Poprzedni temat «» Następny temat
chodnik i pętla autobusowa w tragicznym stanie
Autor Wiadomość
Marcin S
Gość
Wysłany: 03-03-2009, 10:40   

Ale autobusy zajeżdżają trawanik na pętli,bo nie mają innego wyjścia. Rozkład jazdy 204,244,304 jest tak zrobiony że nie mogąswobodnie 3 linie się tam pomieścić.
Pętla jest do przebudowy
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-03-2009, 13:39   

Marcin S napisał/a:
Pętla jest do przebudowy
- i dlatego petle szybko powinno przejąć miasto - s-pnia nie powinna wykładać na to pieniędzy.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-03-2009, 13:57   

Lepiej niech miasto nie przejmuje, bo jeszcze kolejne swiatla postawia :)
_________________
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 03-03-2009, 14:52   

bardzo dziwne,ze nalezy do spoldzielni :/ Zapewne dostajecie od spoldzielni takie ksiazeczki co jakis czas i jakies pol roku temu w tejze ksiazeczce wyraznie bylo napisane, iz przekazano ten teren miastu...dziwna wiec jest sprawa
 
     
dd
Gość
Wysłany: 03-03-2009, 16:21   

Pętle powinni jak najszybciej przebudować. Zrobić tam dwa stanowiska autobusowe aby można było swobodnei wsiadać do autobusu!
 
     
kwapin
Żupnik


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 74
Wysłany: 03-03-2009, 22:43   

zastanawiam się czy ktokolwiek w Urzędzie GMINY koordynuje remonty i inwestycje w naszym miasteczku , rozkopana od prawie dwóch miesięcy / miałobyć 14 dni/ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO i sparaliżowane centrum miasta , już ma ruszać remont GÓRNEGO RYNKU , NIEBAWEM PRZEBUDOWA OCHRONKI i skrzyżownia ASNYKA - PIŁSUDSKIEGO i jeszcze przebudowa petli autobusowej . MOŻE KTOŚ SeORZĄDZIŁBY HARMONOGRAM kolejnych działań na budowlanym froncie i podał jakieś terminy 1/wjakiej kolejnosci będą realizowane inwestycje 2/ w jakich terminach będą realizowane 3/ kiedy będzie ukończona przebudowa sieci rozdzielczej kanalizacji
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-03-2009, 22:51   

Piłsudskiego - Asnyka to zadanie GDDKiA i wykonywane będzie zdaje się w przyszłym roku albo pod koniec obecnego, o ochronce nie wiem wiele, wiem, iż przebudowa ciągu drogi 964 nic nie zmieni gdyż ten odcinek jest wyłączony z przebudowy, można wnioskować, iż właśnie z powodu remontu ze strony gminy
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 04-03-2009, 07:28   

w urzedzie maja ogromny bajzel i z koordynacja czegokolwiek maja na pewno problem. podam taki przyklad, sytuacja sprzed ponad roku- ulica Nowa (tak sie chyba nazywa) miala zostac wysypana kamieniem/żwirem. najpierw zagubili mapke, ktora sie jednak odnalzla w koncu w jakims zupelnie innym pokoju i dokumentach a w konsekwencji co zrobili? wysypali kamien nie na ulice Nowa tylko gdzie indziej... Wiec jesli chodzi o jakikolwiek harmonogram to nie wierze, u nas wszystko robi sie na wielkie hurra i bez namyslu.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-03-2009, 12:08   Pętla autobusowa do remontu

Bezpieczniej dopiero za rok
Cytat:
KOMUNIKACJA PUBLICZNA. Wielicki plac na osiedlu Wincentego Pola jest w fatalnym stanie. Na jego remont nie można liczyć zbyt szybko.
Brak bezpiecznego dojścia, nawierzchnia przypominająca ser szwajcarski, parkujące samochody, które blokują przejazd autobusom. Taka jest sytuacja w miejscu nazywanym pętlą MPK na os. Wincentego Pola w Wieliczce. Plac, którego wieczystym użytkownikiem jest wielicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, a krakowskie MPK korzysta z niego na zasadzie umowy dzierżawy, nie był remontowany od lat. Na jego stan narzeka wiele osób podróżujących środkami komunikacji publicznej. Utyskują także pasażerowie busów, jako że na pętli mają przystanek także niektórzy prywatni przewoźnicy, kursujący w stronę Niepołomic i Bochni.
- Wyrwy w asfalcie są tam miejscami tak duże, że wpadają w nie nawet koła autobusów. Ponadto pętla jest bardzo ciasna. Autobusy ledwo się tam mieszczą, ponieważ na tym placu jest także osiedlowy parking, często zastawiony samochodami. Zastanawiam się, co będzie, jeśli zgodnie z zapowiedziami uruchomione zostaną w gminie Wieliczka kolejne autobusy MPK. Z tego, co wiem, także dla nich przystanek początkowy i końcowy ma być wyznaczony na osiedlu Wincentego Pola - stwierdza pan Dariusz, mieszkaniec Wieliczki, który często podróżuje autobusami MPK do Krakowa.
Przez ostatnie dwa dni nie udało nam się skontaktować z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej. Przedwczoraj nikt nie odbierał tam telefonu, wczoraj natomiast poinformowano nas w księgowości SM, że prezes jej zarządu Mieczysław Duda i jego zastępczyni Małgorzata Kościelniak są nieobecni, a tylko oni mogą udzielać informacji dziennikarzom.
O narzekaniach mieszkańców na stan osiedlowej pętli wiedzą także w wielickim magistracie. - Byłam dzisiaj w tej sprawie w Spółdzielni Mieszkaniowej, ale okazało się, że wszyscy, którzy mogliby udzielić informacji o ewentualnym remoncie tego placu, są na posiedzeniu zarządu - twierdziła w poniedziałek Teresa Kuchnia, kierująca Wydziałem Gospodarki Komunalnej UMiG w Wieliczce. Dodała, że do urzędu wypłynęło pismo od SM w sprawie nieodpłatnego przekazania gminie Wieliczka części obszaru zajętego na pętlę. - Dopóki gmina nie ma praw własności do tego gruntu, nie może tam nic remontować. Pętla funkcjonuje na mocy porozumienia spółdzielni z MPK w Krakowie, my natomiast płacimy 600 złotych miesięcznie za prawo korzystania przez firmę Mobilis (obsługuje ona linię nr 304 - przyp. Jol) za korzystanie z tamtejszego przystanku, na podstawie umowy podpisanej z tym przewoźnikiem - tłumaczy Teresa Kuchnia.
Pismo w sprawie przekazania gminie fragmentu trzynastoarowej działki, gdzie ulokowana jest pętla, wpłynęło do magistratu 5 grudnia ubiegłego roku. - Spółdzielnia wyraziła chęć przekazania gminie części gruntu, która jest wykorzystywana na potrzeby komunikacji publicznej. Przygotujemy się teraz do przeprowadzenia podziału geodezyjnego tej działki, potem potrzebne będzie jeszcze zgoda na tę transakcję wielickiej Rady Miejskiej oraz Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej. Przewiduję, że procedury te powinny zakończyć się do pół roku - mówi Szymon Stanek, z Wydziału Geodezji wielickiego UMiG.
Gdy gmina będzie właścicielem komunikacyjnego placu, mieszkańcy mogą liczyć na jego odnowę? - Na dzisiaj nie ma takich planów, ale myślę, że gdy przejmiemy ten teren, to przystąpimy do jego remontu. Sprawdzałam, jaka jest tam sytuacja - przede wszystkim trzeba wzmocnić podbudowę i wyremontować nawierzchnię placu - twierdzi Teresa Kuchnia.
Jolanta Białek
Modernizacja skrzyżowania ulic Niepołomskiej i Piłsudskiego, w ramach której zaplanowano m.in. budowę bezpiecznego dojścia do pętli autobusowej, ma ruszyć jesienią tego roku lub w 2010 roku. Natomiast przebudowa "skrzyżowania" na ochronce, podczas której przy ul. Asnyka ma powstać nowy chodnik, ma nastąpić w latach 2010 - 2011

źródło: http://www.dziennikpolski...6bcdd8d5.0.html
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-03-2009, 12:23   Pętla autobusowa do remontu

Nagle wszyscy zainteresowali się problemem autobusowej pętli. Kolejny raz potwierdziło się, że portal nasz śledzony jest przez dziennikarzy i pracowników miejskich służb. Dla dziennikarza jego lektura jest natchnieniem, dla pracownika magistratu winna być obowiązkiem.
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 04-03-2009, 12:42   

Ale dobrze że się w tej sprawie coś ruszyło - mam tu na myśli artykuł w jednej z najbardziej poczytnych i szanowanych gazet codziennych w Małopolsce.
Teren pętli ( wg. informacji z biuteltynu spółdzielni) ma zostać przekazany miastu.
Koordynacja remontów ulic jest konieczna, bo każe się że bedą robić remont na ul. Dembowskiego i równocześnie na np. Piłsudskiego czy Asnyka. A wtedy przejazd z Krakowa w kierunku Gdowa,Dobczyc,Niepołomnic będzie niemożliwością.
Obwodnice miasta mamy małą, jej wschodnia odnoga chyba zbyt popularna nie jest.

A nieodbiegając od tematu- to skoro MPK i Mobilis płacą podmiejskim gminą za swoję pętelki to powinny wymagać ich utrzymania.
Nie wiem jak z tym skupem złomu co jest z tyłu? Czy można im zabrać troszkę metrów na poszerzenie pętli na dwa stanowiska
 
     
jerzykalina
Gość
Wysłany: 05-03-2009, 08:57   

Od wczoraj łatają dziury na pętli. Niesamowite. Chyba 2 marca byłem osobiście w spółdzielni - tak wstapiłem po drodze, bo dodzwonić się nie idzie - i pytałem Jakiejś Pani, co tam była, co z tym dalej będzie, bo dziury takie, że hej a że jeżdzę autobusem to aż strach sobie nogi połamać a zawiesznie to chyba jednorazowe. I dowiedziałem się, że na wiosnę będzie remont a docelowo ma być rondo.
A tu proszę - tada! mały remont! Bo to wiosny czekać, żeby dzury załatać, jakby nie można było zrobić tego 'tokiem awaryjnym'... Ale jednak się dało.
Ciekawe te zbiegi okoliczności. Ale coś ruszyło.
 
     
jerzykalina
Gość
Wysłany: 05-03-2009, 09:06   Re: Pętla autobusowa do remontu

nacomito napisał/a:
Nagle wszyscy zainteresowali się problemem autobusowej pętli. Kolejny raz potwierdziło się, że portal nasz śledzony jest przez dziennikarzy i pracowników miejskich służb. Dla dziennikarza jego lektura jest natchnieniem, dla pracownika magistratu winna być obowiązkiem.


Urzędnik oczy otworzy, jak mu ktoś powie, że w gazecie napisali. Inaczej nie wie, co czyta.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2009, 09:16   

I własnie po to jest nasze forum :)
Kolejne sukces ?
_________________
 
     
jerzykalina
Gość
Wysłany: 05-03-2009, 09:19   

przemo napisał/a:
I własnie po to jest nasze forum :)
Kolejne sukces ?


A poważnie nosiłem się z zamiarem poinformowania Wyborczej o tej sprawie, ale Dziennik mnie ubiegł ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16