Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wieliczka24.info
10-12-2007, 11:25
Plany upiększenia DH Kinga - wywiad z Prezesem PSS Społem
Autor Wiadomość
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 10-12-2007, 11:25   Plany upiększenia DH Kinga - wywiad z Prezesem PSS Społem

Z okazji wręczenia statuetki dla Wielickiej Ohydy Roku prezentujemy:

Plany upiększenia DH Kinga prezentuje Prezes PSS "Społem" w Wieliczce Bogumił Szyłow.

ELEWACJA

Jestem tu dopiero od pól roku, ale od początku widziałem potrzebę dokonania zmian. Niestety nasze możliwości finansowe na ten moment wykluczają remont elewacji (koszt przynajmniej 100 tys. zł). Dlatego chcielibyśmy zasłonić ją estetycznym banerem i mam nadzieję, że zostanie powieszony do końca grudnia 2007. Firma "Maxuss" z Krakowa umocuje baner na własny koszt i będzie reklamować na nim drukarnię, która go wykona, a także usługi własne z zakresu reklamy wielkoformatowej. Dopóki nie pojawią się reklamodawcy, PSS Społem nie będzie z tego banera nawet czerpać zysków. Wierzę, że reklamodawcy się znajdą, gdyż jest to najlepsze miejsce w Wieliczce, szczególnie w kontekście otworzenia Szybu Regis dla turystów. Zyski z tego banera mogłyby pójść na powieszenie drugiego banera od strony stacji PKP. Koszt produkcji i powieszenia takiego banera to 10 tysięcy złotych.

Natomiast całkowita zmiana wyglądu elewacji, raczej nie wchodzi w rachubę, gdyż znajdujące się tam łuki, najprawdopodobniej pełnią funkcję konstrukcyjną, dociążając budynek. Wierzę, że jakiś młody człowiek z wizją mógłby zrobić z tego cudo, ale tu wracamy do punktu wyjścia: "Społem" nie ma pieniędzy, aby za taką wizję zapłacić i ją realizować.

DÓŁ BUDYNKU

Właściciele kramów przed DH Kinga otrzymali wypowiedzenie z dniem 31 grudnia 2007, gdyż myślimy o przekształceniu frontowej, dolnej części budynku. Była koncepcja stworzenia tam trzech butików (już nieaktualne) lub wynajęcia tej części parteru dla Banku Śląskiego. Trochę boimy się, że Bank mógłby zdominować DH Kinga, która przecież od lat jest jednym z symboli "Społem" w Wieliczce i chciałbym, aby tak pozostało. Bezwzględnie chcemy zmodernizować oba wejścia do budynku, choćby przez dodanie daszków, aby chronić klientów od gołębi. Jeśli rozmowy z Bankiem nie przyniosą efektów, rozszerzymy też powierzchnię sklepową, likwidując wystawę.



Plik ściągnięto 14940 raz(y)
29,84 KB
Plik ściągnięto 14940 raz(y)
20,71 KB
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2007, 19:46   

Wreszcie pozytywne działanie.Uwazam ,że rekamodawcy na pewno się znajdą , muszą tylko wiedzieć o takiej możliwości. Z tego co np. widac w centrum Krakowa to zyski z reklamy na kamienicach idą na finansowanie elewacji właśnie .Oby nie okazało się ze baner zostanie stałym elementem Wieliczki a elewacja dalej bedzie się sypać ( bo nie mamy 100 tyś zł).Może jednak trzeba dać szanse bankowi ( jak wiadomo to bardzo bogate instytucje)
 
     
andi_wieliczka
Gość
Wysłany: 12-12-2007, 10:01   Cala prawda o Spolem ..

Ja tez jako klient obserwuje dzialalnosci Spolem .
A Prawda jest taka ,ze firma kompletnie nie radzi sie bie z konkurencja .
I nie za bardzo sie tym przejmuje.
Wielokrotnie krytykowalem sklep na os Sienkiewicza 2 .Wygladalo to jak skansen .
Problemu nie ma ,bo sklep zostal przejety przez ekspansywne Paleo.
Ceny w Kindze sa wyzsze w stosunku do konkurencji a jakosc uslug zdecydowanie nizsza.
JUezeli firma nie pozyska duzych funduszy na inwestycje ,nie bedzie konkurencyja.
Potrzeba tez preznych menedzerow .
Cienko to widze ,a flkagowy okret Spolem - DH Kinga przypomina relikt okresu "bledow i wypatrzen".
Inwerstuj albo odchodzisz - taka jest brutalna prawda.
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 12-12-2007, 12:35   A ja mysle ,ze jest tak...

Hmmm
Spolem jest moim zdaniem reliktem przeszlosci.Jest dinozaurem ,zjadajacym wlasny ogon.
Pozbylo sie sklepu na Sienkiewicza na korzysc Paleo.Sadzac po ruchu w Paleo inwestycja byla jak najbardziej potrzebna i juz sie pewnie zwrocila.
Moim zdaniem ,Spolem nie ma programu naprawczego .Zawieszeni baneru ktory ma dac dochod i uratowac firme jest tego zalosnym przykladem. Jezeli kwota 100 tys zl jest problemem to ..koniec dzialalnosci firmy w tej formule jest blisko .
Nie mozna zyc marzeniami. Spolem moze jeszcze przez jakis czas czerpac dochody z majatku ( o ile sie go do konca nie pozbeda ) przez np dzierzawe pomieszczen.
Ale przetrwa scisle kierownictwo ..Prezes ,sekretarka moze i sprzataczka.
Nie widac w dzialalnosci obecnego Prezesa jakiegos przelomu.
Ale krytykujac ,trzeba dac wlasny pomysl na naprawe.
Kuracja byla by drastyczna.
Zatrudnienie wlasciwych osob , Sami zapracuja na wysokie pensje. Calkowita zmiana wystroju Kingi .Koszt 3-5 mln. I bez grawancji ,ze to sie powiedzie .
Tylko ,czy jest sens inwestowac w "zdechlaka" ?
Czy prezni menedzerowie ,ktorzy byli by wstanie przeksztalcic Kinge w nowoczesny dom towarowy byli by chetni do pracy pod przywodctwem obecnego zarzadu ?
Smiem w to watpic.
Bardziej prawdopodobny jest wariant taki ,ze za kilka lat Kinga zostanie calkowicie wyeksploatowana i trzeba ja bedzie sprzedac za cene placu i wyburzyc.
W budynek trzeba inwestowac.Nikt nie mowi o tym ,ze Kinga nie byla od lat remontowana.Smierc techniczna budynku juz blisko .
Przepisy unijne wymusza zmiane sanitariatow i zaplecza . Koszty renowacji przekrocza koszty budowy nowego domu . Zdumiewa mnie ,ze Panstwowa Inspekcja Pracy dopuscila - pewnie warunkowo - do uzytku budynek ,ktory jest ..bez okien na gorze . Dziwadlo jakich malo .Pewnie przepisy Unijnegop Prawa Pracy zawalu serca dostana ...hihihi.
W to miejsce powstanie duzy ,prezny dom handlowy .Pewnie wyzszy ,przeszklony w ruchomymi schodami .
A Spolem ?
Kilka milionow dla Zarzadu jeszcze sie znajdzie .Ze sprzedazy Kingi ..
Zycze powodzenia -ale moim zdaniem - Spolem, przespala okres ,kiedy trzeba bylo walczyc o swoj udzial w rynku .
A w sumie to w Kindze dobrze sie robi zakupy .
Nie ma kolejek .Towar podmeczony odbiega zdecydowanie in minus do jakosci w konkurencji ,ceny o 10-15 % wyzsze ,nawet mila obsluga.
Szanowny Panie Prezesie .
Gdyby moja opowiesc wydala sie Panu przejaskrawiona na niekorzysc Spolem to zapraszam do ..innych sklepow.
Ta siermieznosc prowincjonalnego sklepiku az w Kindze razi .
A jezeli sie myle i z Kinga zwiazana jest jakies swietlana przyszlosc dla Spolem to chetnie sie o tym dowiem .
Zycze powodzenia ale aby cos uratowac - moim zdaniem - trzeba natychmiast dzialac.
Albo znajdzie sie dla siebie dzialke w niewatpliwie rozrastajacym sie miescie jakim jest Wieliczka albo trzeba odejsc.
A w sumie to pewnie nic nowego dla Pana Prezesa nie powiedzialem .Mysle ,ze Pan Prezes sam najlepiej wie ...
I prawda pewnie jest taka ,ze Spolem nie mialo szczescia .W szeregach firmy nie pajawil sie wizjoner ,ktory ogarnal by przyszlosc firmy .
 
     
andi_wieliczka
Gość
Wysłany: 12-12-2007, 13:13   Dziwne ..zawsze myslalem ,ze placa za to co sie da zrobic .

Szanowny Panie Prezesie .
Dopiero teraz mialem troche czasu ,aby do konca przeczytac artykul .
Sam jestem przedsiebiorca .Zawsze uwazalem ,ze placa za to co sie da zrobic.
Firmy zatrudniaja osoby prezne,ktore maja wizje rozwoju .
Pana poglady sa zdumiewajace. Przeciez Pan pograzy firme .
Przeciez strategia przez Pana obrana jest nielogiczna.
Czy nie czas odejsc na emeryture i zostawic problemy firmy menedzerom myslacym perspektywiczne .
Prosze sie nie obrazic ,nie chodzi o Panski wiek .Ale Pana poglady nie maja nic wspolnego z walka o przetrwanie. Trzeba dzialac ,szukac inwestorow ,wchodzic w spolki .
Czy udzialowcy Spolem godza sie na Panskie prezesowanie ?
Panie Prezesie ,dla dobra udzialowcow i firmy Spolem - czas odejsc .
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 12-12-2007, 13:24   Mam pomysl jak godie zakonczyc dzialalnosc Spolem

A ja proponuje aby na Kindze zamiast baneru zawiesic ..choragiewke .No przyklad towarzystwa emerytalnego . Ladnie bedzie wygladalo jak taka choragiew powiewac bedzie na wietrzyku. To juz koniec Spolem jako firmy preznie rozwijajacej sie. KONIEC !
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-12-2007, 20:39   

Lokalizacja wydawałoby się super.

Ale mięsny - często nieświeży towar, kilka razy się nabrałem, już tam nie kupuję. To już nie te czasy gdy wszystko się wypycha, w dobrym sklepie wiedzą, że dobra wędlina ściąga klientów i warto ją mieć świeżą. A jak się coś zestarzeje to niestety wywalić. A jak są klienci to wędlina schodzi i niewiele się zepsuje. To taki mechanizm samonapędzający.

Podobnie z ciastkami, kiedyś byłbym sobie zęby połamał :) a jeszcze mam swoje ;)

Reszta, pomijając nawet wystrój mogłaby być, ale mięsny to podstawa. Stąd w kindze puchy a obok w praxi kolejki do kasy. Ciekawe, że trwa to tyle lat i jeszcze nikt w społem się nie zastanowił dlaczego.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-12-2007, 20:49   

A Może Paleo albo jakaś inna firma powinna przejąc Kingę od PSS Społem skoro ci sobie nie radzą z konkurencją? Najwyższy czas aby w takim miejscu powstał bardziej rentowny sklep a nie spozywczy z agd itp a baner to rozwiąznie czasowe. Myśle ze PPS społem stac na nową elewację farby? skowo klemensa odmalowali to i na kinge znjdzie sie trochę farby i tynku chociażby od frontu...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 12-12-2007, 21:53   

dzika79, a co ma klemens do kingi bo nie wiem ????
Moja propozycja do Kingi biorąc pod uwagę wszystkie koszty itd proponuję wyburzyć i postawić coś znacznie atrakcyjniejszego.

Odnośnie obecnego prezesa Kingi to moim zdaniem jest to gość z klasa. Weźcie pod uwagę ze prezes tak na prawde nie ma nic do powiedzenia wszystkie decyzje są podejmowane z góry i sam nic nie może zrobić. Ma dużo chęci i popatrzcie z jaka klasą przyjął puchar. Bronię jego jako człowieka nie pracownika PSS Społem.
Co do samej Kingi macie racje tam nigdy nie ma kolejek i jak sie śpieszę to właśnie wlatuję tam, dodatkowy atut można płacić kartą. Jeśli chodzi o asortyment i wystrój sklep zatrzymał sie na poziomie lat 80. Atut sery żółte duży asortyment jeden z największych w Wieliczce nawet w praxi nie znajdziecie na wagę serów pleśniowych itd
Co do PSS Społem dziwi mnie dlaczego nie chcą zainwestować w ten sklep (nie chodzi mi o elewację ). Widziałam dużo sklepów tej firmy i powiem Wam że były na bardzo wysokim poziomie

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-12-2007, 22:09   

[jak co ma klemens do kingi.... napisłąm ze klemens ma nową elewację pomalowaną na wsciekły róż więc kinge też moga odmalowac
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 12-12-2007, 22:21   

dzika79, Moja droga po
1) nie miasto odmalowało Klemensa zapraszam do obszernej lektury na ten temat na forum lub gazeta.wieliczka.pl
2) Kinga jest własnością PSS Społem a jak poczytasz wyżej obecnie boryka sie z problemami finansowymi


Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
Trututu
Gość
Wysłany: 13-12-2007, 07:14   

A moim zdaniem drogie Panie i Panowie, pss społem powinna sprzedać działke w miejscu obecnej kingi prywatnemu inwestorowi i powinien tam powstać Hotel conajmnije 4 gwiazdkowy, dodatkowo można by było wyremontować "sukiennice" i w nich zrobić restauracje.


W momencie kiedy zostanie odrementowany szyb Regis, Kinga i sukiiennice będą lądowały na 90 % zdjęć ludzi wychodzących z Kopalni jako szkarady roku.
Warto aby pss wraz z burmistrzem wypracowały wspólną koncepcje zagospodarowania przynajmniej terenu KINGI, a skoro kinga i tak nie jest dochodowa to po co to trzmac ?????
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-12-2007, 16:19   

[o super pomysł
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-12-2007, 16:21   

a czy ja pisze ze miasto ma odmalowac kingę? chce dac doz rozumienia ze wystarczy odrobina farby a kinga bedzie juz inaczej wygladac i na pewno koszt bedzie mniejszy niz zmiana całej elewacji a jak juz co to klemensa w 90% sponsorowali wierni..... co niedziela zrzuta na tace i proszę,,,,
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2007, 16:25   

Trututu napisał/a:
A moim zdaniem drogie Panie i Panowie, pss społem powinna sprzedać działke w miejscu obecnej kingi prywatnemu inwestorowi i powinien tam powstać Hotel conajmnije 4 gwiazdkowy, dodatkowo można by było wyremontować "sukiennice" i w nich zrobić restauracje.


Mało Ci hoteli? kto by chciał mieszkać w środku miasta? Z tego co wiem to i tak jest dobrze bo mamy trochę turystów w Turówce.
Restauracja może być chodź jest ich sporo już w Wieliczce więc może się nie utrzymać...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 22