Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 10:52
gimnazjum
Autor Wiadomość
Bourbon
Skrzat


Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 32
Wysłany: 14-11-2008, 01:02   gimnazjum

proszę o opinię na temat gimnazjów w Gminie Wieliczka. Zbieram info, bo od przyszłego roku szkolnego muszę wybrać tę szkołę dla dziecka.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2008, 02:34   

z doświadczenia najlepiej było na Piłsudskiego.. ale też niedaleko w Podłężu..
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
suire 
Warzelnik



Osiedle: Śródmieście
Wiek: 53
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 14-11-2008, 08:00   

Dziecko znajomych chwali sobie gimnazjum w Podstolicach.Małe,kameralne,bezpieczne.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 14-11-2008, 10:45   

suire napisał/a:
Dziecko znajomych chwali sobie gimnazjum w Podstolicach.Małe,kameralne,bezpieczne.


Zależy jakimi kryteriami się kierujemy. Jeśli najważniejsze są "wyniki nauczania" to są dostępne wyniki egzaminów na koniec gimnazjum. Egzaminy są identyczne dla całej Polski. Można więc porównać wyniki uczniów z każdej szkoły na tle średniej z kraju. Bazując na tych kryteriach Podstolice są bardzo słabym gimnazjum - najgorszym w gminie.

Dla ciekawych polecam lekturę:
Wyniki egzaminów - CKE

Ranking gimnazjów z gminy Wieliczka za rok 2008:

niski wynik: Podstolice
średni wynik: Dobranowice
powyżej średniego: Wieliczka, Golkowice, Węgrzce Wielkie
wysoki: Koźmice Wielkie

Przywołane tu wcześniej Podłęże z gminy Niepołomice uzyskało również wynik "wysoki".
 
     
suire 
Warzelnik



Osiedle: Śródmieście
Wiek: 53
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 14-11-2008, 11:42   

Może wyniki w Podstolicach są najgorsze w gminie,ale nie dla wszystkich to jest najważniejsze.Zresztą (porównując gimnazja w Krakowie), te najlepsze wyniki nie są wcale główną zasługą nauczycieli.Po prostu kryteria przyjęć są wysokie i dostają się same "diamenty"
A kamienie pozostają do oszlifowania w innych "gorszych "szkołach.

wyniki egzaminów w Podstolicach


W wyborze szkoły trzeba brać wiele rzeczy pod uwagę:Zmianowość,liczbę uczniów w klasie,bezpieczeństwo,dobra atmosfera w szkole...Wiele rodziców zawiodło się na "dobrych gimnazjach" w tym ja :P (jedno z dobrych w Krakowie)
Wyniki mozna porównać tutaj
wyniki egzaminów
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2008, 12:37   

Chyba najważniejsze aby dziecko też miało coś do powiedzenia... Jeśli dziecko jest bardzo zżyte z obecną klasą to lepiej po pytać gdzie inni idą aby dziecko sie nie czuło samotne w nowej sytuacji. ważne tez aby się kierować tym jaki jest stosunek nauczycieli do uczniów..
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2008, 13:27   

Popieram Oseczkę. Jeżeli dziecko jest w "dobrym" towarzystwie w podstawówce, to puszczając je z tą samą grupą do gimnazjum, jest duża szansa, że nie wpadnie w złe towarzystwo. Gimnazjum niestety jest obecnie najbardziej niebezpiecznym etapem szkolnym dla dzieci i dlatego wydaje mi się, że to jest ważne.
 
     
suire 
Warzelnik



Osiedle: Śródmieście
Wiek: 53
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 14-11-2008, 14:22   

Ja tez jestem podobnego zdania.Zgrana grupa w klasie i grono przyjaciół to duży sukces.
Nie tylko w gimnazjum :)
Czasem jednak już w podstawówce coś się psuje i wtedy dobrze robi zmiana środowiska.

Jeśli chodzi o wybór gimnazjum to warto zajrzeć na "Nasza Klasę", tam wiele można wyczytać o szkole i uczniach.Czasem o wiele więcej,niż na oficjalnej stronie i w czasie wizyty u dyrekcji.
 
     
DjHorwi 
Gwarek


Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2009, 12:04   

Zgadzam się z przedmówcami, gimnazjum jest najgorsze.
Jeszcze do niedawna chodziłem - masakra :)
Teraz piękne LO im. Jana Matejki w Wieliczce - Jest super, polecam każdemu !
Sorka za offtop.
Wracając do gimnazjum - Byle gdzie, daleko o Wieliczki ! :)
Chociaż muszę przyznać, że gimnazjum za nowego dyrektora nabyło wiele nowych atutów.
Pani mgr. Dziuba zarządza jak trzeba, nauczyciele w porządku, ostatnio szafki porobili podobno, nowa sala gimnastyczna, nowe komputery, przeszklone drzwi do sal lekcyjnych, mała sala gimnastyczna przekształcona na sale do zajęć tanecznych. Jedyny minus to banda, ale i na to są sposoby, nie koniecznie metody fizyczne :P
Grono pedagogiczne zawsze potrafi rozwiązać każdy konflikt :)
Pozdrawiam :)
 
 
     
Czyżowska
Warzelnik


Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 21
Wysłany: 03-03-2009, 17:16   ''młodości dodaj mnie skrzydła''

Witam
Chciałam dodać do listy gimnazjum Nr 1 w Krakowie. Kryteria przyjęcia bodajże 5,4.
Ważna jest nie tylko skala ocen ale odpowiedznie towarzystwo dla dziecka, możliwość bywania i uczestnictwa w różnych wyjazdach, imprezach a także..... swiadomi rodzice , że oprócz wiedzy nie mniej ważna jest nauka kultury bycia swoich pociech.
bc.
 
     
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 05-03-2009, 19:14   

Jestem absolwentem gimnazjum nr 33 w Krakowie (na Rżące), moim zdaniem poziom nauczania jest tam bardzo dobry (moje odczucie) dojazd też świetny.
 
     
Wieliczanin
Gość
Wysłany: 06-09-2009, 17:13   

ja polecam gimnazjum w Dobranowicach... male kamelarne swietna kadra nauczycielska mowi byly absolwent tegoz gimnazjum no i przyjemna atmosfera...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-09-2009, 19:14   

i genialny dojazd nie ?
_________________
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 06-09-2009, 21:53   

Wieliczanin napisał/a:
ja polecam gimnazjum w Dobranowicach... male kamelarne swietna kadra nauczycielska mowi byly absolwent tegoz gimnazjum no i przyjemna atmosfera...

Ale z jez. polskiego to wyuczyli Cie na mierny, co?

1) Nazwy mieszkancow miast piszemy mala litera, wiec: wieliczanin, poznaniak, lodzianin etc.
2) Zdania rozpoczynamy wielka (duza) litera, wiec : Ja polecam gimnazjum...
3) Miedzy przymiotnikami opisujacymi stawiamy przecinki, wiec: male, kameralne...
4) Poszczegolne zadania zlozone odzielamy roznymi znakami, najprosciej (by leb sie nie przegrzal) nalezy pamietac, ze wystarczy przecinek, wiec:
swietna kadra nauczycielska, mowi byly absolwent tegoz gimnazjum, no i przyjemna atmosfera...

Bez tego wychodzi slowotok, charakterystyczny dla ludzi, ktorzy nie rozrozniaja slowa mowionego od slowa pisanego. To nierozroznianie jest dosc powszechna przypadloscia wsrod niewybitnych( :D ) absolwentow szkol podstawowych :) .
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2009, 22:44   

Cytat:
absolwentow szkol podstawowych :) .

ale wiesz, taki absolwent może być potem aniołem...a nawet archaniołem :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18