Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
solanka 
Skrzat


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 06-12-2016, 21:23   

markoantonio napisał/a:
Pozwolenie jest to kupcy nic raczej nie uzyskają.
Moim zdaniem raczej straci część klientów Bonarka i Galerie w centrum Krakowa niż drobni kupcy, którzy mają lokalną renomę.

niekoniecznie, zależy jakie marki będą w tej galerii dostępne.
 
     
skanerek5
Solanka


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 47
Wysłany: 06-12-2016, 22:34   galeria

Galerią interesuje się nawet nasza regionalna telewizja - dla osób nie mogących zobaczyć link z nagraniem z strony TVP 3

http://krakow.tvp.pl/2811...i-obawy-kupcow/
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-12-2016, 10:52   

Bartlomiej napisał/a:
Proszę oświeć mnie, gdzie mogę znaleźć szewca zrobić ksero po 18 ?


Nie mam pojęcia. Nie korzystam.
Korzystam natomiast lub wiem, że są dostępne o tej porze: usługi medyczne , optyk, nauczyciel, serwis samochodowy, usługi rehabilitacji, myjnia samochodowa, pośrednictwo ubezpieczeniowe, salon kosmetyczny i fryzjer.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 07-12-2016, 12:09   

https://krakow.tvp.pl/28118947/6-xii-2016

Nie rozumiem jak może grupa kilku osób negować skoro większość jest za. Ich tłumaczenia w stylu, że podatki płacą dochodowe i itd.,a duże sieci tylko od nieruchomości. Tyko od nieruchomości galeria zapłaci więcej niż wszyscy razem wzięci mali przedsiębiorcy łącznie wszystkich podatków. Nie wiem, ale ja nie widziałem żeby tamtędy jakieś "bociany" latały do puszczy niepołomickiej jako szlak jakichś ptaków. Kpina. Dla własnych interesów chcą dalej doić mieszkańców swoimi cenami lokalni przedsiębiorcy. Bzdura też jest, że nie wiedzieli o zmianach w planie itd. skora ja poświęciłem niecała godzinę i znalazłem w internecie zmiany mpzp zamieszczanie na stronach gminy. Jaki to przedsiębiorca z tego całego śmigielskiego skoro ja od roku czasem parkuje samochód kilka razy w tygodniu przy jego "markecie" i ciągle szyba rozbita w drzwiach nie naprawiona, a mówi tu, że nie nir dba się o ludzi ... a na jakie niebezpieczeństwo on naraża przechodniów z dziećmi gdyby ta szyba rozbiła się do reszty ...
_________________
Joshua
 
     
tigra03 
Magnum Sal



Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-12-2016, 12:59   

Dlaczego garstka ludzi ma decydować co w Wieliczce jest dobre dla tysięcy mieszkańców...
w tym rejonie jest obecnie kilkanaście tysięcy nowych mieszkańców .... i pustynia handlowa.
Lidl i Biedronka to stanowczo za mało i asortyment bardzo ubogi w stosunku do dużych galerii. Bardzo dobrze, że władze Wieliczki chcą zadbać o swoich mieszkańców i ułatwić im życie... a przy tym budżet miasta skorzysta (podatki)... Bardzo niewielu mieszkańców z tej okolicy wybiera się na zakupy do centrum Wieliczki... wolą już raczej jechać do Krakowa... bliżej i lepiej...
 
     
beatrice10 
Kopacz


Osiedle: os. Sienkiewicza
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-12-2016, 16:00   

tigra03 napisał/a:
Dlaczego garstka ludzi ma decydować co w Wieliczce jest dobre dla tysięcy mieszkańców...
w tym rejonie jest obecnie kilkanaście tysięcy nowych mieszkańców .... i pustynia handlowa.
Lidl i Biedronka to stanowczo za mało i asortyment bardzo ubogi w stosunku do dużych galerii. Bardzo dobrze, że władze Wieliczki chcą zadbać o swoich mieszkańców i ułatwić im życie... a przy tym budżet miasta skorzysta (podatki)... Bardzo niewielu mieszkańców z tej okolicy wybiera się na zakupy do centrum Wieliczki... wolą już raczej jechać do Krakowa... bliżej i lepiej...


Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzenie. Sklepy w Wieliczce i tak głównie są dla emerytów (nie obrażając ich) lub dla mieszkańców okolicznych wsi. Dla osób pracujących w Krakowie, a sądzę, że jest ich większość sa praktycznie nieosiągalne. Pomijam ju z asortyment ale wystarcza godziny otwarcia np. sklep rybny ul. Sienkiewicza do 16.00. Życzę powodzenia w pozyskiwaniu klientów. Wszystkie zakupy oprócz pieczywa i tak muszę robić w Krakowie. jestem za zwiększeniem konkurencyjności.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 07-12-2016, 22:25   

Obłuda wielickich handlowców aż kłuje po oczach. Strasznie zatroskanymi ekologami się nagle stali gdy chodzi o budowę tej galerii, a pewnie do pieców ogrzewających swoje sklepy wrzucają wszystko co tylko się nie sprzedało. Ekolodzy za dychę.
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 08-12-2016, 19:05   

Z spożywką jest jeszcze nie najgorzej , ale sklepy odzieżowe czy dla dzieci to dosyć słabo.
Ubrania to rzeczywiście głównie dla osób starszych , a jak pracujesz długo to nawet nie ma szans zajrzeć do takiego sklepu bo koło 17 to pocałujesz klamkę.
Niech będą te małe sklepiki drobnych handlowców, ale z bogatszym asortymentem, jak mam gonić do 10 sklepów, w których okazuje się , że to rozmiaru , koloru itd. nie mają to wolę wybrać się do Krakowa.
Przedsiębiorcy niby bronią miejsc pracy ciekawe czy chociaż lepiej płacą niż w Galerii? czy jadą na minimum dbając o własną kieszeń.
_________________
markoantonio
 
     
Aska 
Magnum Sal
as



Osiedle: okolice Rynku ;)
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 91
Wysłany: 09-12-2016, 22:26   

A ja tak - odkąd ma dziecko zmieniłam prace z krk na wieliczkę...pracuję 9h po których spieszę się po córkę do przedszkola (czasem odbiera babcia) i powiem szczerze że nie mam siły jechać na kraków ;) ani ochoty też nie...codzienne zakupy robię na miejscu mimo że kończę o 17. Fakt że z ciuchami lipa (może poza kilkoma sklepami też otwartymi do 17) więc raz na jakiś czas jadę na krakaów - głównie sobota lub niedziela, córkę "oddaje" na kulki i mogę kupić coś co wcześniej wypatrzyłam w necie. Różnica jest w cenach - sieciówki niby tanie ale nie dokońca...a ostatnio kupiłam buty w wieliczce, skórzane, nie tanie a chodzę drugi sezon, usługi też moim zdaniem są całkiem całkiem. Spotykam panie z krakowa które przyjeżdżają bo nie mają siły chodzić po galeriach razem z tym tłumem weekendowym...najbardziej jest dla mnie irytujące jak jest kolejka do kasy (np. w poincie) i wszyscy narzekają (co ja po robocie nie jestem zmęczona :D ) czemu kasy są zamknięte itd ale jak stoją w bonarce 30 min do przymierzalni to jest ok :diabel:
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 10-12-2016, 06:59   

LZK napisał/a:
Obłuda wielickich handlowców aż kłuje po oczach. Strasznie zatroskanymi ekologami się nagle stali gdy chodzi o budowę tej galerii, a pewnie do pieców ogrzewających swoje sklepy wrzucają wszystko co tylko się nie sprzedało. Ekolodzy za dychę.


Oni w obronie swoich i tak kulejących interesów chwytają się wszystkiego aby inwestycja nie powstała.
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 10-12-2016, 07:00   

LZK napisał/a:
Obłuda wielickich handlowców aż kłuje po oczach. Strasznie zatroskanymi ekologami się nagle stali gdy chodzi o budowę tej galerii, a pewnie do pieców ogrzewających swoje sklepy wrzucają wszystko co tylko się nie sprzedało. Ekolodzy za dychę.


Oni w obronie swoich i tak kulejących interesów chwytają się wszystkiego aby inwestycja nie powstała.
 
     
beatrice10 
Kopacz


Osiedle: os. Sienkiewicza
Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-12-2016, 10:44   

nietopesh napisał/a:
szczepan1891 napisał/a:
A ja i tak jezdze do bonarki a zakupy robie w tesco albo w carfurze.


Nie dziwię ci się, bo mam podobne odczucia.

szczepan1891 napisał/a:
Ostatnio w wieliczce chcialam kupic


no właśnie ja chciałem folie do drukarki taką najzwyklejsza, ale

szczepan1891 napisał/a:
w 3 sklepach nie bylo


w 2 kolejnych mnie wyśmiali, a w jednym stwierdzili, że mają, ale nie teraz, tylko za jakiś tydzień, albo dwa ;)

Wycieczkę skończyłem w Tesco


Dokładnie tak samo. Nie ma sensu spacerowanie po wszystkich wielickich sklepach, bo i tak wychodzi się z pustymi rekami.
 
     
damin
Groty kryształowe


Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 115
Wysłany: 06-01-2017, 16:21   

Na razie ucichł temat budowy galerii czy wygrał już pan Śmigielski ?
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 23-01-2017, 11:09   

Też jestem ciekaw jak sie sytuacja rozwija. Jesli dobrze zrozumialem to pozwolenie na budowe juz jest wydane?
 
     
damin
Groty kryształowe


Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 115
Wysłany: 28-01-2017, 13:07   

Ciekawe co pan śmigielski na temat galerii budowanej obok Bonarki ? O to artykuł http://biznes.lovekrakow....lowa_18576.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 19