Poprzedni temat «» Następny temat
Droga woj. 964 Wieliczka-Zabawa-Sułków budowa chodnika
Autor Wiadomość
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 21-05-2010, 13:51   Droga woj. 964 Wieliczka-Zabawa-Sułków budowa chodnika

Po wielu miesiącach (latkach) spraw uzgodnieniowo-projektowych.

Wreszcie ukazało się ogłoszenie

przetarg nieograniczony na zadanie p.n.: ''Budowa chodnika w ciągu DW 964 o łącznej długości ok.2797 mb (z tym zjazdy) wraz z kanalizacją deszczową, budową zatok autobusowych oraz umocnienie koryt i skarp nasypów drogowych

Prace maja się rozpocząć od lipca a zakończyć jesienią
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 29-06-2010, 07:02   

Przetarg wygrała firma INSTBUD z Nieznanowic koło Gdowa

Prace maja się rozpocząć "na dniach".

Kierowcy jadący "niepołomką" winni już wkrótce uzbroić sie w cierpliwość.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 19-07-2010, 13:40   

Panowie założyli bazę w Zabawie i pracują na ulicy Niepołomskiej przed skrzyżowaniem z E4. Ruch jest tylko częściowo utrudniony. Nie zamknięto całkowicie żadnego pasa ruchu.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 23-07-2010, 10:10   

A asfalt ?
To najgorszy odcinek tej drogi, idzie tam miske olejowa zgubić sa takie fałdy ....
 
     
Siwy
Gość
Wysłany: 04-08-2010, 21:04   

Jak czytałem opinie o remoncie Dobczyckiej to z obawami podchodziłem do tego co będzie podczas budowy chodnika na Niepołomskiej. Tymczasem firma która to robi nieźle zasuwa. Z dnia na dzień widać duże postępy prac. Chyba tym razem najtańszy nie był najgorszy. Oczywiście obym nie zapeszył.
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 04-08-2010, 21:27   

zaraz, gdzie oni robią chodnik na Niepołomskiej jak już jest? pod samym skrzyżowaniem?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-08-2010, 22:32   

po drugiej stronie skrzyżowania jadąc od Wieliczki do Niepołomic. :)
Wieliczka nie kończy się na obwodnicy :diabel:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 05-08-2010, 07:27   

ale Niepołomska tak :): ):):):) wydawało mi się, że stoi znak przed skrzyżowaniem :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-08-2010, 08:56   

luuv napisał/a:
ale Niepołomska tak :): ):):):) wydawało mi się, że stoi znak przed skrzyżowaniem :)


I tu się mylisz ;)

Kiedyś też mi się tak wydawało, że Niepołomska kończy się na skrzyżowaniu :diabel:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-08-2010, 12:26   

Za drogą krajową nr 4 znajdują się ulice: Zielna, Graniczna, cz. Niepołomskiej. będące częścią osiedla Lekarka.
Ale ... w rozumowaniu Luuv jest dużo sensu i prawda historyczna. Tereny te przed rozszerzeniem miasta w 1938r. stanowiły część wsi Zabawa. mało tego obecnie wspólnie z Sułkowem i Zabawą tworzą wspólnotę parafialną Sułków.
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 05-08-2010, 21:14   

mieszkam prawie na Niepołomskiej ale nie chodzę w tamtą stronę. Jednak zawsze mi się wydawało, że przed Renault stał znak koniec Wieliczki. Czyli musiało się pozmieniać. Dla mnie za skrzyżowaniem wciąż jest Zabawa :P jechałam obwodnicą, zerknęłam na budowę ale tylko zobaczyłam piach i koparki bo jakiś inteligenty kierowca z tira zajechał mi niebezpiecznie drogę.

w 1645 roku ulica Niepołomska nazywała się "Do Niepolonic droga" i tak sie kończyła jak mi się teraz wydaje ;) i najlepsze, że w większości dróg w Wieliczce do dziś pozostał ten sam układ co w XVII w!

no ale wybaczcie, że ja tu się wypowiadam a nie znam się na własnych sąsiedzkich ulicach :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-08-2010, 22:13   

luuv napisał/a:
Dla mnie za skrzyżowaniem wciąż jest Zabawa


Dla mnie też, ale zarówno mój GPS, jak i mapy google wskazują że Niepołomska jest do ul Granicznej.

luuv napisał/a:
większości dróg w Wieliczce do dziś pozostał ten sam układ co w XVII w


Żeby utrzymać więź z historią część budynków posiada jeszcze tabliczki z nazwami typu. ul. Obrońców Stalingradu
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 01-09-2010, 07:59   

Ponoć jakieś spotkania z mieszkańcami posesji przylegających do Niepołomskiej (i jej przedłużenia czyli w Zabawie, Sułkowie, Małej Wsi) miały się odbyć, ale na "wspaniałej"stronie wielickiego magistratu ani słowa o tym, natomiast wiszą radosne bzdury typu "Miody dla zdrowia i urody!" czy "Piękne kobiety w solnym mieście" :/
Żenada to mało powiedziane.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 01-09-2010, 14:43   

Może dlatego nic nie ma bo 964 jest drogą wojewódzką i to nie gmina ma robić uzgodnienia.
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-11-2010, 07:39   

Na odcinku od drogi krajowej nr 4 - ul. Niepołomska - Sułków - Mała Wieś chodnik praktycznie gotowy. Trwa praca na drugim etapie w Sułkowie. Wykonawca inny niż na odcinku południowym drogi 964 (Roznowa-Pawlikowice), pracownicy całkiem nieźle sie sprężają. Była możliwość wykonania na własny koszt szerokich podjazdów do domów, przez wykonawcę. Chodnik całkiem szeroki wreszcie da się iść bezpiecznie. Jakie są wasze opinie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17