Poprzedni temat «» Następny temat
Bilety okresowe MPK - dodatkowe informacje
Autor Wiadomość
Arrgain 
Warzelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Wysłany: 03-07-2011, 00:43   Bilety okresowe MPK - dodatkowe informacje

Witam. Nie wiem czy ten temat był już gdzieś poruszany (szukałem lecz nie znalazłem, jak był proszę o skasowanie). Chciał bym podzielić się pewnym "odkryciem". Informacja ta kierowana jest do osób posiadających bilety okresowe MPK.

Jak wiemy, bilet wykupiony na linię autobusową obowiązuje na wszystkie pojazdy komunikacji poruszające się po tej samej trasie. Jednak jest pewna informacja o której normalnie nie słyszałem. Jest oto taki fajny dokument (a konkretnie jeden punkt):
Załącznik Nr 3 do uchwały Nr CXV/1563/10 Rady Miasta Krakowa z dnia 3 listopada 2010 r. §6 PKT 2.
Łatwo go w necie znaleźć. Znajduje się tam taki oto fragment
"Pasażerowie korzystający z biletu okresowego na określoną linię lub dwie linie
komunikacyjne są uprawnieni do przejazdów po trasie tej/tych linii (od przystanku
poprzedzającego rozpoczęcie wspólnej trasy do pierwszego przystanku po ustaniu
wspólnej trasy) pojazdami każdej innej linii dziennej i nocnej.
"

Po przeczytaniu tego w mojej głowie pojawiło się mnóstwo pytań. Zapis ten jest nie do końca sprecyzowany. Pierwsze co przyszło mi na myśli to zapytać w MPK. Napisałem do działu prasowego (inne maile na które pisze się w takich sprawach tak jakby nie działały) jednak odpowiedź była mało satysfakcjonująca. Następnym krokiem było wystosowanie pisma do zarządu. No muszę przyznać że się postarali (co prawda trochę to trwało). Uzyskałem odpowiedź na wszystkie pytania.

Poruszone tematy:
-co uznaje się za wspólną trasę
-czy zapis dotyczy także linii przyspieszonych
-czy dwa przystanki znajdujące się na różnych ulicach wciąż uznawane są jako jeden (np Bieżanowska dla 304 i 204/244 w kierunku krk)


Oto odpowiedź z MPK:
Szanowny Panie.

W załączeniu przesyłam odpowiedź na złożone przez Pana pisma.

Oryginał pisma został podpisany przez Dyrektora ds. Przewozów Pana Mariusza Szałkowskiego.




Z poważaniem,

Beata Augustyn
Biuro Zarządu

Załącznik:
http://arrgain.unixstorm....krywajaca-1.pdf



Może komuś się przyda. Taki prosty przykład (o ile dobrze rozumiem). Jak ktoś ma bilet na 244 to może pod Bonarke jechac 304. Jednak w momencie gdy 304 jeździ przez miasto. Ktoś kto ma bilet na 244 może nim jechać dopiero z pod kopalni. Podobnie w takiej sytuacji nie mozna jechac z petli do miasta ponieważ nie nastaje wspólna trasa (minimum dwa przystanki. Jak Sobie przeanalizujecie wszystkie trasy to przekonacie się że można o wiele lepiej wykorzystać bilety okresowe na konkretne linie.

Na koniec podam pewną ciekawostkę. Jak ktoś ma bilet na 244/204 i chce jechac 304 pod dworzec, wystarczy ze skasuje bilet miejski a nie aglomeracyjny. Do granicy jedzie na miesięcznym a potem na miejskim.

Pozdrawiam

ZAZNACZAM ZE NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOSCI ZA EW BŁĘDY LUB ZŁA INTERPRETACJĘ. W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI KONTAKTUJCIE SIĘ Z MPK. USTAWĘ PODAŁEM, ORAZ ODPOWIEDZ Z ZARZĄDU. NA PODSTAWIE TEGO MOŻECIE SAMI STWIERDZIĆ CO WAM PRZYSŁUGUJE.
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 04-07-2011, 10:27   

Dzięki, że chciało Ci się drążyć temat i za przedstawienie wyniku swoich dociekań.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 06-07-2011, 20:39   

Co do ciekawostki, lepszą opcją jest bilet na 244 i 304, ma się wtedy możliwość jazdy wszystkimi "wielickimi" liniami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17