Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego ul. Legionów jest jednokierunkowa?
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 14:23   

Zastanawia mnie jedno. Skoro juz mamy swiatla to dlaczego Legionow nie moglaby byc dwukierunkowa? Zdecydowanie odciazyloby to centrum.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 27-12-2010, 15:26   

ArturSosin napisał/a:
dlaczego Legionow nie moglaby byc dwukierunkowa

Bo jest trochę wąskawa ?
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 18:17   

Z uwagi na umiejscowione tam urzędy, instytucje a co związane z tym nateżenie ruchu pieszego ruch jednokierunkowy jest dobrym rozwiązaniem.
Natomiast jeśli chodzi o sygnalizację świetlną to moim zdaniem, gdyby jej nie było nikt by nie płakał z tego powodu :)))
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 19:38   

Tomek73 napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
dlaczego Legionow nie moglaby byc dwukierunkowa

Bo jest trochę wąskawa ?
Znaczy standardowa tak jak reszta?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 19:41   

miki napisał/a:
Z uwagi na umiejscowione tam urzędy, instytucje a co związane z tym nateżenie ruchu pieszego ruch jednokierunkowy jest dobrym rozwiązaniem
No widze kolejny autorytet. A moim zdaniem nie jest. No to teraz przekonaj mnie fachowo. A potem w tym samych duchu uzasadnij dlaczego Powstania Warszawskiego ma byc dwukierunkowa; tam tez sa 'instytucje'.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 20:35   

Np. zmiany w organizacji ruchu - zakaz zatrzymywania i postoju na całej długości ul. Legionów, co powoduje brak możliwości zatrzymania dla pojazdów policji, prokuratury w rejonie siedziby Prokuratury. Parking wewnętrzny zajęty przez pojazdy poczty, listonoszy - brak miejsca do zatrzymania na jezdni po lewej stronie na wysokości Poczty - powodowałby konieczność maszerowania z np. z zatrzymanym z pierwszego dostępnego wolnego miejsca oddalonego od prokuratury.
Po drugie jest bezpieczniej.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 20:40   :)

Autorytet :) to dobre - a tak naprawdę jaka będzie - tak będe jeździł i stosował sie do oznakowania.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 22:48   

Przeargument, ze policjant nie bedzie mial gdzie parkowac. Byles kiedys na tym zapchanym parkingu za poczta? Bo ja pare razy i nigdy nie widzialem, zeby byl zapchany. Przed poczta-paking. Przed gazownia-pare miejsc. Przy szkole-biznesik na placu-nauka jazdy. Naprawde uwazasz, ze powinno sie paralizowac miasto, zeby policjant z prokuratorem mieli jeszcze wiecej miejsca?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 22:58   

akurat pod pocztą to jest przegięcie. nieraz nie ma gdzie zaparkować a na poczcie pusto. gdyby ciołki parkowały na dawnym PKS i potem jechały pociągiem do Krakowa to może by problemu nie było.. a te 2 miejsca dla policjanta czy prokuratora to przecież nie paraliż.. poza tym dziś widziałem że tam nawet nasi radni parkują więc przykłąd jak zwykle idzie z góry.. :)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2010, 23:33   

Tsubasa napisał/a:
te 2 miejsca dla policjanta czy prokuratora to przecież nie paraliż
No wlasnie o to chodzi, ze koniecznosc zaparkowania policjanta nie jest przeciwwskazaniem dla 2 kierunkow ruchu, ktorych brak przyczynia sie do paralizu komunikacyjnego miasta. Jakby spojrzec na okolice poczty to po prawej masz jeszcze zamykane, zawsze puste miejsca dla 'swoich' i jeszcze by sie cos wykroilo. Wiem, ze to sie nie oplaca, bo platna strefa zarabia ale to my dla nich czy oni dla nas?
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 07:18   

Tak się składa że byłem na tym parkingu i to spoooro razy, tak wiec wiem jak jest. A po drugie policjant nie parkuje tam dla przyjemności, tylko wykonuje czynności w prokuraturze. Ja akurat nie widzę, iż przyczyną "paraliżu" miasta jest ul. Legionów.
Dla mnie to może być i trzykierunkowa, moze wtedy będziesz zadowolony.
A utrudnienia w ruchu powodowane sa przez samych kierujących - parkują gdzie chcą, tamują ruch, nie stosują sie do oznakowania.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 09:40   

No coz, nie zauwazylem zeby na glownych ulicach miasta (Dembowskiego, Slowackiego, Pilsudskiego, Powstania Warszawskiego) byly zaparkowane samochody blokujace ruch. Popatrz jak teraz trzeba jezdzic ze wschodniej czesci Wieliczki do zachodniej. Chcac zalatwic sprawe na poczcie, odwiezc dzieci do szkoly trzeba zawsze zrobic kolo przez centrum jadac albo wracajac. Zobacz ile samochodow pod apteka skreca w Goliana a ile pojechaloby alternatywna droga.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 09:46   

miki napisał/a:

Dla mnie to może być i trzykierunkowa


Jestem za takim rozwiązaniem :diabel:
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2010, 10:47   

szczerze mówiąc to wolę już te korki przy Powstania Warszawskiego niżli miałyby być jeszcze na legionów. poza tym gdyby tam była dwukierunkowa to pewnie byłby też jednostronny zakaz parkowania - drałowałbyś wtedy na pocztę z centrum miasta albo spod klasztoru?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-12-2010, 11:08   

Kwestia wygospodarowania miejsc parkingowych. Ja bym tak wolal niez tracic czas krecac sie w kolko po miescie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16