Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet gminy Wieliczka na 2008 rok
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 23-04-2008, 12:56   

Nie wiem ile chodnik ale droga długości 1 km o nawierzchni asfaltowej wraz z warstwa scieralna o grubosci 10 cm wraz z podsypką ok 20 cm bez dojazdow indywidualnych z wysypanymi poboczami, oraz jezdnią szerokości 3m kosztowała ok. 400tyś zł wraz z wykonanym odwodnieniem liniowym.
Natomiast sama ekipa wykonawcza twierdziła, iż wykonanie 1m kw. asfaltu wraz z niezbędna podsypką kosztuje 50zł.

Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie odnośnie projektu pomnika za takie pieniądze, to jest to głupota. Owszem pomnij można postawić, ale uważam iż powinno być to załatwione w porozumieniu z kimś kto zajmuje się rzeźbą z zamiłowania, kimś kto wykonał by swoją wizje takiego pomnika i zgodził się na nieodpłatne, bądź za określona symboliczna bonifikatą umieszczenie pomnika w miejscu publicznym. Był by to plus dla samego rzeźbiarza, bo mógł by chwalić się swoją twórczością, dodatkowo promując swój warsztat, dla gminy byl by to plus bo zaoszczędzone - spore - pieniadze można było by przekazać na cos zupełnie bardziej przydatnego, chociaż by na remont drogi, czy wspomniany chodnik bez względu jaka by to była miejscowość. Jeśli już za darmo gmina nic nie może zabrać, to nawet honorowa dać autorowi jakąś kwote bonifikaty, ale też ie 100 zl bo to śmieszna kwota ale tam powiedzmy fajna sumę aby się ucieszył ale też nie ogromne pieniążki :diabel:
Tak więc dla mnie wydawanie takich pieniędzy na pomnik jest głupotą.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2008, 13:26   

Kolejna zmiana Budżetu Gminy:

Uchwała nr XVI/203/2008 Rady Miejskiej w Wieliczce
w sprawie : zmiany uchwały budżetowej Gminy Wieliczka na rok 2008.

http://www.wrotamalopolsk...chwalanr203.pdf
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 23-04-2008, 19:48   

kiotari napisał/a:
Czy zna ktos szacunkowy koszt budowy 1 m kwadratowego chodnika? Ja wiem, że to zalezy od drogi, pobocza, rowu, kanalizacji itp, itd - ale nie sądzę aby do budżetowania ktos robil wizje lokalna i projekt z kosztorysem. Pewnie przyjmuje się szacunkowe wartości. Będę wdzięczny za takie dane. Ile może kosztować chodnik po jednej stronie drogi na długości 1 kilometra? :?:


Cena zależy też od tego czy w grę wchodzi rozbiórka starego czy nie. Jeżeli chodnik powstaje od zera to około 130 PLN za m2 chodnika z kostki (z robocizną).
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
gość
Gość
Wysłany: 23-04-2008, 20:55   

wojtek123 napisał/a:
Jeszcze mogę zrozumieć powszechne oburzenie na "marnotrawienie publicznej forsy" w sytuacji dotkliwych niedoborów w innych tematach. A tymczasem za friko mamy wiele rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć.

60% mieszkańców naszej gminy czeka na kanalizację, tysiące ludzi marzy o drogach asfaltowych i chodnikach, a Ty o szczepieniach, pomniku i jakimś friko. A co to jest to darmowe friko? Te dwa lub trzy boiska? Bo odnośnie Funduszy Europejskich chodzą pogłoski, że jako Gmina zarządzana przez PiS mamy mniejsze szanse na ich pozyskanie od gmin zarządzanych przez PO. A Niepołomice może My naśladujmy pod każdym względem.
Tam najpierw pomyślą, a później robią.
 
     
wojtek123 
Warzelnik


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 28
Wysłany: 23-04-2008, 21:37   

trudno podejmowac dyskusje, bo nie czytasz ze zrozumieniem i nie stosujesz zasady pomyślę, zanim napiszę (zrobię) -klasyka. Proponuję zrezygnować z planowanych imprez w mieście, dni kingi i takich tam festiwalów i - całą kasę włożyć w asfalt, a takich durnych jak ty za fiko zaangażować do roboty przy chodnikach, ....ręce opadają. A! i jeszcze jedno genialne rozwiązanie 600 tys na odnowę zabytków z budżetu Gminy - zrobić chodnik dla gościa, a nie konserwować starocie. I jeszcze jedno - masz dzieci? wiesz ile kosztuje szczepienie przeciw sepsie, ile własnej kasy trzeba wydać - 200 zł. Kogo na to stać, powiedz? I poszukaj cwaniaków którzy finansują takie szczepienia w 100 procentach z budżetu gminy ( nie znajdziesz) - dla kogo to robią - jak myślisz ?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-04-2008, 21:44   

wojtek123,
Z tymi szczepieniami to ciekawe - bo nie dalej jak tydzień temu szczepiłem 2 dzieci na sepse w KOźmicach i musiałem zapłacić 250 zł. Więc znowu jest za darmo - ale tylko dla wybranych. Wolałbym to z czego wszyscy korzystają - czyli chodniki i kanalizację niż wybrane frykasy za darmo dla wybranych.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 23-04-2008, 22:04   

Ludzie opamiętajcie się, bo to jest jakaś masakra

Na siedmiu stronach w kółko: chodnik w koźmicach + kanalizacja

Ta rozmowa stała się lurowata
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 23-04-2008, 22:49   

Odnosze takie wrażenie, że dla jegomościów z koźmic każda idea, inicjatywa, projekt w naszym mieście jest skierowana pezeciwko nim.
Ludzie o co wam chodzi, bo zaczynam sę w tym wszystkim gubić ???
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-04-2008, 23:21   

Sid,
Żadna inwestycja w Wieliczce nie jest skierowana przeciwko Koźmicom i nie o to w tej dyskusji chodzi. Przewinęło sie tutaj kilka przykładów bezsensowenego wydawania pieniędzy - i to wszystko. PiSowskim władzom chodzi o skłócenie ludzi - bo wtedy się łatwiej rządzi. Jak pokazały 2 lata rządów PiS-u im naród bardziej skłócony tym lepiej dla władzy. Widzę, że wojtkowi 123 puściły nerwy i niestety nie bardzo kuma o co chodzi obecnym władzom. ALe z Radiem Maryja to mnie rozbawił do rozpuku. Pozdrawiam z naszej pipdówy
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 23-04-2008, 23:45   

kiotari napisał/a:
Żadna inwestycja w Wieliczce nie jest skierowana przeciwko Koźmicom i nie o to w tej dyskusji chodzi


Tak, zgadza się pomyłka z mojej strony, już się poprawiam:

Każda inwestycja w Gminie Wieliczka, która nie jest realizowana w koźmicach jest skierowana przeciwko koźmicom !!!

EOT
 
     
gość_KM
Gość
Wysłany: 24-04-2008, 00:06   

Sid napisał/a:
Każda inwestycja w Gminie Wieliczka, która nie jest realizowana w koźmicach jest skierowana przeciwko koźmicom !!!
EOT



To już nie pierwszy wątek, gdzie jak widać Koźmice wywołują reakcję alergiczną. Wieliczanie wiedzą lepiej - czego trzeba i czego nie trzeba w tej i innych wsiach.

Budżet gminy - choć tak się nazywa ten wątek - ma być prawo komentowany wyłącznie przez Wieliczan. Inni niech siedzą cicho i cieszą się, że coś im tam dano.
Z tego forum niedługo też nas pewnie wyrzucą - nie będziemy pasować do "jedynie słusznej linii".

A może by tak przenieść się do Myślenic ?
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 24-04-2008, 09:32   

Cytat:
Z tego forum niedługo też nas pewnie wyrzucą - nie będziemy pasować do "jedynie słusznej linii".

Za poglądy nikt nikogo nie wyrzuci z tego forum. Zawsze jednak warto zachować kulturę słowa i szacunek do interlokutora.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 24-04-2008, 09:43   

Jak syty zrozumie głodnego, albo odwrotnie? Bo to jest w tej debacie głównym problemem.
Koledzy mają drogi asfaltowe, chodniki, kanalizacje to czego im do szczęścia brakuje?
Dla mnie odpowiedzi udzielił Wojtek 123: pomnika, Dni Kingi i darmowego szczepienia.
Bo bezpieczeństwo jego dziecka to ta szczepionka. Ale dla innych rodziców może to ten chodnik.
kiotari napisał/a:
Widzę, że wojtkowi 123 puściły nerwy i niestety nie bardzo kuma o co chodzi obecnym władzom. ALe z Radiem Maryja to mnie rozbawił do rozpuku. Pozdrawiam z naszej pipdówy

Masz całkowitą rację. Pozdrawiam z innej pipidówy
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 24-04-2008, 10:11   

gość napisał/a:
Koledzy mają drogi asfaltowe, chodniki, kanalizacje to czego im do szczęścia brakuje?

Chyba odwiedzasz tylko centrum Wieliczki - przejdź się (nie radzę jechać) ulicami Lekarki. W. Pola, Wierzynka zobaczysz piękny "asfalt" lub jego brak, kanalizację Lekarka ma dopiero od kilku lat, dawniej wieczorami nie dało się przejsć bo tak cuchnęło to co płyneło ulicami.
gość napisał/a:
czego im do szczęścia brakuje?
Dla mnie odpowiedzi udzielił Wojtek 123: (...), Dni Kingi

Najlepiej zamknąć się w domu i narzekać że się nic nie dzieje, nie ma gdzie wyjść i z zazdrością patrzeć jak się gdzie indziej ludzie bawią, choć mają nieraz większe problemy.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-04-2008, 10:34   

wojtek123 napisał/a:
Jeszcze mogę zrozumieć powszechne oburzenie na "marnotrawienie publicznej forsy" w sytuacji dotkliwych niedoborów w innych tematach. A tymczasem za friko mamy wiele rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć.


Jakie "friko" :?:
To są pieniądze pochodzące z naszych podatków zarówno tych bezpośrednich jak i pośrednich, uktyrych, opłat itp itd. Żadne tam "friko" - płacimy za to wszyscy.

wojtek123 napisał/a:
no nie wiem co się tak panowie wzajemnie nakręcacie na "nie" dla Jana Pawła wymyślając jakieś karykaturalne i prześmiewcze spiżowe Siude Baby.

Tu nie chodzi o "nie" dla Papieża tylko o sensowność wydawania pieniędzy na pomnik jakich mamy w kraju bez liku, a które stawiane są wbrew intencjom zmarłego. Chodzi o zastanowienie się czy aby nie można wydać sensowniej tych pieniędzy.
Piszesz tak jakby gmina była krainą mlekiem i miodem płynąca, w której wszystko mamy. Myślę że jest wiele potrzeb społecznych na które można by te pieniądze przeznaczyć. I bynajmniej daleki jestem od budowania za nie chodnika w Koźmicach.
Skoro nawet już są na coś środki przeznaczane np. na stypendia to dlaczego ich nie zwiększyć kwotowo czy ilościowo?

gość_KM napisał/a:
Z tego forum niedługo też nas pewnie wyrzucą - nie będziemy pasować do "jedynie słusznej linii".

Za używanie brzydkich wyrazów obrażanie pewnie tak - jak się trafi.
Co do "jedynie słusznej linii" to polecam inne strony.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16