Poprzedni temat «» Następny temat
Cyganie na łowach ...
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-01-2011, 21:58   

solniak napisał/a:
Poczytałaś jakieś krótkie opracowania o Cyganach? Wiesz, że z małymi wyjatkami mają wpisane w kulturę okradanie nie-Cyganów jako normalny sposób zarabiania (bycie pielęgniarką jest na przykąłd hańbiące)?
Ło matko. solniak pomylił fora i nacje. Miało być forum www.wieliczka24.de i post o Polakach ;)
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-01-2011, 22:20   

ja pamiętam jak jakiś czas temu u nas po osiedlu chodziła babka z facetem niby z lornetkami dzwonili od drzwi do drzwi kto nie otwierał to do owego domu przychodził mały chłopaczek zazwyczaj rozglądał się i przechodził przez ogrodzenie i do domu, a ogólem na cygana zawsze baba musi pracować chlopy roboty się nie tkną :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-01-2011, 22:45   

Osobiście zwęszyłem raz czekając na ul Kosiby w aucie na znajomą jak bardzo kulawy Cygan żebrający przy wejściu na dziedziniec klasztorny doznał cudownego ozdrowienia po przejściu kilkunastu metrów. Zaskoczony mężczyzna wziął więc kule pod pachę i chowając pozostałe atrybuty w postaci puszki na monety i jakiejś starej szmaty w pobliskim krzaczku udał się pospiesznie w kierunku SP2.

Długoterminowe przebywanie w okolicy klasztoru ma widocznie zbawienne działanie. Może wykorzystać ten fakt i utworzyć tam uzdrowisko.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-01-2011, 00:34   

ygrek napisał/a:
solniak napisał/a:
Poczytałaś jakieś krótkie opracowania o Cyganach? Wiesz, że z małymi wyjatkami mają wpisane w kulturę okradanie nie-Cyganów jako normalny sposób zarabiania (bycie pielęgniarką jest na przykąłd hańbiące)?

Ło matko. solniak pomylił fora i nacje. Miało być forum www.wieliczka24.de i post o Polakach


A od kiedy to my też mamy kulturowy przymus okradania, a praca pielęgniarki hańbi?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-01-2011, 20:20   

solniak napisał/a:
mgan napisał/a:
Ja uważam te posty za nazistowskie i tyle mam do powiedzenia na ten temat.


Tak z ciekawości:
Poczytałaś jakieś krótkie opracowania o Cyganach? Wiesz, że z małymi wyjatkami mają wpisane w kulturę okradanie nie-Cyganów jako normalny sposób zarabiania (bycie pielęgniarką jest na przykąłd hańbiące)? Widziałaś jak wyglądają osady Cyganów w Słowacji i Bułgarii? Rozmawiałaś z Rumunami, którzy skarżą się, że przez Cyganów na całym świecie biora ich za złodzieji? Znasz węgierskie statystyki odnośnie tego ile przestępstw popelnia tam mniejszość cygańska w stosunku do całej populacji?

Czy może nie znasz i traktujesz powyższe wypowiedzi w tym watku sterotypowo? :)

To może by tak "ostatecznie rozwiązać kwestię cyganów"bo mają inną kulturę ? Od takich testów się zaczyna,a potem wystarczy jeden rozkaz ,jakiegoś szalonego polityka ... http://www.11listopada1918.pl/?q=node/2395
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 17-01-2011, 21:23   

Nigdzie nie napisałem, że należy Cyganów krzywdzić.
Natomiast jestem przeciwny poprawności politycznej dla samej idei poprawności politycznej.

Jeśli coś jest problemem, to nim będzie, a właśnie chowanie głowy w piasek powoduje, że w pewnym momecie przekroczona zostaje masa krytycznego dla tak zwanych "zwykłych ludzi" i ci wychodza samorzutnie na ulicę, albo ciągnięci do przodu przez kolejnego Hitlera.

W ostatnich latach Cyganie albo prowokowali zamieszki, albo zwrócono sie przeciwko nim w Słowacji i na Węgrzech. Wyrzucano romskich imigrantów z Włoch i niedawno z Francji, ojczyzny wolności i demokracji, mając gdzies poprawnośc polityczną, prawo unijne, itp.
Problem jest i będzie sie nasilał szczgólnie w okresie kryzysów i ubożenia społeczenstwa, ewentualnie w miarę napływu nowych Romów do danych krajów.

I pytanie kulturowe: jeśli Cyganie okradną ci dom, to rozumiem, że ze spokojem uśmiechniesz się i powiesz "No trudno, taką mają kulturę..."
Jak muzułmanie wysadzili WTC, to też westchnęłaś zniecierpliwiona "O co tyle hałasu?! Taką mają kulturę..."

Globalizacja sprawiła, że kultury zaczynają sie mieszać, żyć bardzo blisko siebie i tam gdzie nie następuje asymilicja, a wartości kulturowe mniejszości są w konflikcie z prawem jakie respektuje większość, dochodzi do starć i zamieszek. Zwykłe prawa socjologiczne.

Z drugiej strony utrudnione staje się usuwanie takich mniejszości z kraju, bo albo jest tych ludzi za dużo lub zabrania tego poprawnośc polityczna. Rozwiaząnie w postaci asymilacji nie wchodzi w rachubę, bo oni tego po prostu nie chcą.
Rosnąca liczba muzułmanów w krajach Zachodu powoli zaczyna rodzić reakcję: zakazy budowania meczetów, zakaz noszenia burki w szkołach francuskich, itp.

Ciekawe jest pytanie kiedy muzułmanie powiedzą "Stop". A jeszcze ciekawsze jak to powiedzą.

W ramach doświadczania odmienności kulturowej, proponuję też spacer po "czarnej" częsci Chicago. Ostatni spacer. :diabel2:
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-01-2011, 22:25   

solniak napisał/a:
spacer po "czarnej" częsci Chicago. Ostatni spacer.


To potwierdzam. Taką mają kulturę :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-05-2011, 20:48   

izakot napisał/a:
Ci skromni proszący cyganie mieszkają w bloku przy torach (WIELMED) jeżdżą samochodami po ok 100tyś zł i nabijają nas w butelkę!
No i juz raczej nie. Teraz ich zdjecia publikuja gazety i prosza o zglaszanie sie pokrzywdzonych.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 04-05-2011, 21:18   

???
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-05-2011, 21:35   

Dzialaly w Krakowie jako 'inkasentki' obrabiajac staruszki
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-05-2011, 22:53   

solniak napisał/a:
Jak muzułmanie wysadzili WTC, to też westchnęłaś zniecierpliwiona "O co tyle hałasu?! Taką mają kulturę..."


Nie muzułmanie tylko ...nie chce pisac juz o teori spiskowej :-)
Jest tego od groma, miałem w domu film na ten temat wypowiadali sie powazni ludzi nauki, badali przęsła i wybuchy itp...
Może za 100 lat wyjdzie co i jak :D

Odnośnie cyganów może taki przykład z wakacji,
Miejscowość Hrabusice polecam fantastyczny wypad z rodzinką do tzw. Słowackiego Raj-u, rewelka ! ale własnie cyganie ...O ile w samych Hrabusicach jeszcze idzie wytrzymać i stoja tylko na zaułkach i rogach głównych ulic to w bliskiej miejscowości Spissky Stavnik to trzeba sie przyzwyczić do pewnego widoku czyli...
Jedziecie autem a na ulicy np. na długości 500m leży ok. 50 cyganów od dzieci po dorosłych, jedni leżą drudzy siedzą i gadają, palą , popijają piwko nikt się nie usunie trzeba jechac na 1 biegu aby kogoś nie przejechać luz, a obok domy które wyglądają jakby przeszło tam tornado, dzióry w scianach ogólnie masakra....
Kiedys się zatrzymałem aby małej dziewczynce dac snickersa ona wzieła , moment wyleciała do niej stara matka i uderzyla ja z otwartej reki w twarz a ta sie przewróciłe juz otwierałem drzwi a tu idze w moja stronę 4 czy 5 dorosłych cwaniaków , odjechalem ....

WKrakowie jak chodziłem do szkoły i wychodziłem wieczorem a szedłem przed południem to na ul. Pawiej za budkami cygany piły tanie wina a dzieci zbierały im kase ...

Tak to wyglada...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-05-2011, 23:06   

Oglądnij sobie ten film - Mali złodzieje. Vademecum takie ;)
Trzeba ściągnąć 3 części żeby rozpakować.

http://uploading.com/file...2009.part1.rar/
http://uploading.com/file...2009.part2.rar/
http://uploading.com/file...2009.part3.rar/
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 05-05-2011, 07:12   

Z kulejącymi cyganami to ja się już spotkałem kilkukrotnie w Wieliczce, i Krakowie. Tzn. mam na myśli takich co kuleją tylko jak jest więcej ludzi. Szczególnie mi zapadł w pamięci widok, cygana idącego ul. Goliana, w stronę apteki, niosącego kule pod pachą i poruszającego się bardzo żwawo jak na kalekę. Na wysokości Tituma, zaczął się rozgrzewać, użył kuli i pięknie wystudiowanym ruchem pokazał nawrót choroby.
Lekarze powinni to nazwać syndromem cygańskiego golenia.
Tak samo kiedyś pod Tesco na Kapelanki widziałem cały tłum cyganów, wychodzących z jakiś krzaków. Prawdopodobnie się przemieszczali na inne miejsce pobytu, bo bylo dużo kobiet, dzieci, i młodzieńców z kulami, którzy dziwnym trafem zaczęli kuleć jak jeden mąż dopiero w okolicach skrzyżowania.
Czasami mam ochotę zabawić sie w uzdrowiciela i udowodnić im że nie potrzebują kul ;P
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-05-2011, 07:20   

Cięzko to w uwierzyć - cyganicie... :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 05-05-2011, 09:28   

cepeen napisał/a:
Czasami mam ochotę zabawić sie w uzdrowiciela
Przestan, znowu polowa rzadu bedzie musiala jechac do Rzymu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16