Poprzedni temat «» Następny temat
Droga woj. 964 Wieliczka-Zabawa-Sułków budowa chodnika
Autor Wiadomość
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 30-11-2010, 08:58   

Krakuska napisał/a:
Myślę, że bierze się to stąd, że w razie potrącenia przez np. rozpędzonego tira odrzuci pieszego na pustą, nieogrodzoną działkę, a nie wkomponuje w skarpę

Chyba się nie do końca przyglądasz temu choodnikowi.
1. Łątwiej i taniej jest ściąć skarpę i budować chodnik na utwardzonym, niż budować nową podbudowę kilka metrów w głąb łąki, którą trzeba wykupić.
2. Małe szanse są na to że przechodnia wkomponuje w skarpę. Zdecydowana większość samochodów na łuku drogi wypada na zewnętrzną.(i tam też tak jest) A na zewnetrznej jest właśnie łąka na której chcesz budować chodnik.

A co do przyzwyczajeń ludzi to się zmienią. Do lamp naftowych też byli przyzwyczajeni, a teraz mało kto z nich korzysta.
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-11-2010, 09:50   

Krakuska napisał/a:
Cieszę się, że zgadzamy się w kwestii, iż ten chodnik to nieporozumienie i pieniądze wyrzucone w...piasek i kostkę brukową

Tu się akurat nie zgadzamy :D
Każdy chodnik w miejscu, gdzie chodzą ludzie jest potrzebny. Nie bój się, "oswoją się" z chodnikiem i zaczną używać - tylko musi byc odśnieżony. :)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 30-11-2010, 09:55   

Najprędzej "się oswoją" jak kogoś po prostu zabije. Potem będą stały krzyże, znicze i kwiaty, które skutecznie będą utrudniały tam przechodzenie ;)
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-11-2010, 10:02   

Takie krzyże, znicze i kwiaty stoja najczęściej tam, gdzie NIE MA chodnika. Zbyt dużo ich jest, dlatego nikt mnie nie przekona, że jeśli chodza tamtędy ludzie, to chodnik jest niepotrzebny.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 30-11-2010, 10:20   

Niepotrzebny jest, skoro z niego praktycznie nikt nie korzysta. I to nie tylko teraz, ale nawet przed opadami śniegu, kiedy był w dużej częsci gotowy. Poza tym jest bardzo szeroki, strata miejsca i materiału (ale to pewnie już regulują jakieś przepisy).

W tej chwili praktycznie w każdym domu jest samochód, na przystanakch nie ma tłumów, z każdego busy zbierają góra 6-8 osób, więc fundowanie czegoś takiego to była zwykła przedwyborcza zagrywka (jak widać skuteczna).
Optymalnym rozwiązaniem byłoby utworzenie chdników wężych (o ile takie dopuszczają obowiązujące przepisy), ale po dwóch sytronach drogi - zwłaszcza jeśli nikt się nie liczy z tym, że mieszkańcy wolą chodzić druga stroną, gdzie mają złudne przeświadczenie, że w razie czego uskoczą przed uderzeniem pojazdu.
W końcu puste działki kiedyś przestaną być puste, powstaną tam domy i kiedyś temat powróci.

Wiem, od razu argument, że koszty. Ale wystarczy popatrzeć ile w gminie i mieście kompletnie nietrafionych inwestycji, ile pieniędzy w nie bezsensownie utopiono...

Mnie tam chodniki nie są do niczego potrzebne, ludziom wladza zafundowała taką żabę, a oni demonstarcyjnie nie chcą jej przełknąć. Tylko nie biorą pod uwagę, że narażają nie tylko siebie, ale i innych. I z tym nie można sie zgodzić.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-11-2010, 10:26   

Cytat:
ludziom wladza zafundowała taką żabę, a oni demonstarcyjnie nie chcą jej przełknąć.

Ile procent ludzi nie chce korzystać? Robiłaś badania czy ta opinia bazuje na tym, że jedna krowa szła ulicą? Bo chyba nie z obserwacji, z tego co wyczytałem raczej nie marnujesz czasu za kierownicą na rozglądanie się co dzieje się na chodniku :)
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-11-2010, 10:30   

Krakuska napisał/a:
Mnie tam chodniki nie są do niczego potrzebne, ludziom wladza zafundowała taką żabę, a oni demonstarcyjnie nie chcą jej przełknąć. Tylko nie biorą pod uwagę, że narażają nie tylko siebie, ale i innych. I z tym nie można sie zgodzić.

Wiesz, fajnie masz, że chodniki nie są Ci potrzebne. Fajnie masz też, ze nic poza czubkiem własnego nosa Cie nie obchodzi. Szkoda, że nie startowałaś w wyborach - mogłabyś np. przeforsowac pomysł o wydzielonych pasach ruchu dla wypasionych terenówek i bezkolizyjnych skrzyżowaniach dla w/w z chodnikami dla pieszych. Kilka głosów w gminie masz murrowane.
A ludzie na pewno na złość burmistrzowi chodzą druga stroną. Pewnie jeszcze noszą transpatenty "Precz z chodnikiem" :D

Krakuska napisał/a:
W tej chwili praktycznie w każdym domu jest samochód, na przystanakch nie ma tłumów, z każdego busy zbierają góra 6-8 osób,


Przejedź sie w godzinach 6-7 to zobaczysz ile osób stoi na przystankach. Dopiero potem pisz głupoty.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 30-11-2010, 11:20   

Po raz kolejny sprowadzacie dyskusję do absurdu. W ogóle sam fakt, że ciągle czepiacie sie mojego samochodu to już odpowiednio świadczy o Waszym poziomie. Co ma piernik do wiatraka? Ujawniacie tylko jakieś kompleksy. Stać mnie to mam. Pracuję i zarabiam, nie kradnę.

Najpierw zarzucacie, że mam jakiś interes w tym żeby chodnik był po drugiej stronie, a jak piszę że nie, to czepiacie się tego, że jeżdżę samochodem i do tego jakim. Przedszkole.

Cały czas się zastanawiam dlaczego chodnik poprowadzono tak a nie inaczej, dlaczego nie wzięto pod uwagę wieloletnich przyzwyczajeń oraz wygody mieszkańców i dlaczego ci nie potrafią się jakoś przemóc żeby je zmienić.
Tym bardziej - że jak wczoraj napisalam - w Zabawie wygląda na to, że wszystyko gra. Tam inwestycja wygląda na trafioną. Powyżej - chodnik nietknięty ludzką stopą, za to wędrówki ludów po asfalcie, obok śmigających z Niepołomic tirów.

Pablo, normalnie obserwuję co się dzieje na poboczach, spokojnie. Wczoraj byłam wyjątkowo skoncentrowana na nieodśnieżonej drodze (brawa dla firmy "odśnieżającej" która bierze kasę) i tym żeby nie rozjechać kogoś kto narażał siebie i kierowców przy okazji. Inaczej się nie dało. Dlatego warunki nie pozwoliły mi sprawdzić jak się ma ów wspaniały dar burmistrza dla wiejskiego ludu. Nie wyciągaj zbyt daleko idących wniosków, albo czytajcie w końcu ze zrozumieniem.


Odbijając piłeczkę mogę teraz z całą pewnością stwierdzić, że musieliście mieć interes w powstaniu tej inwestycji, te paeany na rzecz głupiego chodnika i władzy, która go zafundowała :D Wątek miał być w założeniu (widać poście Nord'a z listopada) propagandą sukcesu, a tu ktoś śmie podważać jego funkcjonalność i przydatność. Na stos, na stos! :diabel2:


A bezdenna ludzka głupota i brak umiejętności przewidywania rzeczy oczywistych też nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-11-2010, 11:35   

Krakuska napisał/a:
Po raz kolejny sprowadzacie dyskusję do absurdu. W ogóle sam fakt, że ciągle czepiacie sie mojego samochodu to już odpowiednio świadczy o Waszym poziomie.

Mam gdzieś, czy jeździsz Maybachem, czy wypasionym Trabantem z napędem na 5 kół (w tym zapasowe). Ważne jest dla mnie to jak traktujesz na drodze pieszych, którzy są równoprawnymi uczestnikami ruchu - podobnie jak krowa na łańcuchu udająca sie na pastwisko wraz ze swoim panem. Z tego co piszesz dla Ciebie pieszy i krowa to to samo - są przeszkodą na drodze. Stąd moja propozycja rozwiazania wydzielonego pasa dla BURACTWA poruszającego sie po drogach wielickiej gminy. A czy BURACTWO jeździ wyapsionym SUV-em, TIR-em czy Trabantem - to dla ich BURACTWA nie ma znaczenia. BURAK będzie BURAKIEM zarówno w Trabancie z napędem na 5 kół ( wtym zapasowe) jak i w Maybachu.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 30-11-2010, 13:51   

Baaardzo na poziomie :)
Na temat również ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-11-2010, 19:40   

Krakuska napisał/a:
Baaardzo na poziomie
Na temat również


Nie ma to jak zostać zagiętym

I tutaj brawka dla kiotariego za trafne wyłożenie kawy na ławę :607:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 30-11-2010, 20:00   

nietopesh napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Baaardzo na poziomie
Na temat również


Nie ma to jak zostać zagiętym

I tutaj brawka dla kiotariego za trafne wyłożenie kawy na ławę :607:


Fakt, chamstwo zawsze zgina. Zwłaszcza jak jest mocno podbudowane kompleksami i frustracją.

Jak dzisiejszy monitoring panowie? Bo z moich kolejnych (nasilonych od wczoraj) obserwacji wynika, że nic się w temacie nie zmienia. Poprawa o tyle, że asfalt lepiej odśnieżony. A lud podwielicki z okolic Małe Wsi dalej brnie w pryzmach śniegu, zamiast bić pokłony władzom za prezent po drugiej stronie ulicy.
Ten w Zabawie jakiś bardziej wyedukowany, wie do czego chodniki służą i korzysta jak należy. No ale to bliżej miasta, więc i inteligencja nie ta ;)
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 30-11-2010, 20:45   

A może w Małej wsi nikt nie interesował się sprawą chodnika i gdy go planowano w Krakowie (bo to droga wojewódzka) nikt się nie zainteresował tym gdzie i jak będzie wyglądał chodnik :?:
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-11-2010, 21:12   

Krakuska napisał/a:
Bo z moich kolejnych (nasilonych od wczoraj) obserwacji wynika, że nic się w temacie nie zmienia. Poprawa o tyle, że asfalt lepiej odśnieżony. A lud podwielicki z okolic Małe Wsi dalej brnie w pryzmach śniegu, zamiast bić pokłony władzom za prezent po drugiej stronie ulicy.

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że zmusiłem Cię do zwracania uwagi na to co się dzieje wokól jezdni - na chodniku. W sumie wracasz mi wiarę w ludzi. Każdy jest wyuczalny - a podejrzewałem, że jesteś przypadkiem beznadziejnym :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-11-2010, 21:31   

Krakuska napisał/a:
Fakt, chamstwo zawsze zgina.


Cieszę się, że przynajmniej przyznajesz się do własnego zachowania nazywając je wprost.

Co do chodnika, to decyzje zapadają w Zarządzie Dróg, ale na miejscu zazwyczaj pojawiają się lepsi lub gorsi planiści. W sumie to właśnie od tych gości zależy wszystko, bo w centrali to tylko popatrzą co z tego projektu wyciąć, aby było taniej, jednak zgodnie z przepisami.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16