Poprzedni temat «» Następny temat
[Euro 2012] Co z tego mamy? Podsumowania, oceny, opinie
Autor Wiadomość
Arrgain 
Warzelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Wysłany: 03-07-2012, 08:05   

master7 napisał/a:


Dziennik Polski napisał/a:
była to kwota 25-30 tys. zł


chwilla, a sama fontanna ile kosztowała?
 
     
marcel23 
Gwarek
marcelina


Osiedle: centrum
Wiek: 56
Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 19
Wysłany: 03-07-2012, 08:12   

Bardzo mądrze napisał Art... Nawet szkoda komentować wypowiedz pana burmistrza bo naprawdę swoich wyborców ma za głupców. Ilość ludzi wyciągnięta z danych raczej nie naszej Strefy o podanej kwocie lepiej się nie wypowiadać. To przykre że nawet na tyle odwagi nie stać Pana Burmistrza !! Ale prawda jest taka że wracamy do rzeczywistości
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-07-2012, 08:13   

Cytat:
Na promocję wydaliśmy ok. 100 tys. zł, […]przekonywał burmistrz.

Cytat:
Burmistrz Artur Kozioł, którego zapytaliśmy, ile Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej kosztowały budżet miasta, stwierdził, że była to kwota 25-30 tys. zł.

Jest drobna różnica między ekonomią, a ekonomem.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 08:13   

Aleksander, Przy takiej temp. na zewnątrz :/
_________________
Pozdrawiam
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 08:35   

agga napisał/a:
Mój mąż jedzie w daleką trasę o 5, czy Pana to obchodzi ?? Naraża Pan życie i zdowie moje i pewnie wielu mieszkańców.


Rozumiem, że szanowny małżonek przebył trasę pomyślnie i szczęśliwie wrócił :)

Myślę, że ciągnięcie tego tematu mija się z celem. Mieliśmy do czynienia z wydarzeniem bez precedensu dlatego wyjątkowo do niego podeszliśmy (jako społeczeństwo). Zawsze znajdzie się ktoś, komu pewne rzeczy będą przeszkadzać. Wszystkim trudno dogodzić. Na szczęście to tylko jednostki... :P
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 08:41   

marcel23 napisał/a:
Bardzo mądrze napisał Art... Nawet szkoda komentować wypowiedz pana burmistrza bo naprawdę swoich wyborców ma za głupców. Ilość ludzi wyciągnięta z danych raczej nie naszej Strefy o podanej kwocie lepiej się nie wypowiadać. To przykre że nawet na tyle odwagi nie stać Pana Burmistrza !! Ale prawda jest taka że wracamy do rzeczywistości


A ja podsumował bym tak: jak się wchodzi między wrony, trzeba krakać jak i one :)
Kto podawał liczby tysięcy turystów, którzy mieli pojawić się w ślad za włoską drużyną? Ano UEFA. Sprawdziło się? Chyba nie do końca. Ale bazując na tych danych poczyniono pewne założenia, przygotowano business case'y itd. Na koniec wyszła z tego słynna szklanka do połowy... pełna/pusta.
Zatem, technikę podawania liczb mamy najprawdopodobniej na co najmniej europejskim, jeśli nie światowym poziomie ;)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-07-2012, 08:47   

raphalsky napisał/a:
jak się wchodzi między wrony
Rozne ludzie maja filozofie zycia. Jedni beda wszelkimi sposobami usprawiedliwiac klamstwa bo inni klamia. Zamykac okna jak jest naruszona cisza nocna. A jako sposob na przestepczosc-nie wychodzenie z domu. Ale sa tez inni, ktorzy chcieliby normalnosci a nie erzacy.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 08:57   

raphalsky napisał/a:
Kto podawał liczby tysięcy turystów, którzy mieli pojawić się w ślad za włoską drużyną?
Jakiś link by mi się przydał skąd się wzięły te szacunki. BTW ślepa wiara to nie jest dobra rzecz gdy idzie o pieniądze.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 09:05   

ArturSosin napisał/a:
raphalsky napisał/a:
jak się wchodzi między wrony
Rozne ludzie maja filozofie zycia. Jedni beda wszelkimi sposobami usprawiedliwiac klamstwa bo inni klamia. Zamykac okna jak jest naruszona cisza nocna. A jako sposob na przestepczosc-nie wychodzenie z domu. Ale sa tez inni, ktorzy chcieliby normalnosci a nie erzacy.


Generalnie masz rację. Choć jak mawiają jest też tak:
1. małe kłamstwo,
2. duże kłamstwo,
3. statystyka.
Oczywiście jeżeli sprawę będziemy rozpatrywać w kategoriach moralnych - kłamstwo pozostaje kłamstwem. Jeżeli będziemy odwoływać się natomiast do tego co przyjęte to odwołamy się do pkt. 3 :D
Ale jeżeli chcielibyśmy być sprawiedliwi to należałoby równo traktować wszystkich: UEFA również kłamie. Tak czy nie?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-07-2012, 09:10   

raphalsky napisał/a:
UEFA również kłamie
Nie wiem bo nie sledze tematu. Szacunki to szacunki; moga sie sprawdzic lub nie. Fakty to fakty. Oczywiscie statystyka kreatywna istnieje ale jest to rodzaj manipulowania faktami a nie danymi z sufitu.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 09:10   

master7 napisał/a:
raphalsky napisał/a:
Kto podawał liczby tysięcy turystów, którzy mieli pojawić się w ślad za włoską drużyną?
Jakiś link by mi się przydał skąd się wzięły te szacunki. BTW ślepa wiara to nie jest dobra rzecz gdy idzie o pieniądze.


To chyba nie jest ślepa wiara. To jest próba wykorzystania potencjalnej szansy. Jeden podejdzie ostrożnie, drugi ryzykownie.
Jest przysłowie: kto nie ryzykuje ten nie ma.
Człowiek sukcesu podejmuje ryzyko. Oczywiście z różnym skutkiem. Przedmiotowy przypadek uznałbym jednak za sukces :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-07-2012, 09:12   

raphalsky napisał/a:
ten nie ma
ten nie pije szampana. Fakt.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2012, 09:15   

ArturSosin napisał/a:
raphalsky napisał/a:
UEFA również kłamie
Nie wiem bo nie sledze tematu. Szacunki to szacunki; moga sie sprawdzic lub nie. Fakty to fakty. Oczywiscie statystyka kreatywna istnieje ale jest to rodzaj manipulowania faktami a nie danymi z sufitu.


Myślisz, że jak w skali mikro (Wieliczka) sugerowana jest rozbieżność danych, to w skali makro spotkamy większą precyzję?
Oj, to dopiero ryzykowne twierdzenie :diabel:

Dla mnie, najlepszym probierzem tego typu statystyk są przypadki wszelkiego rodzaju przemarszy czy wieców i protestów. Policja: 10 tys. a organizator: 50 tys. uczestników ;)
Kto miał rację?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 03-07-2012, 09:33   

Cytat:
- Dla nas to prawie jak metro. Dobre połączenie jest bardzo ważne z punktu widzenia turystycznego - podkreśla burmistrz.


No to mamy metro, tylko w stylu włoskim ... :D
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 03-07-2012, 11:17   

Wreczanie prezentow seriami, co kilka dni, gdy strona obdarowywana zachowuje, hmm.. pelna godnosci powsciagliwosc - jest, jak dla mnie, niesmaczne.

Ale rozumiem, ze plan wreczania i same prezenty zostaly przygowane wczesniej i pan Burmistrz juz wolal je wreczac mimo wszystko. Nie przewidzial jak bardzo Wlosi widza w nas bezimienna tluszcze lokalsow w zagubionym miasteczku.

Wyjazd z Wieliczki w wykonaniu Wlochow wygladal jak wyjazd bialych turystow z lodge'y w parku Masai Mara. Tez sie nie zegnaja ze zwierzetami, w otoczeniu ktorych spedzali swe dni. Nocami zwierzeta tak radosnie podchodzily pod obozowisko, slonie trabily, lwy mruczaly, antylopy piszczaly... nie sprawilo to jednak, by turysci chcieli sie z nimi pozegnac.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16