyterrorystyczna tylko osobami wzbudzającymi respekt.
3. Zbiera się na klasowe rocznie około 40 - 50 zł rocznie - zbierają to trójki klasowe
4. Zbierane jest po 40 zł na ubezpieczenie
Suma to około 200 złotych na rok na jednego ucznia jeśli mówimy o bezpłatnej szkole to fikcja.
paweltxt napisał/a:
Słuchajcie wszyscy macie rację, jak się przeciwstawić pani dyrektor i wszystkim wokół???
Przecież potem będą odgrywać się na dziecku, które jest nic nie winne

Co do konsekwencji, na terenie jednej ze szkół była otwarta studzienka trzy krotnie wzywałem straż miejską po trzecim razie kiedy był mandat studzienka została naprawiona.
Wracając do rady rodziców, jest to poświęcenie swojego czasu kosztem rodziny, do tej pory rodzice boją się odezwać w szkole ale nie boją się komentować i narzekać.
Jak moderator utworzy wątek na temat szkół to wypowiem się nie tylko jako rodzic ale również jako radny.
Pozdrawiam.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-10-2011, 08:30   

jest taki wątek:

http://www.wieliczka24.in...swiata-vf33.htm

zapraszamy do otwarcia dyskusji ;) samemu tez można temat założyć
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-10-2011, 08:33   

Piotr Ptak napisał/a:
wątek na temat szkół
Np taki? http://www.wieliczka24.in...light=gimnazjum
Wszystko prawda i komitet rodzicielski wlasnie tak dziala. Ja uwazam tylko, ze szkola powinna byc bezpieczna i to nalezy do jej obowiazkow. Jesli sobie nie radzi to nalezy znalezc przyczyne a nie przekladac odpowiedzialnosc na rodzicow.
Za chwile ktos zarzada skladki na ochrone w miescie bo straz i policja tez sobie nie radza i co? mieszkancy zatrudnia firme ochroniarska?
Posty do przeniesienia.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-10-2011, 10:13   

No to dla porządku przenieśmy wątek tutaj.
Cytat:
Od 5 lat zbieramy w gimnazjum na radę rodziców (40 zł. jak ma się jedno dziecko w gimnazjum, 20 zł. jak ma się dwoje dzieci w gimnazjum i O zł. przy trójce dzieci i więcej) pieniądze są przeznaczane np. na dofinansowanie dwyjazdu dzieci mających trudną sytuację materialną (zgłaszane przez wychowawcę i radę klasową - pisemnie), nagrody dla uczniów, itd na koniec roku wszystko się zeruje.

Może w gimnazjum działa to dobrze, ja jeszcze mam złe doświadczenia z podstawówki, wtedy powiedziałem nigdy więcej. Tym bardziej, że rodzice już naprawdę są dojeni ze wszystkich stron.

Cytat:
na dofinansowanie dwyjazdu dzieci

Może lepiej by było, gdyby te wyjazdy były tańsze. Dla wielu osób wydatek 300-400zł to sporo. Szczególnie jak dzieci więcej. Nie wiem czemu za moich czasów wycieczka mogła pojechać w góry, pomieszkać w schronisku w 20 osób pokoju (ile było frajdy), a teraz musi to być prawie hotel z 3 osobowymi pokojami i łazienką, zorganizowany przez zewnętrzną firmę. I gonitwa cały dzień z przewodnikiem, gdzie dzieciom i tak wszystko za chwile się miesza i czują się jak stado poganianych owiec. I nie zauważyłem by tutaj było to ciśnienie ze strony uczniów, a raczej jednak nauczycieli.

Przykładowo pamiętam jak w sp3 koleżanka zaproponowała 3 dniową wycieczkę z noclegiem u księży z fajnymi atrakcjami i jedzeniem za 130zł - nie, wychowawczyni powiedziała, że tylko zorganizowana i właściwie to w grę wchodzi tylko ta firma, bo ona ma zaufanie. I pojechali na 2 dni prawie bez posiłków(chyba to była obiadokolacja i śniadanie) za o ile pamiętam 270.

Skutek potem taki, że są dzieci, które jadą, i te które nie, bo ich nie stać. Co do pomocy - wielu rodziców się nie przyzna, że ma kłopoty finansowe. Albo całkiem nie ma wycieczki, bo nie ma 70% frekwencji

Cytat:
czyli zostawiasz dziecko bez ubezpieczenia? chyba, że ubezpieczasz indywidualnie?


Tak, jest ubezpieczone w NFZ, jak każde.
Nie zamierzam potem latać po ubezpieczycielach i lekarzach, by za złamaną (odpukać) rękę dostać 200-300zł.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-10-2011, 10:21   

ArturSosin napisał/a:
Za chwile ktos zarzada skladki na ochrone w miescie bo straz i policja tez sobie nie radza i co? mieszkancy zatrudnia firme ochroniarska?

Cała Ameryka tak dział, że mieszkańcy niektórych dzielnic skrzykują się i każdego wieczora zmianowo, jeżdżą autem po dzelnicy i pilnuja porządku, tzw., Neighbourhood Watch.

Piotr Ptak napisał/a:
jeśli mówimy o bezpłatnej szkole to fikcja.

To mnie bulwersuje. Bezpłatna edukacja, bezplatna służba zdrowia, rozdział kościoła od państwa, itp. Kłamstwo na każdym kroku. Potem się dziwić, że naród zdemoralizowany i kombinuje...

Piotr Ptak napisał/a:
Jak moderator utworzy wątek na temat szkół, to wypowiem się nie tylko jako rodzic ale również jako radny.

Ja się w to nie bawię. Jest taki boordel, że nie wiem co jest gdzie. W rękach mastera to uporządkować.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-10-2011, 10:33   

solniak napisał/a:
Cała Ameryka tak dział
I co z tego? Mowimy o Wieliczce w Polsce. I tu tez place podatki.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-10-2011, 10:37   

pablo napisał/a:
Może lepiej by było, gdyby te wyjazdy były tańsze
Lepiej tez by bylo gdyby zycie bylo tansze. Ale nie jest.
pablo napisał/a:
zorganizowany przez zewnętrzną firmę
A zajmiesz sie organizacja?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17